فهرست
افسوس پنالتی‌ها؛ 6 امتیازی که پرسپولیس را به صدر می‌بُرد
افسوس پنالتی‌ها؛ 6 امتیازی که پرسپولیس را به صدر می‌بُرد

افسوس پنالتی‌ها؛ 6 امتیازی که پرسپولیس را به صدر می‌بُرد

آی اسپورت - پرسپولیس دوباره پنالتی از دست داد و دوباره نبرد. این برای چندمین بار در فصل جاری است که اتفاق می افتد. پنالتی در واقع گل به حساب می آید اما برای پرسپولیس پنالتی، مشابه موقعیت صد در صد گلی است که فورواردی با دبی دقتی محض آن را به اوت می فرستد. شاید این اتفاق را بتوان جزیی از بازی دانست اما تکرار چند باره از دست رفتن پنالتی، به چه دلیل است؟ در ابتدای فصل وقتی پرسپولیس در اردوی ترکیه دو پنالتی از دست داد، نشریه نزدیک به باشگاه به برانکو هشدار داد که پرسپولیس امسال پنالتی زن ندارد. به نظر می رسید از آن روز پرسپولیس و برانکو شروع به تمرین کنند تا این مشکل را از بین ببرند ولی حالا در کورس قهرمانی، هیچ چیز به اندازه پنالتی های از دست رفته، پرسپولیس را عقب نیانداخته است. روز یکشنبه مقابل ذوب آهن، پرسپولیس و این بار کمال کامیابی نیا، پنالتی دیگری را از دست داد تا برد به سادگی از کف برود. دو امتیازی که قرمزها از دست دادند، بی شک می تواند در تعیین سرنوشت قهرمانی شان بسیار اثر گذار باشد اما پرسپولیس امسال در کدام بازی ها پنالتی از دست داده است؟ 1- پرسپولیس یک - ذوب آهن 2(امید عالیشاه پنالتی هدر داد) *اگر پنالتی گل می شد حداقلش این بود که پرسپولیس مساوی می کرد و یک امتیاز می گرفت. پس یک امتیاز هم در اینجا کنار بگذارید. 2- پرسپولیس یک -سایپا 2(مهدی طارمی پنالتی هدر داد) *پرسپولیس در این مسابقه با گل کردن پنالتی خود حداقل می توانست یک امتیاز بگیرد. پس یک امتیاز هم اینجا کنار بگذارید. 3- نفت یک - پرسپولیس یک(مهدی طارمی پنالتی هدر داد) *پرسپولیس اگر پنالتی خود را گل می کرد برنده این مسابقه می شد و به جای یک امتیاز سه امتیاز می گرفت. پس اینجا باید دو امتیاز کنار گذاشت. 4- پرسپولیس 2- فولاد صفر(رامین رضائیان پنالتی هدر داد) *پنالتی از دست رفته تاثیری روی امتیاز نداشت. 5- ذوب آهن 2- پرسپولیس 2(کمال کامیابی نیا پنالتی هدر داد) *این اتفاق یکشنبه همین هفته افتاد و اگر کمال پنالتی اش را گل می کرد، سه امتیاز به قرمزها می رسید. اینجا هم باید دو امتیاز کنار بگذارید.
نتیجه: سرجمع زدن امتیازهای از دست رفته به خاطر پنالتی ها، 6 امتیاز است. یعنی اگر قرمزها پنالتی های خود را گل می کردند، امروز به جای حضور در رده چهارم جدول، در صدر جدول حضور داشتند و بالای سر استقلال و سایر رقبا قرار می گرفتند. در حال حاضر قرمزها 31 امتیازی هستند و با اضافه شدن این 6 امتیازی 37 امتیازی می شوند و بالای سر استقلالی قرار می گیرند که با 36 امتیازی در صدر جدول است. بی شک اگر پرسپولیس امسال فکری برای پنالتی ها می کرد و حداقل در نیم فصل پنالتی زن اول سال های گذشته خود یعنی محمد نوری را برمی گرداند، حداقل از این بابت خیالش جمع بود. 

منبع: خبر آنلاین
  ۳  
آی اسپورت
2016-02-08 13:08:39
نظر دهید

۳ نظر
-
دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴، ۱۳:۲۷
خیلی از پنالتی ها اشتباه بودن, مثل پنالتی دیروز, هم طارمی توافساید بود هم پنالتی نبود, یا پنالتی ها مقابل سایپا
حمیدرضا
دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴، ۱۷:۰۰
دوست عزیزی که ۱۳:۲۷ نظر دادی منطقی صحبت کن کدوم کارشناس گفته اشتباه بوده. البته شاید اگر منم تیمم جلوی تیم ته جدول از درست کردن یه موقعیت گل بیست درصدی عاجز بود ، مثل شما فرافکنی میکردم و اراجیف میبافتم بهم.
-
دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۵۸
با اما و اگر اینجور میشد واونجور میشد ک نمیشه حرف زد لنگی..اگه به اما و اگر بود ک الان استقلالاهوازم صدرنشین لیگ بود لنگی...بهتره لنگیا به جای این چرت وپرتا واقع بینانه ب بازیا نگاه کن...زنده باد استقلال ک در هرحال فهرمانه دوگانست هم لیگ هم جام حذفی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر