فهرست
نکونام در گفت و گو با فیفا: هیچ پنالتی مهمی را از دست نداده ام
نکونام در گفت و گو با فیفا: هیچ پنالتی مهمی را از دست نداده ام

نکونام در گفت و گو با فیفا: هیچ پنالتی مهمی را از دست نداده ام

آی اسپورت- 151بازی ملی، سال‌ها درخشش در اسپانیا، گل‌هایی به یادماندنی در تیم ملی، دو بار حضور در جام جهانی‌ و... اینقدر بهانه‌های بزرگی هستند که فیفا برای گفت‌وگو با نکونام نزدیک به 11 ماه در انتظار بماند. بخشی از مصاحبه او با فیفا را می‌خوانید:
*به شخصه هیچ‌گاه در زندگی‌ام به رکوردزنی فکر نکرده‌ام. تمام هدف من در این سال‌ها خدمت به تیم ملی کشورم بود. شاید در روز اول حضور در تیم ملی در این باره از من می‌پرسیدند می‌گفتم رؤیایی است که بتوانم این تعداد بازی ملی را انجام بدهم. برای هر بازیکنی پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورش در یک مسابقه هم افتخار است، چه رسد به اینکه 151 بازی ملی افتخار پوشیدن چنین پیراهنی را داشته باشد. به جرأت می‌توانم بگویم از روز اول تا روز آخر، همیشه یک حس داشتم و آن اشتیاق برای بازی در تیم ملی کشورم بود. وقتی از تیم ملی خداحافظی کردم تازه متوجه شدم بازیکنان سابق تیم ملی از چه چیز حرف می‌زدند. انگار بخشی از وجودتان را از دست می‌دهید.
 
*ایران در شرایطی پا به جام‌جهانی برزیل گذاشت که تدارک آنچنانی ندیده بود. درست است ما شکست خوردیم اما چیزی که در ذهن همه باقی ماند، تیمی یکدل و جنگنده بود که حتی می‌توانست آرژانتین را شکست دهد.نمی‌دانم با چه کلمه‌ای توصیفش کنم ولی معتقدم داور در آن بازی در حق ایران نامردی کرد. قطعاً او عمداً چنین کاری نکرد ولی متأسفانه شانس بسیار بزرگی را از فوتبال ایران گرفت. ما در نیمه اول بازی موقعیتی نداشتیم ولی در نیمه دوم موقعیت‌های ما بیشتر بود. درست است در مجموع توپ در اختیار آرژانتین قرار داشت ولی ما باید برنده بازی می‌شدیم. داور با نگرفتن یک پنالتی محرز، باعث باخت ما شد و وقتی به آن فکر می‌کنم می‌پرسم چرا این کار را کرد؟ ما حداقل باید مساوی می‌کردیم ولی متأسفانه بازنده بازی شدیم.
  
*پنالتی زدن یک مهارت خاص است. شما وقتی پشت پنالتی می‌ایستید، فقط یک راه دارید‌؛ گل کردن توپ. شما با دروازه‌بان تک ‌به ‌تک هستید و از نظر همه وقتی داور پنالتی می‌گیرد، یعنی شما گل زده‌‌اید. اگر دروازه‌بان پنالتی را گل بخورد کسی از او انتقاد نمی‌کند ولی وقتی بازیکن پنالتی را خراب کند همه از او انتقاد می‌کنند. پنالتی زدن مهارت می‌خواهد. شما دیده‌‌اید که چه بازیکنان بزرگی پنالتی‌های خود را خراب کرده‌اند. این ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید ولی من بسیار خوشحالم که هیچ‌گاه پنالتی مهمی در زندگی‌ام از دست ندادم. دقیقاً یادم نمی‌آید چند پنالتی خراب کردم اما یادم می‌‌آید در یکی از تیم‌های باشگاهی‌ام یعنی استقلال حتی یک پنالتی هم خراب نکردم. در اوساسونا هم تنها یک پنالتی خراب کردم. بر خلاف اینکه همه تصور می‌کنند زدن پنالتی کار راحتی است ولی شما تا تمرین نکنید این مهارت را به دست نمی‌آورید. اگر من در این راه موفق بودم اول به خاطر اعتماد به نفسم بود و دوم تمرین بیش از حد.
کدخبر:9403
  ۲  
آی اسپورت
2016-02-06 19:17:01
نظر دهید

۲ نظر
برزو
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۴۷
قابل توجهِ طرفداران مسی و منتقدین رونالدو!! پنالتی زدن خودش یه مهارته که با تمرین زیاد بدست میاد... واسه همینه که نیمار و مسی از هر ده تا پنالتی که گیرشون میاد یکیشو گل میکنن!
-
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۵۶
من اگه فوتبالیست بودم هیچوقت پنالتی نمی زدم. لامصب خیلی استرس داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر