فهرست
زنگ خطر برای دیوار تیم ملی؛ ۳ گل از ۴ گل
زنگ خطر برای دیوار تیم ملی؛ ۳ گل از ۴ گل

زنگ خطر برای دیوار تیم ملی؛ ۳ گل از ۴ گل

آی اسپورت - این روزها که پورعلی‌گنجی به عنوان یک مدافع مستحکم و مطمئن در قلب خط دفاعی ایفای نقش می‌کند کمتر کسی به خاطر می‌آورد که او زمانی هافبک دفاعی بوده و با یک تغییر پست تبدیل به دفاع وسط شده است. او یکی از بهترین مدافعان ایران در سال‌های اخیر بوده که خیال مربیان تیم ملی را تا سال‌ها از یکی از کلیدی‌ترین پست‌های تیم ملی راحت می کند. با این حال او هم مانند هر بازیکن دیگری روزهای بدی دارد و گویا چند بازی اخیر با روزهای بد شماره ۸ تیم ملی مصادف شده است. امروز هم روی گل کره، رد پایی از او دیده می‌شد. پورعلی‌گنجی در جام ملت‌های آسیا با یکی‌، دو اشتباه کمی متزلزل‌تر از قبل نشان داده بود. اشتباهاتی که البته با پوشش دفاعی تیم ملی منجر به گل نشد و طبعا از آنها خاطره‌ای به جا نمانده است. این اشتباهات کوچک که کمتر خود را نشان داده بود در بازی با ژاپن که با دو اتفاق ویژه هم همراه بود یقه ایران را گرفت.

در صحنه گل اول ایران، پورعلی‌گنجی مانند بقیه بازیکنان توپ را رها کرده و به سمت داور می‌دود اما تفاوت او با بقیه این است که به عنوان دفاع وسط که وظیفه یارگیری با مهاجم ژاپنی‌ها را داشته دیرتر از بقیه به محوطه جریمه برمی‌گردد. به همین دلیل نقش او در این اتفاق برجسته‌تر از بقیه می‌شود. در همان بازی هم که گویا شانس با شماره ۸ یار نیست توپ به دستش برخورد می‌کند و یک پنالتی را هم به نام او ثبت می‌کند. بعد از فراموش شدن آن بازی دور جدید بازی‌های تیم ملی باز هم با یک اشتباه که تقریبا آن را می‌توان به نام پورعلی‌گنجی نوشت گل حریف ایران به ثمر رسید.

این اشتباهات نمی‌تواند توانایی‌های مدافع تیم ملی را زیرسوال ببرد اما توالی آنها در صورت ادامه کمی چهره همیشه مطمئن او را دچار خدشه خواهد کرد. اتفاقی که در روزهای پوست‌اندازی خط دفاعی و جدایی با تجربه‌ها و تغییر احتمالی سبک بازی تیم ملی نگرانی‌ها را بیشتر خواهد کرد. حضور در لیگ قطر برای بازیکنان ایرانی بیشتر اوقات با خاطرات خوبی همراه نبوده است و یکی از بهترین مدافعان حال حاضر فوتبال ایران برای دچار نشدن به سرنوشت دوستانش کار سختی پیش رو دارد.

نود

۲ ۲  
آی اسپورت
2019-06-11 21:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
رزا
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۱۰
واقعا پور علی گنجی تو اکثر صحنه ها یا غایب بود یا به راحتی جا می موند و دریبل می خورد. این چجوری تو قطر بازی می کنه!!!!!!!
۴
سیروس
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۳:۰۸
پورعلی گنجی دراموردفاعی بسیارپراشتباه ظاهرشده وعجیب اینکه به راحتی توسط مهاجمین کره ای دریبل میخوردوبرخوردش هم بامحمدی قطعامقصربودچون درحوزه دفاعی منطقه چپ اتفاق افتاد.دلیل افت وی ممکن است بعلت بازی کردن دریک باشگاه ضعیف باشد.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر