فهرست
گزارش روز: مقایسه قیمت بازیکنان تراکتور با همگروهایش در آسیا
گزارش روز: مقایسه قیمت بازیکنان تراکتور با همگروهایش در آسیا

گزارش روز: مقایسه قیمت بازیکنان تراکتور با همگروهایش در آسیا

آی‌اسپورت- فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا برای ایرانی‌ها نزدیک‌ و نزدیک‌تر می‌شود. هم‌گروهی با تیم‌های عربی بعضا قدرتمند غرب آسیا در این برهه که مسائل سیاسی بین ما و آنها همه ‌چیز را تحت‌الشعاع قرارداده، جالب توجه است و قطعا ورای همه اظهارنظرها درباره برنده بودن یا بازنده شدن ما در مسائل غیرورزشی رخ داده است. مقابل عربستانی‌ها به گل زدن و بردن در زمین احتیاج داریم و نه هیچ مورد دیگری. اگر در این وادی، ماجرا را بررسی کنیم، طبق مستندات پیش‌رو، متاسفانه فعلا هر ۴ تیم ایرانی حاضر در لیگ‌قهرمانان آسیا نسبت به هم‌گروهایشان اوضاع خوبی ندارند. به هرحال به نظر می‌رسد سرانجام ما و عربستانی‌ها در هر نقطه‌ای شده مقابل هم به میدان خواهیم رفت.

تراکتورسازی، ۶‌میلیارد و٩٠٩‌میلیون ارزش کلی دارند. از کاردوسو کارلوس الکساندر یک‌میلیارد و ١۶٠، آگوستو سزار دوسانتوس یک‌میلیارد و١۵٠ و محمد ایرانپوریان ٩۵٠‌میلیون تومانی به‌عنوان گران‌ترین بازیکنان تیم نام برده می‌شوند. رقبای تراکتور در گروه سوم شرایط جالبی دارند. الهلال، پرافتخارترین تیم آسیا، ١۶‌میلیون و٢٨‌هزار یورو ارزش بازیکن دارد. در این تیم ادواردو ۵‌میلیون یورو، آیلتون ٢,۵‌میلیون یورو، شمرانی و دیگه (هرکدام ١.۵‌میلیون یورو) درآمد دارند. پاختاکور، با ۴‌میلیون و١٠هزار یورو هزینه بازیکن بسته شده و در ترکیب این تیم اسکندروف ۵٠٠‌هزار یورو و ماخستالیف ۴۵٠‌هزار یورو پول دریافت می‌کنند. تیم الجزیره امارات ٢٢.١٨‌میلیون یورو خرج کرده و داعیه صعود از پلی‌آف و پیشروی را دارد؛ آن هم با بازیکنانی مانند جفرسون ٧، ووچینیچ ۵، نوس ۴‌میلیون یورویی و جونس ٢.۵‌میلیون یورویی. السد قطر، ژاوی ۵، بونجا ١.٩میلیونی، بلهاج و ابراهیم ١.۵ و پورعلی‌گنجی ١.٣‌میلیون یورویی. کل هزینه‌ السد، ١٣‌میلیون و۵٣‌هزار یورو تخمین زده شده است.

با توجه به آنچه خواندیم، بازیکنان تیم تراکتورسازی بسیار کمتر از رقبای آسیایی خود در آمد دارد. این موضوع را اگر در کنار جنجال‌های اخیر، امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فوتبال ایران که فقط مختص این باشگاه نیست، ‌قرار دهیم به این نتیجه می‌رسیم که قیاس‌باشگاه‌های ایرانی با باشگاه‌های دیگر حاضر در لیگ قهرمانان آسیا از حوزه غرب آسیا قیاسی کاملا مع‌الفارق است. البته که باشگاه‌های کشورمان در سال‌های اخیر چند بار معدود با تکیه بر استعدادهای درونی خود توانستند افتخاراتی را رقم بزنند. در بحث درآمدها باید به این نکته هم توجه کنیم که با توجه به قانونمند نبودن پرداختی بازیکنان در ایران، بسیاری از نفرات حتی کمتر از قراردادی که با باشگاه امضا کرده‌اند، پول دریافت می‌کنند و این موضوع در انگیزه آنها بسیار اثرگذار است.

منبع: مهدنیوز
کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-02-06 14:33:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر