فهرست
خواب دسته اولی ها تمام شد ؛ حنگ غیرمستقیم پدیده و سیاه جامه ها
خواب دسته اولی ها تمام شد ؛ حنگ غیرمستقیم پدیده و سیاه جامه ها

خواب دسته اولی ها تمام شد ؛ حنگ غیرمستقیم پدیده و سیاه جامه ها

ای اسپورت- پس از وقفه ای پیش از دو هفته سوت آغاز رقابت های لیگ دسته اول در هفته ما قبل پایانی  از ساعاتی دیگر در شهرهای مختلف کشور و  در اوج حساسیت دمیده خواهد شد  و تیم های مدعی آخرین حربه ها و تلاش های خویش را به کار گرفته تا بتوانند سهمیه مستقیم را بدست آورده  و در غیر اینصورت با حضور در پلی اف بتواند شانس مجدد خود برای صعود استفاده تا شاید به لیگ برتر صعود کنند.

 مدیران تیم های مدعی قطعا به بالا رفتن ارزش تیم، شهرت بیشتر خود و ثبت صعود به عنوان موفقیتی در کارنامه دوران مدیریت خویش فکر میکنند و بازیکنان و مربیان نیز برای بالا رفتن ارزش و اعتبار خویش و شاید بازاری بهتر، بیشتر و قطعا جذابتر تا آخرین نفس می جنگند، پس رقابت تا آخرین لحظه و به طور همه جانبه در همه سطوح خود ادامه خواهد یافت.

گروه الف؛مشهدی ها بی دعای خیر پشت سر همشهری!

در گروه اول مسابقات همانطور که چند هفته پیش پیشبینی کردiه بودیم تیمی از مشهد قطعا به لیگ برتر خواهد آمد و این شهر پس از سال ها صاحب  حداقل یک تیم در رده اول فوتبال کشور خواهد بودکه بر خلاف پیش بینی های فوتبالدوستان و خصوصا فوتبال دوستان این شهر نامش ابومسلم نیست، ابومسلمی که قربانی سهم خواهی و طمع نامدیرانی شده که کمترین توجه ای به این تیم  و هوادارانش ندارند و بین آن ها دست به دست می شود و حاصل آن روزهای بدی است که آن را تجربه می کند و شایدبا نگاهی به جلو  سرنوشت تلخ  برق شیراز، استقلال اهواز، پیام مشهد و شموشک بیش از آنچه که طرفدارانش فکر میکنند به این تیم نزدیک باشد.

امروز در گروه اول مسابقات تیم پر سر و صدا و مدعی پدیده در تقابل با تیم ته جدولی گهر دورود در خانه قطعا  تمام تلاش خود را به کار خواهد برد تا از لغزش احتمالی  هم شهری مدعی و سخت کوشش که به بندرعباس رفته تا با در جدالی سخت با شهرداری این شهر دیدار کند بیشترین استفاده را برده و خودرا به صدر برساند و از بهترین بخت خود کمال استفاده را داشته باشد.

سایر دیدارهای این گروه به حساسیت این دو دیدار نیست، نفت ابادن تیم سوم جدول در این هفته استراحت دارد نفتی که این سالیان  بسان آسانسور در بین دو لیگ در رفت آمد بوده  باید حداقل برای یک سال دیگر طرفداران پر شور برزیل را بابت بازگشت به لیگ برتر در انتظار  نگه دارد، نفتی که از لحاظ مدیریتی فقط اندکی از ابومسلم بهتر عمل می کند ولی رنج فراوانی را بابت عدم ثبات خود برده است.

نساجی دیگر تیم ریشه دار این گروه که تا برهه ای از فصل بعنوان مدعی عمل می کرد ولی به ناگه و با چند لغزش از کورس رقابت ها  جا ماند و برای بازگشت به سطح اول همانند سالیان دراز گذشته بازهم به انتظار خواهد نشست.

 در نهایت گهری که با سرعت فوق العاده ای از لیگ برتر به سمت لیگ دسته دوم در حرکت است و امسال به نسبت سال گذشته خود در لیگ برتر هم امتیاز کمتری کسب کرده است.

گیتی پسند، شهرداری بندر، فولاد یزد، شهرداری یاسوج، الوند و نیروی زمینی(نیروی زمینی که عادت کرده ایم و سال هاست در این لیگ و در میانه های جدول جا خوش کرده است) سایر تیم های این گروه هستند که یا به سال آینده چشم خواهند داشت و شاید هم مدیرانش عطای تیم داری را به لقایش بسپارند و این تیم ها لیگ دو فصل آتی اسمی دیگر و شاید حتی شهری جدید فعالیت کنند.

 

استراحت مسجدسلیمان در روز زد و خورد

در گروه دوم با اینکه رقابت ها فشرده تر دنبال شد ولی نفت مسجد سلیمان از بخت و انرژی بیشتری (حتی با یک امتیاز منفی در پرونده اش ثبت شده) برخوردار است و با صعود احتمالی این تیم بحث هواداران پرشور  این تیم مطرح  و از حواشی لیگ آینده باشد و مشکلات  انجام بازی خانگی با توجه به نداشتن فرودگاه و امکانات کافی بار دیگر به  وجود آید ومحل  بحث و جدل موافقان و مخالفان و به تیتر و موضوع مورد علاقه برنامه های ورشی تبدیل می گردد.

 به غیر از نفت امروز ایران جوان تمام سعی خود را خواهد کرد تا از فرصت بازی کمتر بیشترین استفاده را برده  و با پیروزی خار ج خانه  خود در رفسنجان و در تقابل مس این شهر که البته دشوار می نماید همه چیز را به روز آخر بکشاند و با توجه به بازی خارج خانه رقیب و بازی ساده خود برای اولین بار به لیگ برتر صعود و بوشهر را مجددا صاحب تیمی در لیگ برتر جدای شاهین خسته اش بکند.

پیکان و پارسه سایر تیم های این گروه هستند که حداقل روی کاغذ حتی بخت صعود مستقیم دارند و در صورت پیروزی در هر دو دیدار و شکست نفت و ایرانجوان می توانند صعود کنند که البته جدای نیاز به همت حداکثری این تیم ها به لغزش رقبایش وابسته می باشد چیزی که خیلی به واقعیت نزدیک به نظر نمی آید.

امروز خود پیکان در خارج خانه و گچساران بازی دشواری پیش رو دارد.پیکانی که نیم فصل را مستحکم اغاز ولی بد تر ها با لغزش خود مقداری با صدر جدول فاصله گرفت.پارسه که منسجم و فرآی انتظار نشان داده نیز برای زنده نگه داشتن امیدش امروز به مصاف پاس می رود پاسی که شاید با بازگشتش به تهران دل خیلی از فوتبالدوستان را خوشحال کند .

در سایر دیدار های نه چندان مهم این گروه ابومسلم، البدر، راهیان یزد لوله و پرسولیس شمال با هم مصاف میکنند به امید پایان این لیگ و شروع لیگ آینده که البته در این گروه هم دیده می شوند تیم هایی که شاید فصل بد با نامی تازه و در شهری تازه به مصاف حریفان خود برود.

     
آی اسپورت
2014-03-30 13:59:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر