فهرست
گزارش روز :از سوارس و استوریج  تا دغاغله و رافخایی
گزارش روز :از سوارس و استوریج تا دغاغله و رافخایی

گزارش روز :از سوارس و استوریج تا دغاغله و رافخایی

سجاد حقدادی  
آی اسپورت - شاید کمی عجیب باشد اما بیشترین گل زده در لیگ را تا پایان هفته 28 ملوان به خود احتصاص داده تیمی که با این جایگاهش در جدول کمتر کسی انتظار چنین چیزی را از آنها دارد. در این میان ملوانان در جدول گلزنان دو بازیکن دارد. یکی از آنها جلال رافخایی است که فصل گذشته آقای گل لیگ شد و این فصل هم تا کنون 9 گل زده اما مهره اصلی ملوانان بازیکن دیگری است و آن کسی جز مهدی دغاغله نیست.
برخلاف حرف های بسیاری که همیشه بر روی نحوء به ثمر رسیدن گل های رافخایی وجود داشت اینبار دیگر خبری از پنالتی نیست و در هیچکدام از 10 گلی که دغاغله به ثمر رسانده اثری از پنالتی وجود ندارد. نکته جالبتر این است ملوانان تا اینجای کار 37 گل به ثمر رسانده اند که در مجموع دغاغله و رافخایی 19 گل برای ملوان به ثمر رسانده اند که درست مثل زوج طلایی لیورپول ،  نیمی از گل های ملوان را این دو نفر به ثمر رسانده اند. پس از رسیدن رافخایی به روزهایی که پایش به گلزنی باز نمی شود دغاغله بخوبی توانسته جای رافخایی را به عنوان مهاجم تراز اول ملوان پر کند.

دغاغله لیگ دهم ویازدهم به عنوان سرباز به ملوان آمد و البته روزگار خوبی را در ملوان گذراند و در مجموع 56 بازی برای ملوانان انجام داد و 5 گل نیز در این دو فصل به ثمر رساند. پس از اتمام سربازی او دوباره به دیارش بازگشت اما با صنعت نفت به لیگ یک سقوط کردندو او دوباره به ملوان بازگشت تا شاید یک شروع دوباره داشته باشد. دغاغله در بازی با گسترش فولاد هر دو گل تیمش را به ثمر رساند تا به تنهایی تیمش را برنده از زمین خارج کند.
دغاغله در 4 بازی اول بازی اش دبرای ملوان چیز خاصی از خودش نشان نداد اما در 4سه بازی 3 گل به ثمر رساند تا همگی به او امیدوار شوند اما مصدومیت به سراغ او آمد و تقریبا 2 ماه او را خانه نشین کرد. پس از مصدومیتش او 7 بازی برای ملوان به بازی رفت اما باز هم در حد اندازه های خودش نبود اما به یکباره در بازی برابر سایپا موتور گلزنی اش به کار افتاد و در 6 بازی 7 گل به ثمر رساند. شاید کمتر بازیکنی باشد که توانسته باشد چنین رکوردی را در لیگ ایران بزند.
 ملوانان دو باری دیگر تا پایان فصل دارند و دغاغله اگر یک تکانی به خودش بدهد می تواند به صدر گلزنان نزدیک شود. اگر بخواهیم گل های پنالتی را از آمار جدول گلزنان کسر کنیم باید دغاغله را پس از انصاریفرد که 12 گل به ثمر رسانده اورا در رده دوم بهترین گلزنان لیگ قرار داد. بازیکنان زیادی مثل فشنگچی و اولادی شروع های دوباره ای را با ملوان داشتند و به این لیست باید دغاغله را نیز اضافه کرد ا.
     
آی اسپورت
2014-03-30 13:47:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر