فهرست
چهره‌یِ روز: سادیو مانه و جنگِ منچستری‌ها
چهره‌یِ روز: سادیو مانه و جنگِ منچستری‌ها

چهره‌یِ روز: سادیو مانه و جنگِ منچستری‌ها

آی‌اسپورت – خبرهایِ زیادی مبنی بر پیشنهادِ 25 میلیون پوندیِ منچستر یونایتد در آگوستِ 2015 به ساوتهمپتون برایِ خریدِ سادیو مانه به گوش می‌رسید، اما در نهایت این انتقال رخ نداد و برایِ همین شایعاتِ کمپِ مانه خبر از نارضایتیِ این بازیکن از نرفتنش به یونایتد می‌دهد. این اخبار در ژانویه هم ادامه پیدا کرد، اما نامشخص بودنِ آینده‌یِ خودِ لویی ون گال در اولدترافورد باعث شد تا مدیرانِ یونایتد دست به جیب نشوند و خریدهایشان را بگذارند برایِ وقتی که مطمئن شوند مربیِ فصلِ آینده‌شان کیست.
اما حالا خطِ داستانیِ دیگری به این ماجرا اضافه شده است. سیتی بعد از اینکه اعلام کرد فصلِ آینده پپ گواردیولا را رویِ نیمکتِ خودش خواهد داد، حاضر است تا واردِ جنگ با یونایتد برایِ خریدِ مانه شود. خودِ گواردیولا در دسامبرِ 2015 بود که از علاقه‌اش به نوعِ بازیِ مانه حرف زد و البته بعد گفت که قصد ندارد او را به بایرن مونیخ بیاورد. قطعا از دیدِ پپ منطقی نبود بازیکنِ موردِ علاقه‌اش را به تیمی ببرد که تنها 6 ماه باهاش باشد، تا حداقل 3 سال. از سویِ دیگر مدیرانِ بایرن هم ترجیح دادند تا بعد از آمدنِ آنچلوتی و برایِ مربیِ جدیدشان بازیکنِ گرانقیمت بخرند. اما گویا پپ از همین حالا برایِ خریدِ مانه برایِ سیتی دست به کار شده است. روزنامه‌یِ سان گزارشی منتشر کرده مبنی بر صحبتِ تیکسی بگرستاین با ساوتهمپتون برایِ انتقالِ مانه به سیتی در تابستان. با توجه به استفاده‌ای که پپ در این فصل از وینگرهایِ سرعتی و تکنیکی‌ای مثلِ داگلاس کاستا و کینگزلی کومن در بایرن کرده، می‌توان تصور کرد که چرا قصدِ خریدِ مانه را برایِ سیتی دارد.
دستمزدی که مانه از تیمِ آینده‌اش می‌خواهد، طبقِ همین گزارش، هفته‌ای 125 هزار پوند است، مبلغی که پرداختش برایِ یونایتد و سیتی هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. تردیدِ کمی درباره‌یِ رفتنِ مانه از ساوتهمپتون در تابستانِ آینده است، اما اینکه او کدام مقصد را برایِ خودش انتخاب کند، شاید حالا بستگیِ زیادی به مربیِ یونایتد در فصلِ آینده دارد. شاید ماندنِ ون گال مانه‌یِ 23 ساله که این فصل در 25 بازی 8 گل زده و 6 پاسِ گل داده است، را به سویِ سیتی متمایل کند. اما آمدنِ مورینیو می‎‌تواند وزنِ یونایتد در این جدال را بیشتر کند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-08 11:25:46
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر