فهرست
آنالیز: جدال‌هایِ سرزمینِ میانه
آنالیز: جدال‌هایِ سرزمینِ میانه

آنالیز: جدال‌هایِ سرزمینِ میانه

آی‌اسپورت – کلیدی‌ترین هافبک‌هایِ چهار تیم در بعدِ هجومی: ریاض محرز، دلی علی، مسوت اوزیل و داوید سیلوا هستند. بینِ این چهار ریاض محرز از منظرِ گل+پاسِ گل در رده‌یِ اول قرار می‌گیرد (10 پاسِ گل، 14 گل). اما ضمن اوزیل (16 پاسِ گل، 4 گل) بیشترین موقعیتِ گل را خلق کرده (100) و بیشترین تعدادِ پاسِ سالم (1227) و بالاترین درصدِ پاسِ سالم (87.02) را داشته است. از منظرِ گل زدن هیچ هافبکی این فصل به پایِ ریاض محرز نمی‌رسد. محرز تا اینجایِ فصل 14 گل زده و در جدولِ گلزنانِ لیگ فقط پشتِ هم‌تیمی‌اش، جیمی واردی (18)، روملو لوکاکو (16) و هری کین (15) قرار دارد. محرز در جدولِ بهترین پاسورهایِ فصل هم تنها مسوت اوزیل را بالایِ سرِ خودش می‌بیند و در واقع اولین و تنها بازیکنی در لیگِ برتر است که هم گل و هم پاسِ گلش دو رقمی شده است. پایین‌تر از این دو ستاره‌یِ لیگِ این فصل، دلی علی، پدیده‌یِ شگفتی‌سازِ تاتنهام با 7 گلِ زده و 5 پاسِ گل، و داوید سیلوا با 2 گل و 8 پاسِ گل قرار دارند. البته دبروینه این فصل 9 پاسِ گل برایِ سیتی داده و 5 گل زده، اما چون به دلیلِ مصدومیت قادر به بازی کردن مقابلِ تاتنهام نخواهد بود، او را از این معادله کنار می‌گذاریم.
اما از منظرِ دفاعی هم لستر بهترین هافبک را بینِ چهارِ تیمِ بالایِ جدول دارد. انگولو کانته تنها بازیکنی این فصل است که تکل‌ها و قطعِ توپ‌هایش سه رقمی شده است (102 و 103). بعد از کانته، فرناندینیو با اختلافِ زیادی 77 تکل و 55 قطعِ توپ دارد. بعد از هافبکِ سیتی هم موسا دمبله (73 تکل، 48 قطعِ توپ)، دنی درینک‌واتر (65 تکل، 41 قطعِ توپ) و اریک دایر (50 تکل، 40 قطعِ توپ) قرار دارند.
در آماری دیگر به بررسیِ تعداد و درصدِ پاس‎‌هایِ صحیحِ هافبک‌هایِ چهار تیم می‌پردازیم: اینجاست که آرسنال و سیتی نسبت به تاتنهام و لستر برتری پیدا می‌کنند. سبکِ بازیِ متفاوتِ چهار تیم در این آمار به خوبی مشخص است. بینِ تمامِ هافبک‌هایِ چهار تیم، آرون رمزی و مسوت اوزیل با به ترتیب 1228 و 1227 پاسِ سالم، در صدرِ این جدول قرار می‌گیرند و پشتِ سرِ آنها یایا توره (1213) و فرناندینیو (1140) از سیتی قرار می‌گیرند. جایِ تعجبی ندارد که لستر و تاتنهام بینِ چهارتایِ اول بازیکنی ندارند، چون بازیِ مستقیمِ آن‌ها، به عکسِ فوتبالِ مبتنی بر مالکیتِ توپِ بالا و کنترلِ جریانِ بازیِ آرسنال و سیتی، باعثِ می‌شود درصدِ پاس‌هایِ پرریسک‌شان بالاتر برود و در نتیجه درصدِ پاس‌هایِ صحیح پایین‌تر بیاید (البته این موضوع در موردِ لستر خیلی شدیدتر از تاتنهام است). از منظرِ درصدِ پاس‌هایِ صحیح هم فقط موسا دمبله بینِ 5 هافبکِ این چهار تیم قرار می‌گیرد. در این جدول فرانسیس کوکلن با 90.96 پاسِ صحیح اول است و بعد از او فرناندو (90.82)، سانتی کازورلا (90.33)، موسا دمبله (89.28) و فرناندینیو (88.24) قرار دارند.
بدین ترتیب برخوردِ دایر، دمبله و علی با سیلوا، فرناندینیو و توره از یک سو، و برخوردِ محرز، کانته و درینک‌واتر با اوزیل، کازورلا و رمزی از  سویِ دیگر می‌تواند مهمترین هفته‌یِ این فصلِ لیگِ برتر را تعریف کند.
 
     
آی اسپورت
2016-02-10 12:44:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر