فهرست
پیش‌بازی: بایر لورکوزن – بایرن مونیخ؛ حواسِ پپ پرت نیست
پیش‌بازی: بایر لورکوزن – بایرن مونیخ؛ حواسِ پپ پرت نیست

پیش‌بازی: بایر لورکوزن – بایرن مونیخ؛ حواسِ پپ پرت نیست

آی‌اسپورت – مهمترین خبرِ هفته‌یِ اخیرِ فوتبالِ اروپا پیوستنِ پپ گواردیولا به من سیتی در فصلِ آینده بود. با این وجود خودِ پپ گفته که تصمیمِ سیتی مبنی بر اعلامِ این توافق رویِ تمرکزِ او و تیمش تاثیری ندارد. بایرن در حالِ حاضر 8 امتیاز بیشتر از دورتموند در صدرِ جدول دارد و برعکسِ دو فصلِ اخیر، بعد از تعطیلاتِ زمستانی هم افت نکرده است. اما مصدومیت‌هایِ زیادی که طبقِ سنتِ بایرنِ گواردیولا در این مقطع از فصل گریبانِ باواریایی‌ها را گرفته، به خصوص در خطِ دفاعی، می‌تواند مشکلاتی برایِ این تیم ایجاد کند. خاوی مارتیز، جروم بواتنگ، مهدی بن‌عطیه و فرانک ریبری هیچکدام قادر به بازی کردن نیستند و از بینِ کیمیش یا آلونسو احتمالا یکی باید کنارِ باداشتوبر قرار بگیرد.
اما از منظرِ لورکوزن، با توجه به اینکه قبل از این بازی هرتا برلین مقابلِ دورتموند قرار می‌گیرد، شکستِ احتمالیِ هرتا این فرصت را به شاگردانِ راجر اشمیت می‌دهد که با کسبِ 3 امتیاز مقابلِ بایرن مونیخ و با تفاضلِ گلِ بالاتر، جایِ هرتا را در رده‎‌یِ سوم بگیرند. امیدِ اولِ لورکوزن در این فصل چیچاریتو است که بعد از اوبامیانگ، لواندوفسکی و مولر، با 13 گل، چهارمین گلزنِ برترِ بوندسلیگا تا اینجایِ فصل است.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-بایرن در 8 بازیِ اخیرش در زمینِ لورکوزن (در مسابقاتِ مختلف)، تنها یک بار پیروز شده (4 مساوی، 3 باخت) و در 5 بازیِ اخیر تنها 3 گل زده است.
2-تنها تیم‌هایی که این فصل در بوندسلیگا در تمامِ بازی‌هایی که گلِ اول را زده‌اند پیروز شده‌اند، بایرن (17) و لورکوزن (9) بوده‌اند.
3-بایرن از 19 بازی 52 امتیاز گرفته است. تنها تیمی که در تاریخِ بوندسلیگا در این مقطع امتیازِ بیشتری داشته، بایرنِ فصلِ اولِ خودِ گواردیولا بوده است (53).
4-لورکوزن در 5 بازیِ اخیرِ خانگی‌اش بدونِ شکست بوده (3 پیروزی، 2 مساوی) و در 4 بازیِ آخرِ خانگی هم گلی دریافت نکرده است.
5-هیچ تیمی این فصل بیشتر از لورکوزن (17) و بایرن (14) توپ را به تیرِ دروازه‌یِ حریفان نزده است.
6-هیچ بازیکنی این فصل بیشتر از رابرت لواندوفسکی و هاکان چالهان‌اغلو توپ را به تیرِ دروازه‌یِ حریفان نزده‌اند (4).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-06 10:36:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر