فهرست
نظر عجیب فتح‌الله‌زاده: باید از لیگ قهرمانان آسیا کنار بکشیم
نظر عجیب فتح‌الله‌زاده: باید از لیگ قهرمانان آسیا کنار بکشیم

نظر عجیب فتح‌الله‌زاده: باید از لیگ قهرمانان آسیا کنار بکشیم

آی اسپورت - هر وقت بحث بدهی باشگاه استقلال به بازیکنان سابق این تیم به خصوص بازیکنان خارجی مطرح می‌شود همه به یاد علی فتح الله زاده می افتند. مدیر عامل سابق که از این اتفاقات عصبانی است در گفتگو با فارس درباره برخی مسائل صحبت کرده است:
*ما اگر قرار باشد همه چیز را سیاه و سفید ببینیم پس بقیه رنگ‌ها چه می‌شود. مگر می‌شود در جامعه به این گستردگی فساد وجود نداشته باشد. مگر فساد در جاهای دیگر نیست. ولی اینکه بخواهیم در فوتبال فساد را بزرگ کنیم و آن‌را وسعت بدهیم و در طبل بکوبیم کار درستی نکرده‌ایم. من می‌گویم اگر در جامعه ورزشی 10 - 20 یا بیشتر خطاکار وجود دارد باید با آنها برخورد شود و از افراد زحمتکش تجلیل به عمل بیاید. ورزش مظهر پاکی است و نباید آن را آلوده کرد. ناپاکی هست ولی نه به این حد که همه سروصدا می‌کنند.
*به نظر من اگر در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نکنیم بی احترامی نکرده‌ایم بلکه اتفاقا از حق همه تیم‌ها دفاع کرده‌ایم. اگر ما خوب رایزنی کنیم تمام کشورها از ما حمایت خواهند کرد. اگر اینگونه باشد کره جنوبی هم سال بعد می‌گوید ما در کره شمالی به میدان نمی‌رویم چون با آن‌ها اختلاف داریم. به نظر من باید مقابل ناحقی ایستاد. کشور ما یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا است که حتی عراق و افغانستان هم برای بازی‌هایشان ایران را به عنوان میزبان معرفی می‌کنند. ما با مردم کشور عربستان که اتفاقاً مسلمان هم هستند مشکلی نداریم به قول رهبر معظم انقلاب ما نباید اسیر خامی جوانان کشور طرف مقابلمان شویم و زیر بار ظلم برویم. دفاع از حیثیت و شرف ایرانی هزینه دارد. ما خون داده‌ایم. آیا خون جوانان ما هزینه نیست. ما بهترین جوانانمان را از دست دادیم تا جلوی زورگویی بایستیم و به نظرم هیچ اشکالی ندارد که از مسابقات کنار بکشیم.
 
*باید بگویم که همه این شکایت‌ها مربوط به زمان من نیست و بعضی از بازیکنان مربوط به همین سال پیش بودند و از استقلال رفتند و شکایت کردند. دوستان عادت کردند که همه چیز را به گردن قبلی‌ها بیاندازند که این کار نخ نما شده است. مگر من طلب بازیکنی مثل رینالدو را ندادم؟ حتی پول یک دروازه‌بان خارجی را هم من پرداخت کردم. خیلی های دیگر هم هستند که الان به یاد ندارند ولی در شان من نیست که بخواهم همه چیز را گردن دیگران بیاندازم. هر مدیری که به استقلال و یا پرسپولیس می‌آید قطعا مطالبات قبلی‌ها را می‌دهد. اتفاقا زمانی که از استقلال جدا شدم 200 هزار دلار در حساب باشگاه گذاشتم که مطالبات آقای ساموئل پرداخت شود. متاسفانه دوستان این پول را به ساموئل ندادند تا او شکایت کند. آیا باز هم من مقصر هستم؟ اتفاقا من که کمتر از دوستان پول داشتم. چرا آقایان نمی‌گویند بازیکنانی که من جذب استقلال کردم عضو تیم ملی بودند و حالا باشگاه به خاطر حضور این بازیکنان در جام جهانی از فیفا طلبکار است؟ 700 هزار دلار یعنی نزدیک به 2 میلیارد تومان. این پول را می‌توانند بابت بدهی بازیکنان خارجی پرداخت کنند. البته همه این حرفها را زدم تا بگویم شیطنت‌ها کار آقای افشارزاده نیست و او یکی از دوستان صمیمی من است ولی افرادی دور و بر او هستند که هم به وی ضربه می‌زنند و هم به استقلال.
*مگر آقای واعظ آشتیانی بدهی قبلی‌ها را پرداخت نکرد؟ مگر این آقایان در باشگاه نمی‌دانستند استقلال چقدر بدهی دارد؟ مگر آقای خادم با اعضای هیات مدیره کنونی جلسه نگذاشت و نگفت که استقلال چقدر بدهی دارد؟ پس چرا دوستان مسئولیت را قبول کردند. اگر نمی‌توانند کنار بروند خودم می‌آیم و بدهی‌ها را می‌دهم. چطور اسم مدیرعاملی استقلال خوب است ولی به بدهی که می‌رسد همه چیز بد می‌شود؟ از ابتدای فصل تاکنون بیش از 50 بار آقایان گفته‌اند بدهی‌ها مربوط به گذشته است. حتی در روستاها هم این موضوع را می‌دانند ولی نباید همه چیز را به گردن دیگران انداخت و انسان باید خودش مسئولیت پذیر باشد و البته معرفت هم داشته باشد.
*فرهاد مجیدی خودش می‌داند که بابت آن سال از استقلال طلبی ندارد. چون او در نیم فصل دوم از تیم ما جدا شد و طبعا بابت نیم فصل دوم نباید پولی می‌گرفت. من مدارک پرداختی به فرهاد را دارم البته شاید او از استقلال طلب داشته باشد ولی فکر نمی‌کنم مربوط به آن سال باشد. مجیدی هم اشتباه کرد که آن چک‌ها را در صفحه شخصی خودش گذاشت اما این را هم می‌دانم که او با تحریک آدمی این کار را کرد که تمام مشکلات استقلال در چند سال اخیر به این شخص مربوط می‌شود. من به موقع در مورد آن صحبت خواهم کرد و با اسناد حرفهایم را می‌زنم.

منبع: خبر آنلاین
     
آی اسپورت
2016-02-08 14:38:40
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر