فهرست
جایگاه جباری و پژمان محکم شد/ بوناچیچ، حامی ایرانی‌ها
جایگاه جباری و پژمان محکم شد/ بوناچیچ، حامی ایرانی‌ها

جایگاه جباری و پژمان محکم شد/ بوناچیچ، حامی ایرانی‌ها

آی اسپورت- باشگاه الاهلی‌ قطر بعد از قطع همکاری با زلاتکو کرانچار، تصمیم به انتخاب یک مربی کروات گرفت و با لوکا بوناچیچ به توافق رسید. بعد از کسب نتایج ضعیف، قابل پیش‌بینی بود که کرانچار اخراج شود و نکته جالب این بود که مسئولان این باشگاه دوباره سراغ یک مربی کروات دیگر رفتند، مربی که در ایران هم سابقه فعالیت دارد و در تیم‌هایی مثل فولاد خوزستان، گسترش‌فولاد تبریز، ذوب‌آهن، استقلال‌اهواز، سپاهان و مس‌کرمان مربیگری کرده است.
این باشگاه چند مربی دیگر را هم در نظر داشت، ولی از آنجایی که شیخ‌های الاهلی قصد نداشتند تا پایان این فصل فلسفه و شیوه تیم را به صورت کامل تغییر بدهند، تصمیم به انتخاب لوکا گرفتند. هر چند لوکا سال قبل با الشحانیه به لیگ دسته دوم سقوط کرد ولی مسئولان الاهلی بر این عقیده‌اند که او از لحاظ فنی می‌تواند تیم را از این وضعیت بحرانی خارج کند. الاهلی اکنون با ١٨امتیاز در جایگاه یازدهم لیگ ستارگان قطر قرار دارد و لوکا کار سختی را در این تیم درپیش خواهد داشت.
گفتنی است که قرار است دستیاران کرانچار در الاهلی بمانند چون آنها با بوناچیچ هم سابقه همکاری دارند. قرارداد این مربی تا پایان فصل است و برای فصل آینده هنوز چیزی معلوم نیست. روز گذشته مراسم معارفه کرانچار در باشگاه الاهلی برگزار شد و قرار است بوناچیچ فردا برای اولین بار در تمرین الاهلی ظاهر شود.
 
پژمان دوباره به لوکا رسید
نکته مهم در الاهلی این است که پژمان منتظری دوباره کار کردن با مربی سابقش را تجربه خواهد کرد. منتظری در فولاد خاطرات خوبی از بوناچیچ دارد چون این لوکا بود که پژمان را از رده پایه به بزرگسالان آورد و حالا این بازیکن دوباره زیر نظر لوکا بازی خواهد کرد. جباری اما برای اولین بار است که بازی زیر نظر این مربی کروات را تجربه خواهد کرد.
 
بوناچیچ: مسئولیت سختی دارم
بوناچیچ ظهر دیروز دقایقی بعد از امضای قرارداد با الاهلی گفت: «من فصل گذشته در الشحانیه کار کردم، هرچند که چالش سختی برایم بود اما احساس می‌‌کنم تجربیات خوبی از مربیگری در لیگ قطر به دست آوردم و امیدوارم بتوانم به الاهلی کمک کنم. این باشگاه تاریخچه‌ای مهم دارد و به دلیل داشتن همین تاریخچه من مسئولیت سنگینی در الاهلی دارم.» او در مورد کار کردن با دو بازیکن ایرانی الاهلی نیز تاکید کرد: «جباری و منتظری بازیکنان ممتازی هستند. امیدوارم همه بازیکنان شرایط خوبی برای کمک به الاهلی داشته باشند تا بتوانیم نتایج خوبی در ادامه لیگ کسب کنیم.»


منبع: همشهری ورزشی

9411
     
آی اسپورت
2016-02-06 17:13:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر