فهرست
تحلیل : چرا سیتی همان حریفی است که لستر می خواهد ؟
تحلیل : چرا سیتی همان حریفی است که لستر می خواهد ؟

تحلیل : چرا سیتی همان حریفی است که لستر می خواهد ؟

آی اسپورت – بسیاری از ما می دانیم که شکل بازی تیم منچسترسیتی چگونه است. تاکتیک ها و برنامه های مانوئل پیگرینی هیچ وقت سوپرایز کننده یا ایده آلی نبوده اند. آنها به صورت استاندارد همراه با مالکیت توپ بازی می کنند و از سیستم 1-3-2-4 استفاده می کنند. سیستمی که بر پایه نفوذهای دو وینگر چپ و راست به مرکز به منظور افزایش تسلط بر بازی، افزایش قدرت پاسکاری و ایجاد فضا برای دو مدافع کناری بنا شده است.عمده حملات سیتی مرکزی دفاع حریف را هدف قرار میدهد. اما این سبک بازی سیتی زن ها بنا به 3 دلیلی که در اینجا مورد بررسی قرار میگیرد فرصت مناسبی برای تیمی مانند لسترسیتی فراهم می کند. به عبارت ساده این سیستم همان شرایطی را ایجاد می کند که تیم رانیری می خواهد.
سخت کوشی بیشتر
همان طور که تساوی بدون دو تیم در ابتدای فصل نشان می دهد ، آرایش دفاعی تیم لستر برابر تیم هایی که از مرکز حمله می کنند بسیار مستحکم است. تیم لستر برابر چلسی ، منچستریونایتد، تاتنهام و چلسی تنها 2 گل دریافت کرده است. تیم هایی که همگی دارای یک بازی سازی اصلی در میانه زمین ( اسکار، خوان ماتا، کریستین اریکسن و آدام لالانا ) بوده اند. در تمامی این بازی ها هر کدام از تیم های ذکرشده فقط بکبار درجریان بازی تواسنتند پاس کلیدی صادرکنند.
دلیل اصلی این دفاع قوی ، حضور ان گولو کانته در خط هافبک تیم لسترسیتی است. او بیش از هر بازیکن دیگری در بازی های فصل تکل و قطع ارتباط داشته است. او 4 تکل و 4.1 قطع ارتباط برای هر بازی ثبت کرده است و از این حیث بهتر از هربازیکن دیگری عمل کرده. او این نمایش را برابر لیورپول هم ارائه داد 11 بار درجریان مسابقه قطع ارتباط داشت.
ضد حملات
دلیل دوم ضدحمله های تیم رانیری است. این ضدحملات بر پایه پاس های بلند به کنال هایی است که جیمزواردی در آنها قرار دارد. در بازی روزشنبه با توجه به نفوذ های متعدد مدافعان کناری تیم منچسترسیتی یعنی باکاری سانیا و گائل کلیچی احتمالا فضاهای خالی بسیاری برای نفوذ جیمزواردی فراهم خواهدشد.
پرسینگ
تیم لستر پرسینگ شدیدی روی توپ انجام می دهد و این پرسینگ می تواند مدافعان مرکزی تیم پیگرینی به خصوص مارتین دمیکلیس را شدیدا تحت فشاربگذارد و آنها را وادار به انجام اشتباه کند. دمیکلیس در جریان پیروزی 4 بر یک لیورپول در ورزشگاه اتحاد اشتباه های بسیاری در اثر فشار بازیکنان لیورپول انجام داد.

کدخبر : 9413
     
آی اسپورت
2016-02-05 23:52:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر