فهرست
اینفوگراف: بهترین مهاجمینِ اروپا
اینفوگراف: بهترین مهاجمینِ اروپا

اینفوگراف: بهترین مهاجمینِ اروپا

 
آی‌اسپورت – ناپولی از سالِ 1990 بدین سو قهرمانِ ایتالیا نشده است. اما حالا با مربیِ جدیدش، مائوریتزیو ساری و مهاجمِ آرژانتینی‌اش گونزالو هیگوایین، بیش از هر وقتِ دیگر در 26 سالِ اخیر به اسکودتو نزدیک شده است. هیگوایین در 24 بازیِ این فصل 24 گل زده تا به رغمِ 14 پیروزیِ پیاپیِ یوونتوس، همچنان ناپولی را در صدر سریِ آ نگه دارد و خودش هم عنوانِ بهترین گلزنِ لیگ‌هایِ اروپایی را تا اینجایِ فصل به دست بیاورد.
بعد از هیگوایین، زلاتان با 21 گل است. لیگِ یکِ فرانسه این فصل به شکلِ خسته‌کننده‌ای یک طرفه و بدونِ رقابت در صدرِ جدول شده است. پی.اس.جی به تنهایی 10.5 درصد از 601 گلِ کلِ لیگ را زده و زلاتان 33.3 درصد از 63 گلِ پی.اس.جی را. با این حال تفاوتِ بینِ زلاتان و هیگوایین در این است که زلاتان تنها در 19 بازی 21 گل زده است. بعد از مهاجمِ پاریسی‌ها هم لوئیس سوارز و پیر امریک اوبامیانگ با 20 گل قرار دارند. بعد از این دو بازیکنِ 20 گله، 3 مهاجمِ 19 گله داریم: رونالدو و بنزما از رئال و لواندوفسکی از بایرن و بعد هم در رده‌یِ هشتم، جیمی واردیِ لستر با 18 گل.
نکته‌یِ مهم در مقایسه‌یِ این بازیکنان تعداد گل+پاسِ گل است. از این منظر زلاتان با مجموعِ 29 بالاتر از رونالدو با مجموعِ 26 قرار می‌گیرد. برایِ همین است که بینِ این هشت نفر نمره‌یِ "هواسکوردِ" زلاتان از بقیه بیشتر است (8.15).
 
 
  ۳  
آی اسپورت
2016-02-10 10:29:23
نظر دهید

۳ نظر
ایمان زانتی
چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴، ۱۱:۱۵
از نظر من فرقی بین پاریس ژرمن و من سیتی با القادسیه کویت و السد قطر و... نیست. بی هویت بی ریشه . فقط پول . انگل فوتبال
برزو
چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴، ۱۴:۴۹
یه سوال از آقای "ایمان زانتی"!! اگه یه تیم متوسط مثل من سیتی بخواد خیلی سریع در عرض 2-3 سال به قدرت برتر اروپا تبدیل بشه غیر از پول خرج کردن چه راهی داره؟؟؟ ممکنه لسترسیتی رو مثال بزنید اما لستر فصل بعد همه ستاره هاش میرن. شگفتی لستر نهایتاً فقط برای یه فصله. تو زمانه ای که پول حرف اول رو میزنه حرف از ریشه و... مسخره است! رئال مادرید و بارسلونا هم با حقوق زیر 15 میلیون یورویی نمیتونن رونالدو و مسی رو نگه دارن
ایمان زانتی
چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۰۹
مشکل اینجاست که تیمی نباید 2 ساله جزوه بزرگان بشه. باید از راه فوتبالی زحمت کشید و تاریخ درست کرد. نمیشه تو خاورمیانه نفت و گاز بفروشی بیای گند بزنی به بازار و 3برابر بیشتر پول بدی ب بازیکنا. اینجوری سنگ رو سنگ بند نمیشه. بارسا اگه مسی داره یه ژوای یه اینیستا یه مویول و... هم خودش پرورش داد. بایرن اگه لوا داره اگه ریبری داره یکی هم مثه مولر رو پرورش داد. نه اینکه همه بازیکناشو با پولی کا از راه غیر فوتبالی بدستومیاد از تیمهای دیگه بدزده. الان شما طرفداری شانگهای جین هم میشی پس با این خریدهاش دیگه نه؟؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر