فهرست
آنالیز: جدالِ کلیدی کاستا و اسمالینگ در استمفورد بریج
آنالیز: جدالِ کلیدی کاستا و اسمالینگ در استمفورد بریج

آنالیز: جدالِ کلیدی کاستا و اسمالینگ در استمفورد بریج

آی‎‌اسپورت – دیگو کاستا تساویِ بدونِ گل یونایتد و چلسی را در دسامبرِ پیش به دلیلِ محرومیت از دست داد و در هر دو بازیِ فصلِ پیش مصدوم بود. برایِ همین این اولین باری است که کریس اسمالینگ و دیگو کاستا در دیداری باشگاهی مقابلِ هم قرار می‌گیرند. اما پیش از این، دو بازیکن در دیدارِ دوستانه‌یِ اسپانیا و انگلیس که نهایتا با پیروزیِ 2-0 اسپانیا به پایان رسید به جدالِ هم رفته بودند. درسته که این بازی را اسپانیا برد، اما تا دقیقه‌یِ 64 که دیگو کاستا در زمین بود، بازیِ بدونِ گل پیش می‌رفت. از سویِ دیگر این اولین بازیِ کاستا مقابلِ یونایتد است و مهاجمِ چلسی امیدوار است تیمش نتیجه‌ای بهتر از آخرین باری که مقابلِ تیمی به رهبریِ لویی ون گال قرار گرفت بگیرد. کاستا تجربه‌یِ شکستِ 5-1 اسپانیا مقابلِ هلندِ ون گال در جامِ جهانیِ 2014 را هنوز فراموش نکرده است.
کاستا فصل پیش مهره‌یِ کلیدیِ مورینیو در بعدِ هجومی بود و درست بعد از مصدومیتش بود که چلسی فوتبالِ زیبا و هجومیِ نیم‌فصلِ اول را کنار گذاشت و به فوتبالی محتاطانه و دفاعی‌تر پرداخت. اما به هر حال این 20 گل‌ِ کاستا در دو سومِ اولِ فصل بود که راهِ قهرمانیِ چلسی را هموار کرد. با این وجود دیگو کاستایی که این فصل دیدیم، هیچ شباهتی به آن مهاجمِ مخوفِ فصلِ پیش نداشت. کاستا در 14 بازی‌ای که این فصل برایِ مورینیو کرد تنها 3 گل زد. اما بعد از رفتنِ مورینیو و آمدنِ هیدینک، حالا کاستا 5 گل در 6 بازی دارد. دلیلش هر چه که باشد، بازگشتِ مهاجمِ سابقِ اتلتی را به دورانِ اوج نشان می‌دهد و برایِ همین است که جدالِ او با کریس اسمالینگ، بهترین مدافعِ حالِ حاضرِ انگلیس، می‌تواند کلیدی‌ترین جدالِ بازیِ امروزِ چلسی و یونایتد باشد.
کریس اسمالینگ این فصل بهترین فرمِ تمامِ دورانِ فوتبالش را داشته است. اسمالینگ این فصل در 35 بازی از 36 بازیِ یونایتد (در تمامِ رقابت‌ها) در ترکیبِ اصلیِ تیمِ ون گال بوده و تمامِ دقایقِ 23 بازی از 24 بازیِ لیگی که در آن حضور داشته را بازی کرده و تنها بازی مقابلِ بورنموس را به دلیلِ مصدومیت از دست داده است. هیچ بازیکنی در یونایتد این فصل به اندازه‌یِ اسمالینگ دفعِ توپ (128) و قطعِ توپ (62) نداشته است. خطِ دفاعیِ یونایتد به رهبریِ اسمالینگ، تا اینجایِ فصل بعد از تاتنهام بهترین خطِ دفاعِ لیگ را داشته و تنها 21 گل در 24 بازی خورده است. اسمالینگ این فصل 12 کلین شیت با تیمش داشته، رکوردی که از تمامِ مدافعین و دروازه‌بان‌هایِ لیگِ برتر بالاتر است. در نگاهی کلی‌تر، اسمالینگ این فصل به شکلِ میانگین از هر مدافعِ میانی‌ایِ انگلیسی‌ِ دیگری در لیگِ برتر بیشتر قطعِ توپ (2.7 در هر بازی)، تکلِ موفق (1.4)، بردنِ جدال‌هایِ تن به تنِ هوایی (3.3) و زمینی (5.6) داشته است.
این آمار نشان می‌دهند که حتی دیگو کاستایی که به اوجِ خودش نزدیک شده، امروز کارِ سختی برایِ گذشتن از اسمالینگ خواهد داشت.
 
   
     
آی اسپورت
2016-02-07 12:56:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر