فهرست
مقایسه حقوق سرمربیان سری آ؛ از کونته تا تودور
مقایسه حقوق سرمربیان سری آ؛ از کونته تا تودور

مقایسه حقوق سرمربیان سری آ؛ از کونته تا تودور

آی اسپورت - گاتزتا دلواسپورت فهرست درآمد سرمربیان حاضر در فصل ۲۰۱۹ سری آ را منتشر کرده و مطابق این فهرست، آنتونیو کونته با اختلافی عجیب در صدر این فهرست حضور یافته است. آنتونیو کونته سرمربی جدید تیم اینترمیلان با حقوق سالانه ۱۱ میلیون یورو در رده نخست قرار گرفته و با این درآمد به پردرآمدترین سرمربی تاریخ سری آ تبدیل شده است. در رده دوم این فهرست مائوریتسیو ساری با درآمدی ۵.۵ میلیون یورویی به چشم می‌خورد و این یعنی کونته دو برابر نزدیک ترین تعقیب کننده اش در این فهرست درآمد دارد.

کارلو آنچلوتی سرمربی ناپولی با ۵ میلیون یورو در رده سوم حضور دارد و سینیشا میهایلوویچ (بولونیا) و پائولو فونسکا (رم) با درآمدهایی ۳ میلیون یورویی مشترکا در رده چهارم حضور دارند. حضور در رده سوم سری آ به همراه آتالانتا و راهیابی به رقابت های لیگ قهرمانان اروپا موجب شده تا جیان‌پیرو گاسپرینی سرمربی این تیم در تازه ترین تمدید قراردادش با ارتقای حقوق تا ۲.۵ میلیون یورو مواجه شود.

سیمونه اینزاگی سرمربی لاتزیو که فصل گذشته تیمش را به قهرمانی کوپا ایتالیا رساند با دو میلیون یورو در رده بعدی حضور دارد و این رتبه را با مارکو جامپائولو، سرمربی تازه وارد میلان مشترک است. بعد از این دو نام، نوبت به دو نام دیگر می‌رسد. والتر ماتزاری سرمربی تورینو و اوزه بیو دی‌فرانچسکو سرمربی سمپدوریا برای یک فصل ۱.۸ میلیون یورو حقوق می‌گیرند. البته پیش بینی می‌شود ماتزاری به زودی با تمدید قرارداد و ارتقای حقوق، نام خود را از دی‌فرانچسکو جدا کند.

وینچنزو مونتلا سرمربی سابق میلان در هر فصل ۱.۵ میلیون یورو از فیورنتینا حقوق می‌گیرد و بعد از او روبرتو دی‌زربی (ساسولو) و رولاندو ماران (کالیاری) با یک میلیون یورو در رده های بعدی جای گرفته اند. فابیو لیورانی سرمربی لچه که توانسته در این فصل تیمش را به سری آ رهنمون کند، سالانه ۹۰۰ هزار یورو از این تیم دریافت می‌کند. بعد از او روبرتو دی‌آورسا (پارما) با ۷۵۰ هزار یورو قرار دارد و اوگنیو کورینی (برشا) و ایوان یوریچ (هلاس ورونا) با ۶۰۰ هزار یورو در رده های بعدی قرار گرفته اند.

کمترین دریافتی در بین تمامی مربیان حاضر در سری آ متعلق به ایگور تودور سرمربی کروات باشگاه اودینزه است. او که در سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۷ عضو یوونتوس بود، در دومین مقطع حضور خود در اودینزه با این باشگاه قراردادی با ارزش سالانه ۵۰۰ هزار یورو بسته است. تودور ابتدا در ۴ بازی پایانی فصل ۲۰۱۷ سرمربی اودینزه شد و با کسب دو برد، خیال فریولی را از ماندن در سری آ راحت کرد. بعد از آن، او دوباره در مقطع پایانی فصل ۲۰۱۸ هدایت اودینزه را به عهده گرفت و در شرایطی که تیم در رده شانزدهم حضور داشت (هفته بیست و هشتم) فصل را در رده دوازدهم به پایان رساند.

اودینزه فصل جدید را هم با پیروزی ۱-۰ مقابل میلان آغاز کرد تا تودور اکنون در ۱۸ مسابقه خود روی نیمکت این تیم، به ۵۰ درصد پیروزی رسیده باشد. آماری که برای تیمی نظیر اودینزه قابل احترام است و شاید در قرارداد های بعدی، موجب ارتقای دستمزد تودور شود.

نود

۳    
آی اسپورت
2019-09-13 22:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر