فهرست
گزارش روز: کرانچار و فوتبال ایران؛ فعلا نه!
گزارش روز: کرانچار و فوتبال ایران؛ فعلا نه!

گزارش روز: کرانچار و فوتبال ایران؛ فعلا نه!

آی اسپورت- اخراج. این تصمیم نهایی مدیران باشگاه الاهلی درباره سرمربی کروات تیم بود. باخت هفته گذشته به الغرافه و رتبه یازدهم جدول هرگز مدیران باشگاه را راضی نمی کرد. رده ای که سرانجام تصمیم آن ها برای کنار گذاشتن کرانچار از نیمکت باشگاه را عملی کرد. الاهلی شب گذشته بدون کرانچار به مصاف السد رفت و صبح امروز نیز لوکا بوناچیچ به عنوان سرمربی جدید باشگاه انتخاب شد. 
زلاتکو کرانچار؛ گزینه اول مدیران تیم ملی امید برای هدایت این تیم در جام ملت های زیر 23 سال به شمار می رفت. پرافتخارترین مربی خارجی یک دهه اخیر فوتبال ایران؛ حاضر به هدایت امیدهای ایرانی بود و همه بازیکنانی که در لیگ برتر با او کار کرده بودند؛ به دانش بالای فنی این مربی اذعان داشتند اما مثل همیشه این فاکتورها مهم تلقی نشدند و کمیته خلق الساعه وزارت ورزش برای فوتبال ایران تصمیم گرفت. شاید اگر این کمیته به بهانه استشمام بوهایی از زندگی خصوصی این مربی سد راه امضای قرارداد با او نمی شد؛ کرانچی حالا تیم را به المپیک رسانده بود و در خال امضای قراردادی سنگین با باشگاه جدیدش بود. مدیران وزارت ورزش اما کرانچار را نخواستند و دست به کاری زدند که هم برای تیم امید و هم برای این مربی؛ به بازیِ باخت-باخت ختم شد. 

بعد از کنار گذاشته شدن از الاهلی؛ کرانچار به احتمال فراوان به کار در فوتبال قطر ادامه خواهد داد. او همواره علاقه زیادی به کار در فوتبال ایران داشته اما به نظر می رسد در شرایط فعلی؛ تنها دو باشگاه نفت و ملوان احتمال تغییر کادر فنی شان را دارند و نقطه مشترک هر دو باشگاه؛ بحران مالی شان است که طبیعتا اجازه امضای قرارداد با مربی گرانقیمتی مثل کرانچار را به آن ها نمی دهد. با این وجود آقای مربی دیر یا زود دوباره در فوتبال ایران دیده خواهد شد. به ویژه حالا که با نمایش های خوب تیم برانکو، بازگشت سپاهان استیماچ به فرم خوب و پیروزی بزرگ دراگان در دربی اهواز؛ به نظر می رسد که عصر تازه ای برای کروات ها در فوتبال ایران آغاز شده است. 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2016-02-05 14:56:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر