فهرست
پیش‌بازی: چلسی – منچستر یونایتد؛ آخرین قطارِ استمفورد بریج
پیش‌بازی: چلسی – منچستر یونایتد؛ آخرین قطارِ استمفورد بریج

پیش‌بازی: چلسی – منچستر یونایتد؛ آخرین قطارِ استمفورد بریج

آی‌اسپورت – با توجه به شکستِ سیتی مقابل لستر و پیروزیِ احتمالیِ آرسنال امروز مقابلِ بورنموس، یونایتد تا قبل از بازیِ چلسی 7 امتیاز با رده‌یِ چهارم و 13 امتیاز با صدرِ جدول فاصله خواهد داشت. 3 امتیازِ این بازی می‌تواند یونایتد را به فاصله‌یِ 4 امتیازیِ سیتی در رده‌یِ چهارم برساند. یا در سناریویی بهتر برایِ یونایتد اگر آرسنال مقابل بورنموس امتیاز از دست بدهد، این فاصله تا رده‌یِ چهارم و کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ به 4 یا 3 خواهد رسید.
اما در نیمه‌یِ پایین جدول چلسیِ 29 امتیازه 10 امتیاز کمتر از وستهام در رده‌یِ پنجمِ جدول فاصله دارد. پیروزی در بازیِ امشب جدا از اینکه چلسی را یک رده در جدول بالاتر می‌آورد، فاصله‌یِ این تیم با کسبِ سهمیه‌یِ یوروپا لیگ را به 7 امتیاز می‌رسد و کورسویِ امیدی برایِ یک تورنمنتِ اروپایی برایِ تیمِ هیدینک که در حالِ حاضر در رده‌یِ سیزدهمِ جدول است ایجاد می‌کند. از سویِ دیگر شکست در این بازی هم فاصله‌یِ چلسی تا منطقه‌یِ سقوط را از 6 امتیاز بالاتر نخواهد برد.
به هر سو در لیگِ برتری که یکی از عجیب‌ترین و غیرِ قابلِ پیش‌بینی‌ترین فصولِ خودش را طی می‌کند، دیدارِ پر افتخارترین تیم‌هایِ تاریخش (یونایتد 13 قهرمانی، چلسی 4 قهرمانی) بدل به جدالی برایِ رسیدن به حداقل‌ها شده است.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-چلسی 6 بازیِ اخیرش مقابلِ یونایتد را در لیگ نباخته است (3 برد، 3 مساوی).
2-یونایتد به هیچ تیمی در تاریخِ لیگِ برتر به اندازه‌یِ چلسی نباخته است (16).
3-یونایتد تنها یکی از 13 بازیِ اخیرش در لیگ، در استمفورد بریج را برده است (8 باخت، 4 مساوی).
4-چلسی 3 بازیِ اخیرش در استمفورد بریج را مساوی کرده است. در تاریخِ لیگِ برتر سابقه نداشته که چلسی 4 بازیِ متوالیِ خانگی را مساوی کند.
5-در 5 بازیِ اخیرِ دو تیم در استمفورد بریج، 4 کارتِ قرمز از جیبِ داوران بیرون آمده است.
6-وین رونی در 5 بازیِ اخیرِ یونایتد در لیگ 5 گل زده است، در حالی که در 25 بازیِ قبلش تنها 4 گل زده بود. رونی نقشی مستقیم در 8تا از 10 گلِ اخیرِ یونایتد در لیگ داشته است (5 گل، 3 پاسِ گل).
7-خوان ماتا 12 بازی است که نه گل زده و نه پاسِ گل داده است. از وقتی ماتا چهار فصل پیش به لیگِ برتر آمد هرگز چنین دورانِ افتی را تجربه نکرده بود.
8-از وقتی گاس هیدینک جانشینِ مورینیو شد، چلسی 8 بازیِ بدونِ شکست را پشتِ سرِ هم گذاشته است (3 برد، 5 مساوی).
9-هیدینک در 5 بازیی اخیرش مقابلِ ون گال بدونِ شکست بوده است (4 برد، 1 مساوی).
10-در مجموع گاس هیدینک در 20 بازیِ خودش رویِ نیمکتِ چلسی (در دو مقطع)، تنها یک بار شکست خورده است (13 برد، 6 مساوی).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 

 
     
آی اسپورت
2016-02-07 10:42:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر