فهرست
یادداشت/ عشق قوی تر است یا قیمت بلیت؟
یادداشت/ عشق قوی تر است یا قیمت بلیت؟

یادداشت/ عشق قوی تر است یا قیمت بلیت؟

پل هیوارد
هیچ کس به کلوپ نگفته بود که روی کار آمدن او ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. او مثل یک دیپلمات در جنگ بین هواداران لیورپول و باشگاه بود. هواداران در آنفیلد به خاطر اعتراض به قیمت بلیت ها ورزشگاه را ترک کردند. آن ها آمده بودند که فوتبال مدرن ببینند. اما این احساس را داشتند که دوباره شاهد یک بازی سنتی هستند و از آن ها سوء استفاده اقتصادی شده است. احساس کردند باشگاه با آوردن کلوپ راهی پیدا کرده تا پول های آن ها را از جیبشان بیرون بکشد. وقتی اعتراض به این فرهنگ به نقطه جوش رسید، طبیعی بود که بخار آن اول از همه از آنفیلد بلند می شود.

مثل بیشتر باشگاه های لیگ برتری لیورپول هم یک سیستم مارکتینگ بسیار قوی دارد. در وب سایت این باشگاه هم مانند یونایتد کارت اعتباری ای به شما فروخته می شود که اگر در مدت 90 روز 200 پوند با آن خرید کنید هدایا و تخفیف هایی برایتان در نظر گرفته می شود . با دیدن این موضوع اما اولین سوال در ذهن هرکس باید این باشد: یک باشگاه فوتبال برای چه تاسیس شده است؟ اما در انگلیس یکی از مهم ترین تفریح ها فوتبال و تماشای آن است.

 مثال های زیادی وجود دارد که نشان می دهد باشگاه ها، مخصوصا لیگ برتری ها از هیچ فرصتی برای کسب درآمد چشم پوشی نکرده اند. مثلا شبکه های اجتماعی یا فروشگاه هایشان در کشورهای آسیای شرقی و ... حتی بیش از 20 شریک اقتصادی رسمی برای هر باشگاه وجود دارد که این موضوع هم مربوط به مسائل اقتصادی است.
شکی نیست که آنفیلد در مقایسه با باشگاه هایی مانند یونایتد، چلسی و .... درآمدزایی خوبی از هوادارانش دارد. اما این موضوع زمانی باعث عصبانیت می شود که با پرداخت هزینه وارد استادیوم شوند و بازی خوب نبینند. بازی ای که می توانند آن را از بی تی و اسکای هم ببینند.
لیورپول از حق پخش تلویزیونی اش به اندازه کافی درآمد دارد و اتفاقی نمی افتد اگر 77 پوند از هوادارانی که می خواهند در جایگاه های جدید بنشینند نگیرد.
شاید ترس از قهر هواداران باعث شد تا کلوپ زودتر از موعد خودش را از بیمارستان مرخص کند تا به استادیوم بیاید. مالکان جدید لیورپول وقتی در سال 2010 این باشگاه را خریدند حتما می دانستند هواداران این تیم چطور اخلاقی دارند. آن ها به عنوان منجی آمده بودند و قرار بود باشگاه را از دست مالکان امریکایی قبلی نجات دهند. به هر حال بد بینی باعث می شود که هواداران فکر کنند کلوپ هم فقط با اهداف اقتصادی و برای کشاندن آن ها به ورزشگاه و البته اعتراض نکردن به قیمت بلیت ها روی کار آمده است. اما اگر این طور باشد مالکان باید بدانند، عشق جدانشدنی است، اما نامحدود نیست. نباید کاسه صبر عاشقی هواداران لبریز شود.
کد خبر 9404
  
     
آی اسپورت
2016-02-10 18:12:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر