فهرست
یادداشت: کاستا رویایِ دوردستِ یونایتد را بر باد داد
یادداشت: کاستا رویایِ دوردستِ یونایتد را بر باد داد

یادداشت: کاستا رویایِ دوردستِ یونایتد را بر باد داد

جاناتان ویلسون
 
گلی که دیگو کاستا در وقت‎‌هایِ اضافه زد، باعث شد تا گلِ جسی لینگارد برایِ کسبِ 3 امتیازِ بازیِ حساسِ یونایتد و چلسی برایِ شاگردانِ لویی ون گال کافی نباشد. یونایتد با این تساوی حالا 12 امتیاز کمتر از لسترِ صدرنشین و 6 امتیاز کمتر از من سیتیِ رده‌یِ چهارمی دارد. حتی اگر لستر در بازی‌هایِ باقی مانده افت کند، جبرانِ 12 امتیاز در 13 هفته کارِ خیلی خیلی سختی است. اما مسئله‌یِ اصلی اعداد و ارقام نیست، بلکه کیفیتِ بازیِ یونایتد است که قهرمانیِ این تیم را امری بعد به نظر می‌رساند. با اینکه بازی در نیمه‌یِ دوم جذابیتِ بیشتری پیدا کرد، اما در نیمه‌یِ اول و دقایقی از نیمه‌یِ دوم، جدالِ یونایتد و چلسی مثلِ جدالِ دو مشتزنِ سابقا قهرمانِ جهان بود که حالا مسن و از پا افتاده شده‌اند، مثلِ جدالی حماسی که تنها نیمی از آنچه باید، هست.
البته یونایتد می‌تواند نکاتِ مثبتی هم از این بازی برداشت کند. مشخصا در چند بازیِ اخیر بازیِ یونایتد خیلی روان‌تر شده که یکی از اصلی‌ترین دلایلش بازگشتِ مایکل کریک از مصدومیت بوده است. کریک نظمِ خیلی خوبی به خطِ میانی می‌دهد و استادِ پیدا کردنِ فضاهایِ خالی برایِ پاس‌هایِ رو به جلو است. اما در نهایت جنگدندگیِ تیمِ گاس هیدینک باعث شد تا یونایتد از 3 امتیازِ بازی محروم شود. این یازدهمین بازیِ چلسی بعد از رفتنِ مورینیو بود، و یازدهمین بازیِ بدونِ شکست. با این وجود چلسی هم شرایطِ خوبی ندارد و 6 بازی از 8 بازیِ اخیرش با هیدینک را در لیگ مساوی کرده است. البته مشخصا تمرکزِ هیدینک و چلسی رویِ اف.ای. کاپ و چمپیونز لیگ است. اهدافی که مصدومیتِ شدیدِ زانویِ کرت زوما ممکن است ضربه‌یِ شدیدی به آنها بزند. در نبودِ زوما بار رویِ دوشِ جان تری بیش از پیش می‌شود، کاپیتانی که هوادران چلسی از وقتی فهمیدند به احتمالِ زیاد در تابستان ترکشان خواهد کرد، یک لحظه هم دست از تشویق و حمایتش بر نداشته‌اند.
این بازی از جهاتی شبیهِ بازیی فصلِ پیش دو تیم در استمفورد بریج بود. یونایتد مالکِ مطلقِ توپ در نیم ساعتِ اول بود و چلسی با عمق و دقتِ زیادی دفاع می‌کرد. شاید تنها موقعیتِ خوبِ یونایتد در این نیمه همان شوتِ آنتونی مارسیال بود که با واکنشِ عالیِ کورتوا به کرنر رفت. کورتوا در نیمه‌یِ دوم مقابلِ موجِ جدیدِ حملاتِ یونایتد بازهم ایستادگی کرد و دو سیوِ عالی دیگر از رونی و لینگارد داشت. تا بالاخره رویِ نفوذِ کمرون جکسونِ جوان، کنترلِ رونی و پاسِ رو به عقبش برایِ جسی لینگارد دروازه‌یِ چلسی باز شد. اما یونایتد موفق نشد این نتیجه را تا پایان حفظ کند و در وقت‌هایِ اضافه پاسِ فابرگاس با اشتباهِ جکسون به دیگو کاستا رسید و او هم دروازه‌یِ خالی را باز کرد. در ادامه کاستا حتی می‌توانست بازی را 2-1 به سودِ چلسی به پایان ببرد، اما سیوِ دخئا این فرصت را از او گرفت و نتیجه‌یِ پایانی یک تساویِ خانگیِ دیگر برایِ چلسی و 2 امتیازِ حساسِ از دست رفته‌یِ دیگر برایِ یونایتد بود.
نهایتا شاید از منظرِ یونایتد یک تساوی در زمینِ چلسی نتیجه‌یِ بدی نباشد، و با توجه به اینکه هفته‌یِ آینده هم چهار تیمِ بالایِ جدول باهم بازی می‌کنند، فرصتِ خوبی برایِ ون گال و تیمش باشد تا به صدرِ جدول اندکی نزدیک شود. اما هدفِ اصلی برایِ یونایتد دیگر نباید قهرمانیِ لیگ، بلکه جبرانِ 6 امتیاز اختلاف با سیتی در رده‌یِ چهارم و کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ برایِ سالِ آینده باشد.
 
     
آی اسپورت
2016-02-08 12:34:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر