فهرست
گزارش ویژه: 5 مالکِ سرشناسِ لیگ ستارگان قطر
گزارش ویژه: 5 مالکِ سرشناسِ لیگ ستارگان قطر

گزارش ویژه: 5 مالکِ سرشناسِ لیگ ستارگان قطر

آی اسپورت- نامِ کشور قطر؛ حالا روی  پیراهن‌های بسیاری از باشگاه‌های مطرح فوتبال اروپا دیده می‌شود. در این سال‌ها؛ قطری‌ها با خرید چند باشگاه و سرمایه گذاری در چند تیم دیگر اروپایی؛ به دنیای فوتبال معرفی شدند و با همین هزینه‌های سنگین توانستند میزبانی جام جهانی 2022 را به دست بیاورند و بیشتر از گذشته مورد توجه اهالی فوتبال قرار بگیرند. دلارهای نفتی قطر؛ تیم‌های اروپایی را ثروتمند کردند و برای قطر اعتبار خریدند. باشگاه‌های لیگ ستارگان قطر نیز به سبب حضور همین چهره‌های ثروتمند در راس‌‌ هرم‌شان؛ می‌توانند ستاره‌هایی مثل ژاوی هرناندز را به این لیگ اضافه کنند. مردان متمولی که اگر چه در ظاهر مشغول رقابت لیگی هستند اما هدفِ واحد قرار دادن فوتبال قطر در مسیر پیشرفت را دنبال می‌کنند.
 محمد بن خلیفه آل ثانی
دومین پسر از سومین ازدواج شیخ خلیفه بن حمد آل ثانی است که زمانی امیر کشور قطر بود. برادر تنی بزرگ‌تر او در این خانواده سلطتی هشت سال نخست وزیری کشور قطر را بر عهده داشت اما خود او بیشتر از سیاست؛ به حوزه ورزش علاقه نشان داد. او حالا مالکیت باشگاه السد را در اختیار دارد و همان چهره‌ای است که موفق شده ژاوی را پای میز امضای قرارداد با باشگاه بنشاند. السد پرافتخارترین باشگاه فوتبال در قطر محسوب می‌شود.
 


حمد بن ثامر محمد آل ثانی
شبکه تلویزیونی معتبر بی این اسپورت که به پخش گسترده رقابت های فوتبال در جهان می‌پردازد؛ زیر نظر او اداره می‌شود. حمد برای مدتی نیز در رده های ارشد وزارت اطلاعات کشور قطر فعالیت داشت. او حالا مالک و رئیس باشگاه الغرافه به شمار می‌رود و آرزوهای بزرگی برای تیمش در سر دارد. 
حمد بن علی العطیه
بیشتر از ورزش؛ در دنیای سیاست شناخته می‌شود. او از دو سال قبل وزیر دفاع کشور قطر شده.  قرارداد 11 میلیارد دلاری با وزیر دفاع آمریکا را نیز او به امضا رسانده است. از سال 2015 باشگاه ورزشی الغرافه نیز جزو اختیارات او به شمار می رود. باشگاهی که فعالیت هایش صرفا محدود به فوتبال نیستند. 
عبدالله بن ناصر بن عبدالله بن احمد آل ثانی
او در زمینه تجارت یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های سلطنتی کشور قطر است. مردی که در عضویت هیات مدیره بانک دوحه و چند گروه تجاری دیگر قرار دارد. عبدالله در سال 2010 باشگاه مالاگای اسپانیا را خرید و با این تیم جواز حضور در لیگ قهرمانان را نیز به دست آورد اما این پروژه در نهایت با موفقیت به پایان نرسید. او که کمک زیادی برای رسیدن میزبانی جام جهانی 2022 به کشورش کرده بود؛ حالا باشگاه لخویا را به عنوان یکی از باثبات ترین باشگاه های فوتبال قطر اداره می کند.
 


حمد بن سحیم آل ثانی
باشگاه القطر؛ به این عضو از خانواده سلطنتی این کشور رسیده است. او درست از سی سال قبل در وزارتخانه‌های قطری صاحب پست‌هایی کلیدی بوده و حالا که از میزان اهمیت اش در ساختار سیاسی کشور کاسته شده، حضور پررنگ تری در  فوتبال دارد. او که به خاطر پسر نداشتن مدت ها در کشور قطر تحت فشار بوده؛ سباستین لازارونی را برای هدایت پسران باشگاه القطر در نظر گرفته است. این تیم در ورزشگاهی که نام پدر او بر روی آن قرار گرفته به میدان می رود. 
همشهری جوان 
کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-09 17:47:14
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴، ۲۰:۱۰
فوتبال ایران هم براى پیشرفت فقط و فقط باید خصوصى سازى شود و البته بودن تلویزیون خصوصى هم از الزاماتشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر