فهرست
یادداشت: مودریچ منجیِ مادرید
یادداشت: مودریچ منجیِ مادرید

یادداشت: مودریچ منجیِ مادرید

درموت کوریگان
 
شنبه قبل از بازی‌هایِ بارسلونا و اتلتیکو مادرید، زیدان بازیِ تیمِ خودش مقابلِ گرانادا را بازی‌ای دانست که سه امتیازش حیاتی بود. پس تعجبی نداشت که بعد از پیروزی‌هایِ بارسا و اتلتی، نیازِ رئال به پیروزی بیشتر هم شد و فشار رویِ شاگردانِ زیدان بالاتر رفت. وقتی کریم بنزما در نیمه‎‌یِ اول رویِ هماهنگیِ عالیِ خامس رودریگز و دنی کارواخال گلی ساده زد، به نظر می‌رسید رئال روزی راحت را سپری خواهد کرد. اما با وجودِ پیش افتادن از حریف، شاگردانِ زیدان هرگز موفق نشدند کنترلِ توپ و زمین را جوری که باید به دست بگیرند. رئال در نیمه‌یِ دوم بدشانس هم بود و وقتی مودریچ به داور برخورد کرد، همان توپ در سویِ دیگر تبدیل به گلِ تساویِ گرانادا در دقیقه‌یِ 60 شد. در ادامه رئال حتی در آستانه‌یِ عقب افتادن هم قرار گرفت، اما یک گلِ آفساید و یک پنالتیِ اعلام نشده از سویِ داور، آن‌ها را در بازیِ حفظ کرد تا اینکه بالاخره شوتِ 25 یاردیِ لوکا مودریچ مردانِ زیدان را نجات داد.
مودریچ شاید نسبت به دیگر بازیکنانِ رئال شمایلِ "سوپراستاری" کمتری داشته باشد، اما بدونِ شک یکی از مهمترین مهره‌هایِ تیمش است. وقتی تمامِ راه‌ها به رویِ مهاجمینِ رئال بسته شده بود و به نظر می‌رسید وقتِ خداحافظی با حتی کورسویِ امیدی برایِ قهرمانیِ لا لیگا رسیده، این هافبکِ کرواتِ آن‌ها بود که فرشته‌یِ نجاتشان شد (همانطور که در آخرین شبِ اروپاییِ سر الکس فرگوسن در اولدترافورد منجیِ تیمش شده بود). رئال با این پیروزی حالا با یک امتیاز کمتر از اتلتی در رده‌یِ سوم قرار می‌گیرد. فاصله‌یِ رئال با بارسا در صدر هم به 4 امتیاز رسید و البته بارسا هنوز یک بازیِ عقب افتاده دارد. درسته که هنوز شانسِ مردانِ زیدان برایِ فتحِ لا لیگا کم است، اما حداقل جدال همچنان ادامه دارد.
با این حال مشکلِ بزرگِ رئال همچنان برپاست. رئال چه با رافا بنیتز و چه با زین‌الدین زیدان، این فصل بازی‌هایِ خانگی‌اش را راحت و پرگل برده، اما خارج از خانه نمایش‌هایِ کاملا متفاوتی داشته است. شکست مقابلِ سویا، تساوی مقابلِ بتیس و والنسیا، و همین بازیِ دیشب که بازهم همراه با نمایشی نه چندان خوب بود. گلِ بنزما در نیمه‌یِ اول از تنها شوتِ به چهارچوبِ رئال به دست آمد و در کل، گرانادا کنترلِ بیشتری بر بازی داشت. حالا در آستانه‌یِ چمپیونز لیگ، رئال باید پیشرفتِ زیادی در فرمِ خارج از خانه‌اش داشته باشد تا مقابلِ رمِ احیا شده با لوچانو اسپالتی به مشکل برنخورد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-08 10:39:32
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر