فهرست
کارشناسی: تنها چاره‌یِ یونایتد مورینیو است
کارشناسی: تنها چاره‌یِ یونایتد مورینیو است

کارشناسی: تنها چاره‌یِ یونایتد مورینیو است

جیمی ردنپ
 
تصمیمِ نهاییِ پپ گواردیولا نشان داد که منچستر یونایتد دیگر باشگاهی نیست که در انگلیس بتواند هر مربی‌ای که می‌خواهد را به دست بیاورد. این ضربه‌یِ شدیدی برایِ یونایتد بود و برایِ همین باید واکنشی سریع نسبت به آن داشته باشد. رایان گیگز، آینده‌یِ روشنی در مربیگری دارد. اما در حالِ حاضر آیا گیگز از پسِ گواردیولا بر خواهد آمد؟ نه. چون تجربه‌یِ لازم را ندارد. یونایتد مربی‌ای می‌خواهد که خودش را ثابت کرده باشد و جام برده باشد. تنها گزینه مورینیو است. شاید دو سال پیش همچین حرفی نمی‌زدم، ولی واقعا یونایتد چاره‌یِ دیگری ندارد. مورینیو با خودش عواملِ مثبت و البته منفیِ زیادی به یونایتد می‌آورد و تقریبا مطمئنم که فصلِ آینده رویِ نیمکتِ اولدترافورد خواهد نشست. مگر اینکه لویی ون گال این فصل جامِ مهمی ببرد.
هوادارانِ از ون گال ناامید شده‌اند و تنها در شرایطی این اعتقاد به مربیِ هلندی بازخواهد گشت که یونایتد جامِ حذفی و یوروپا لیگ را ببرد و حداقل در لیگ چهارم شود، ماموریتی باید با پیروزی مقابلِ چلسی شروع شود. نمایشِ یونایتد مقابلِ استوک نشان داد، این تیم به این بدی‌ای هم که فکر می‌کردیم نیست. اما هنوز آن شور و لذتِ کافی در فوتبالِ یونایتد دیده نمی‌شود و ون گال موفق نشده چیزی که هوادران می‌خواهد را بهشان بدهد. شاید خودِ بازیکنان بودند که در دو هفته‌یِ اخیر با خودشان گفتند «بریم و حداقل از فوتبالمان لذت ببریم.» این نکته‌ایست که در بازیِ وین رونی دیده می‌شود. تا همین چند وقتِ پیش، با درخششِ هری کین و جیمی واردی، حتی حضورِ رونی در ترکیبِ اصلیِ تیم ملی انگلیس هم زیرِ سوال رفته بود. اما حالا همان رونی‌ای را می‌بینیم که باید: 7 گل در 7 بازی.
به هر حال آمدنِ پپ گواردیولا به سیتی و مربیانِ جدیدِ یونایتد و چلسی در فصلِ آینده قطعا به جذابیتِ لیگِ برتر اضافه خواهد کرد.
 
     
آی اسپورت
2016-02-06 11:45:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر