فهرست

نگرانی بزرگ ورزشکار المپیکی ایران: سربازی!

آی اسپورت - پوریا نوروزیان، ملی‌پوش تیراندازی کشورمان در مسابقات انتخابی المپیک موفق به کسب سهمیه المپیک در رشته تفنگ شد. این برای نخستین بار است که ایران به صورت مستقیم در بخش تفنگ سهمیه حضور در المپیک را کسب می‌کند. با وجود اینکه یک هفته از کسب این سهمیه توسط نورزیان می‌گذرد، مسئله خدمت سربازی این ورزشکار باعث شده تا حضور او در تیم ملی با اما و اگر همراه باشد. 
نوروزیان در این باره گفت: من سرباز هستم و از اسفندماه باید برای گذراندن دوره آموزشی دو ماه از تیم ملی دور باشم. با این شرایط تا اواخر اردیبهشت نمی‌توانم در تمرینات حاضر شوم و این موضوع برای من مشکل‌ساز خواهد شد.
وی افزود: غیبت دو ماهه من در تیم ملی ممکن است لازلو (سرمربی تیم ملی تیراندازی) را مجبور کند تا با وجود اینکه من سهمیه المپیک را کسب کرده‌ام، برای حضور موفق در المپیک ورزشکار دیگری را جایگزینم کند. از مسئولان می‌خواهم که این موضوع را پیگیری و مشکل مرا حل کنند. 
تیرانداز ملی‌پوش کشورمان تأکید کرد: متأسفانه دوره آموزشی سربازی من برخلاف سایر سربازها در پایان دوران خدمتم انجام می‌شود، حتی در یک سال گذشته به دلیل حضور در خدمت سربازی نمی‌توانستم در مسابقات شرکت کنم و تنها در مسابقات کویت و هندوستان شرکت کردم و با وجود این مشکلات توانستم سهمیه المپیک را کسب کنم. 
در رشته تیراندازی سهمیه به نام کشور است و کادر فنی تیم ملی تیراندازی می‌تواند افراد دیگری را جایگزین تیراندازانی که سهمیه المپیک کسب کرده‌اند، کند.


منبع: تسنیم
     
آی اسپورت
2016-02-07 06:27:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر