فهرست
یادداشت: جدال هواداران و آبراموویچ بر سر جان تری
یادداشت: جدال هواداران و آبراموویچ بر سر جان تری

یادداشت: جدال هواداران و آبراموویچ بر سر جان تری

امی لاورنس/ گاردین
برای آن دسته از هواداران چلسی که در جایگاه متیو هاردینگ استمفورد بریج می نشینند زندگی بدون جان تری چیزی نیست که بدون انتشار بیانیه بتوانند با آن کنار بیایند. این جایگاه معمولا برای هر اتفاقی بنرهای بزرگی دارد و با توجه به شرایطی که دارد به بهترین شکل آن ها را به نمایش می گذارد. جدایی جان تری که دیگر خیلی بزرگ تر از آن است که توسط این جایگاه نادیده گرفته شود.
«جی تی کاپیتان، رهبر، اسطوره» پیامی بود که به نظر چند سال دیر ارسال شد. آن هم زمانی که حالا این بازیکن ساز جدایی کوک کرده و می خواهد برود. هرچند از زمانی که تری اولین بازی اش در این فصل در خانه را انجام داد، تا همین بازی روز گذشته مقابل من یونایتد، هواداران مدام فریاد زدند «با او قرار داد امضا کنید». این اوج حمایت آن ها از بازیکنی است که از سال 1998 برای تیمشان همه نوع تلاشی کرده است. این بار اما موضوع کمی احساسی است. اتفاقی که فقط مختص تری نیست.
بعد از جدایی ژوزه مورینیو، فرانک لمپارد، دیدیه دروگبا و پیتر چک، ناکامی چلسی در لیگ قهرمانان و در رقابت با بزرگان لیگ برتر انگلیس با تصمیم جدایی تری همزمان شده و روز هواداران لندنی را سیاه کرده است.
با رفتن تری دیگر از آن چلسی فوق العاده کسی نمی ماند؛ در حال حاضر هم بازیکن کلاسیک آن ها همین مدافع میانی با سری تراشیده و سینه ای سپر است. هواداران چلسی در روزهای خوشی و غم از تری حمایت کردند و این که اجازه بدهند او برود چیزی نیست که به راحتی با آن کنار بیایند. هم برای هواداران و هم البته برای خود او.
اما حسی وجود دارد که هواداران چلسی هم آن را می فهمند. برای بازیکنی با استانداردهای او جدایی خوبی در راه نیست و این نمی تواند پایان خوشی برایش باشد. البته که کمتر اسطوره چلسی بوده که هنگام جدایی به اندازه بزرگی اش درک شود و باشکوه برود.
رومان آبراموویچ در استمفوردبریج بود و تساوی مقابل یونایتد را از نزدیک تماشا کرد. این بازی از آن بازی هایی نبود که زمانی که او باشگاه را خرید آرزویش را داشت. حالا کسی که مستقیما مسئول استخدام و اخراج افراد برای این باشگاه است درباره کیس تری بین فلسفه اش و هواداران قرار گرفته است.
حمایت هواداران از مورینیو حتی در بدترین روزهای چلسی باعث نشد که او نظرش را تغییر دهد و در نهایت مورینیو، یکی از بزرگ ترین مربیان تاریخ فوتبال هم از تیم لندنی اخراج شد. به نظر درخواست هواداران درباره جان تری هم رد خواهد شد.
هرچند که درباره تری کمی اوضاع فرق دارد. او حالا 35 سال سن دارد. درست است که اسطوره و سمبل باشگاه است، اما دیگر مدافع ایده آل برای این تیم نیست. تری در فرم قابل قبولی است، اما آن مدافعی نیست که در لیگ برتر مهاجمان از رویارویی با او می ترسیدند. دیدید که در بازی با یونایتد هم دلاوری کاستا بود که باعث شد چلسی یک شکست خانگی متحمل نشود.
اگر تری در چلسی بماند، باز هم بعید است که با آمدن سرمربی جدید در تابستان او روزهای خوشی در تیمش داشته باشد. شاید مثلا در 6 بازی فقط هوادارن شاهد کاپیتانی او برای تیمشان باشند.
در کل تری دیگر تری قبل نیست. در این فصل هم همه سریال بی پایان اشتباهات این بازیکن را دیده اند. اما پافشاری هواداران برای ماندن او در تیم مشخص است که یک تصمیم احساسی است. سوال اینجاست: چه مدت دیگر هواداران دوست دارند او در تیم بماند؟ چه مدت دیگر خواهد ماند؟ پاسخ سوال دوم را فقط آبراموویچ می داند. او هر زمان که بخواهد و با هر سبکی که بخواهد جواب این سوال را می دهد. اما بررسی موارد قبلی تا حدودی مشخص می کند که چه آینده ای در انتظار تری است. کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-08 19:09:47
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴، ۱۷:۵۴
چه قدر غلط املایی توی یه متن کوتاه؟!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر