فهرست

ادینیو و خاطرات خوب از ایران: محاله یادم بره!

آی اسپورت - ادر لوسیانو ادینیو فوتبالیست خوشنام برزیلی 8 سال در ایران بازی کرد و توانست آقای گل لیگ ایران نیز شود. او در دو تیم مس کرمان و تراکتورسازی در فوتبال ایران بازی کرد و توانست خاطرات خوبی از خود به جای بگذارد. او اکنون در لیگ برزیل بازی می کند و تصمیم گرفته است تا سال های پایانی فوتبالی خود را در لیگ برزیل سپری کند.
او فوتبال خود را در کاریاکیکا در کاکسیکبا آغاز کرد و بعد از درخشش در سطح ایالتی در ریودوژانیرو در پاراننزه درخشید تا به لیگ پرتغال رفت و در ژیل ویسنته نیز عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت تا توجه مس کرمان را به خود جلب کند و راهی لیگ ایران شود و مدت 8 سال را در فوتبال ایران سپری کند. او البته چند نوبت هم به لیگ های کشورهای عربی رفت و در واقع پس از حضور در السیلیه راهی لیگ برزیل شد تا همانجایی که فوتبال خود را شروع کرده است به فکر اختتام آن نیز باشد.
ادینیو در مجموع 75 گل به ثمر رساند تا برترین گلزن خارجی در تاریخ لیگ ایران باشد. او در سال 2014 با به ثمر رساندن 20 گل توانست آقای گل لیگ ایران هم شود.
او درباره حضور در ایران به عنوان یک بازیکن برزیلی گفت: وقی اولین بار به ایران آمدم موهایم عجیب بود و به همین خاطر همه من را رونالدینیو صدا می کردند. در واقع موهایم آن زمان شبیه کارلوس آلربتو بود (با خنده). بعد از اینکه توانستم تکنیک خود را نشان دهم و در لیگ ایران جا بیفتم هواداران من را رونالدینیو ایران صدا می زدند. دیگر کسی نبود که من را ادینیو صدا بزند. من ایران را خیلی دوست دارم و حضور در این کشور برای من یادآور خاطرات خوبی بود که فراموش نمی کنم.
ادینیو ادامه داد: در ایران تنها مردها می توانند وارد ورزشگاه شوند که برای من عجیب بود چرا که اینجا در برزیل برخلاف ایران همه افراد می توانند وارد ورزشگاه شوند با این حال در هر بازی هواداران زیادی به ورزشگاه می روند و حتی بازی های زیادی با حضور 70 الی 80 هزار نفر برگزار می شود که جو خیلی خوبی داشت. علاقه مردم ایران به فوتبال خیلی زیاد است که من را متعجب می کرد. مردم ایران تب فوتبالی زیادی دارند. در ایران وقت عبادت خیلی مهم است و حتی در هنگام تمرینات نیز باعث می شود تا تمرینات تعطیل شود و بعد از عبادت مجددا از سر گرفته شود. دیگر موضوعی که در ایران برایم جالب و اینبار کمی تعجب برانگیز بود قربانی کردن گوسفند در کنار زمین بعد از چند شکست بود. ایرانی ها معتقد بودند بعد از چند شکست اگر گوسفند قربانی کنید ، بدشانسی از شما رفع می شود من این صحنه را بارها در ایران دیدم و دیگر به آن عادت کرده بودم.
ادینیو درباره دیگر تجارب خود در ایران گفت: کباب های متنوع و فوق العاده ای در ایران هستند که هیچ جای دنیا نمونه انها را ندیدم و برای من بسیار خوب بود ولی برای حفظ وزنم باید از آنها دوری می کردم. البته آب و هوای ایران خیلی گرم بود و این در تابستان به اوج خود می رسد و کار را برای شما سخت می کرد. از ایران یک فرش سه متری اصیل ایرانی به من دادند که بسیار گران و خوب بود و بسیار ارزشمند است که آن را در خانه خودم گذاشتم. همچنین طلا و الماس و هدایای زیادی نیز به من دادند که به همسرم هدیه دادم.
این بازیکن برزیلی در پایان گفت: برنامه ای برای مربیگری یا ادامه فوتبال و فعالیت هایی در این زمینه ندارم ولی راستش همین الان دلم برای ایران تنگ شده است و دوست دارم به ایران برگرم (با خنده).


منبع: ایسنا
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-06 09:45:49
نظر دهید

۱ نظر
برزو
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴، ۱۴:۳۸
بازم خوبه اونقدر شعور و معرفت داشته که از ایران بدگویی نکنه مث خیلیای دیگه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر