فهرست
پیش‌بازی: نکاتی کلیدی از بازی‌هایِ امروزِ بارسلونا و رئالِ مادرید
پیش‌بازی: نکاتی کلیدی از بازی‌هایِ امروزِ بارسلونا و رئالِ مادرید

پیش‌بازی: نکاتی کلیدی از بازی‌هایِ امروزِ بارسلونا و رئالِ مادرید

آی‌اسپورت – درسته که دیروز اتلتیکو مادرید بازیِ خودش را برد، اما بارسا هنوز با دو بازیِ کمتر، امتیازِ مساوی با اتلتی (51) و تفاضلِ گلِ بهتر در صدرِ جدول قرار دارد. بارسا امروز برایِ ایجادِ اختلافِ 3 امتیازی کارِ چندان سختی مقابلِ لوانته‎‌یِ قعرنشین نخواهد داشت، تیمی که آخرین بار سالِ 1964 موفق به شکست دادن بارسا شده و در 21 بازیِ اخیر 16 شکست و 6 تساوی را تجربه کرده است.
با اینکه لوانته دو بازیِ اخیرِ خانگی‌اش در لیگ را برده (برایِ اولین بار دو بردِ خانگیِ پیاپی این فصل) اما متوسطِ 3.19 گلی که این تیم در بازی‌هایِ گذشته‌اش مقابلِ بارسا دریافت کرده، با توجه به فرمِ حالِ حاضر خطِ حمله‌یِ این تیم، شانسِ زیادی برایِ میزبان باقی نمی‌گذارد. بارسا در 19 بازیِ اخیرِ خارج از خانه‌اش در لیگ تنها 2 شکست را تجربه کرده (14 برد، 3 مساوی) و تنها در یک بازی موفق به گل زدن نشده است (تساویِ بدونِ گل مقابلِ اسپانیول). در ضمن هیچ تیمی این فصل در لالیگا بیش از بارسا پس از عقب افتادن موفق به کسبِ امتیاز از بازی نشده است (12 امتیاز). این امتیازات شامل 3 پیروزی خانگی مقابلِ ایبار، رایو وایکانو و اتلتیکو مادرید می‌شود. مثلثِ خطِ حمله‌یِ بارسا تا اینجایِ فصل در لیگ 47 گل زده است (سوارز: 19، نیمار: 16، مسی: 12). فقط 5 تیم از تیم‌هایِ 5 لیگِ اولِ اروپا موفق شده‌اند در کل بیش از این تعداد گل بزنند. در ضمن این صدمین بازیِ لوئیز انریکه رویِ نیمکتِ بارسلونا خواهد بود.
اما در دیدارِ حساسِ دیگر رئالِ مادرید مهمانِ گرانادا است. 5 دیدارِ قبلیِ دو تیم در لیگ با 5 بردِ رئال، 4 کلین شیت و میانگینِ 3.4 گل در هر بازیِ برایِ رئالی‌ها همراه بوده است. اما آمارِ خارج از خانه‌یِ رئال این فصل چندان چشمگیر نبوده است. رئال 3 بازیِ پیاپی است که خارج از خانه بدونِ پیروزی بوده و دو مساوی و یک شکست به دست آورده است. این آمار از فصلِ 2008-2009 بدین سو بی سابقه بوده است. رئال تا اینجایِ فصل در 2 بازیِ خارج از خانه‌اش موفق به گل زدن نشده، اتفاقی که در کلِ فصلِ پیش 2 بار افتاد و در فصل 2013-2014 تنها یک بار. اما امیدِ اولِ گلزنیِ رئال در این بازی کریم بنزماست. بنزما به هیچ تیمی بیش از گرانادا در لا لیگا گل نزده است (8) و در حالِ حاضر 5 بازیِ پیاپی با گل را با رئال تجربه می‌کند. اگر بنزما امشب هم گل بزند به بهترین رکوردِ خودش با پیراهنِ رئال، یعنی نوامبرِ 2014 که در 6 بازیِ متوالی گل زد، می‌رسد. این فصل بنزما (18)، رونالدو (19) و بیل (13) رویِ هم 50 گل در لیگ زده‎‌اند. از این منظر تنها پی.اس.جی (58)، بارسا (54) و دورتموند (52) در 5 لیگِ اولِ اروپا از مثلثِ بی.بی.سی بیشتر گل زده‌اند. رئال با پیروزی در این بازی می‌تواند به یک امتیازیِ اتلتی در رده‌یِ دومِ جدول برسد و فاصله‌یِ خودش با ویارئال در رده‌یِ چهارم را به 5 امتیاز برساند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-07 10:10:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر