فهرست
گزارش: تغییراتِ شگفت‌انگیزِ جدولِ لیگِ برتر در فاصله‌یِ یک سال
گزارش: تغییراتِ شگفت‌انگیزِ جدولِ لیگِ برتر در فاصله‌یِ یک سال

گزارش: تغییراتِ شگفت‌انگیزِ جدولِ لیگِ برتر در فاصله‌یِ یک سال

آی‌اسپورت – درست یک سال پیش لستر مقابلِ آرسنال 2-1 شکست خورد. این شانزدهمین شکستِ فصلِ لستر بود و باعثِ قرار گرفتنِ شاگردانِ نایجل پیرسون در رده‌یِ بیستم با تنها 17 امتیاز و  5 امتیاز اختلاف نسبت به رده‌یِ هفدهم برایِ فرار از سقوط شد. گزارشی در این روز منتشر شد که خبر از اخراجِ پیرسون و کادرِ فنی‌اش، و بعد پشیمان شدنِ باشگاه از این تصمیم تنها بعد از سه ساعت می‌دهد. دوازده ماهِ بعد، لستر، به رهبریِ کلودیو رانیری بعد از 25 بازی 53 امتیاز دارد، یعنی 36 امتیاز بیشتر از فصلِ پیش در این مقطع و بعد از پیروزیِ 3-1 مقابلِ سیتی در استادیومِ اتحاد با 5 امتیاز اختلاف نسبت به تاتنهام و آرسنال در صدرِ جدولِ لیگِ برتر قرار گرفته است.
اما لستر تنها تیمِ این فصلِ لیگِ برتر نبوده که چرخشِ دراماتیک روزگار، تنها در یک سال را تجربه کند. چلسی درست یک سال پیش با 7 امتیاز اختلاف نسبت به تیمِ دوم در صدرِ جدولِ لیگِ برتر بود. اما مدافعِ عنوانِ قهرمانی حالا از بعد از 25 بازی، 29 امتیاز کمتر از فصل پیش دارد و به رده‌یِ سیزدهمِ جدول سقوط کرده است.
جدا از چلسی بزرگانِ دیگری هم هستند که روندیِ نزولی در یک سالِ اخیر را طی کرده‌اند: منچستر سیتی نسبت به هفته‌یِ بیست و پنجمِ فصلِ پیش، دو رده پایین رفته با 5 امتیاز کمتر، منچستر یونایتد هم دو رده پایین رفته با 6 امتیازِ کمتر. حتی لیورپول هم با تمامِ سر و صداهایی که آمدنِ یورگن کلوپ داشت، حالا نسبتِ به یک سالِ پیش دو رده سقوط کرده با 7 امتیازِ کمتر.
در نقطه‌یِ مقابلِ تیم‌هایِ منچستری، لندنی‌ها (جدا از چلسی)، نسبت به سالِ گذشته پیشرفت کرده‌اند. تاتنهام چهار رده بالاتر آمده با 5 امتیاز بیشتر، آرسنال دو رده بالاتر آمده با 3 امتیازِ بیشتر و وستهام دو رده بالاتر آمده با 1 امتیاز بیشتر. اما فصلِ غیرِ قابلِ پیش‌بینیِ لیگِ برتر همچنان ادامه دارد و هفته‌یِ آینده با دو بازیِ فوق‌العاده حساس و تاثیرگذارِ دیگر در جدول دنبال خواهد شد؛ جایی که آرسنال میزبانِ لستر است و سیتی میزبانِ تاتنهام.
 
     
آی اسپورت
2016-02-08 11:48:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر