فهرست
هفته‌ای که گذشت به روایت اعداد: رکورد سانتی
هفته‌ای که گذشت به روایت اعداد: رکورد سانتی

هفته‌ای که گذشت به روایت اعداد: رکورد سانتی

آی‌اسپورت – یوونتوس به سلطنت مطلقش در سری آ ادامه می‌دهد، رئال مادرید گل زدن را دوباره به یاد می‌آورد، بارسلونای برای اولین بار با دبل مسی شکست می‌خورد و پپ برای یازدهمین بار آقای خاص را شکست می‌دهد. مروری می‌کنیم بر این هفته از فوتبال اروپا با کمک اعدادی کلیدی.

 

سیصد

دربی این هفته منچستر 300اُمین بازی ژوزه مورینیو در لیگ برتر بود. در تاریخ این لیگ هیچ مربی‌ای در 300 بازی اولش به اندازه مورینیو به پیروزی نرسیده. آقای خاص در این 300 بازی 189 بار حریفانش را شکست داده و 43 بار هم شکست خورده. بعد از مورینیو بهترین آمار پیروزی در 300 بازی اول در لیگ برتر متعلق به سر الکس فرگوسن است با 183 پیروزی.

 

یک

بارسلونا این هفته 3-4 مقابل رئال بتیس بازی را باخت. این اولین باری بود که بارسا در یک بازی در حالیکه لیونل مسی حداقل دو گل زده شکست می‌خورد. در ضمن کیکه ستین، مربی بتیس، بدل به اولین مربی‌ای شد که در یک دهه اخیر موفق شده هم در نوکمپ و هم در برنابئو به پیروزی برسد.

 

سی و چهار

یوونتوس این هفته با شکست دادن میلان در سن سیرو به امتیاز 34 از 12 بازی ابتدایی سری آ رسید. هیچ تیمی در تاریخ این لیگ در چنین مقطعی از فصل چنین امتیازی نداشته. دو گل ماریو مانزوکیچ و کریستیانو رونالدو به این معنا بود که یووه در 12 بازی اول فصلش در سری آ تنها دو امتیاز از دست داده و به نظر می‌رسد چاره‌ای جز فتح هشتمین اسکودتوی پیاپیش نداشته باشد.

 

چهار 

پیروزی 2-4 این هفته رئال مادرید مقابل سلتا ویگو به این معنا بود که حالا سانتیاگو سولاری چهار بازی اولش به عنوان مربی رئال (البته فعلا با عنوان مربی موقت) را برده. آخرین باری که چنین اتفاقی رخ داد به سال 2009 و مانوئل پلگرینی باز می‌گردد. گویا رفتن جولن لوپتگی و آمدن سانتی سولاری باعث شده بازیکنان رئال دوباره یادشان بیاید دروازه چیست و کجاست. تیمی که پیش از این تغییر روی نیمکت در 10 بازی 9 گل زده بود، حالا در 4 بازی 15 گل زده.

 

هشت

سرخیو آگوئرو عاشق دربی منچستر است. مهاجم آرژانتینی سیتی با گلی که یکشنبه به داوید دخئا زد به رکورد 8 گل وین رونی در تاریخ دربی‌های منچستر در دوران لیگ برتر رسید. در بوندسلیگا هم پاکو آلکاسر با زدن گل پیروزی دورتموند مقابل بایرن مونیخ به رکورد 8 گل در تنها 6 بازی اولش در این لیگ رسید. آخرین باری که چنین آماری رقم خورد به سال 1963 و گرت دورفل از هامبورگ برمی‌گردد، یعنی اولین فصل بوندسلیگا.

 

یازده

پیروزی 1-3 منچستر سیتی مقابل منچستر یونایتد جدا از اینکه 12 امتیاز بین دو تیم در 12 هفته اول لیگ برتر فاصله انداخت، معنایی شخصی‌تر برای دو دوست و دشمن قدیمی هم داشت. این بازی 11اُمین پیروزی پپ گواردیولا مقابل مورینیو را به ثبت رساند. یعنی پپ از شروع دوران مربیگری‌اش هیچ مربی‌ای را به اندازه مورینیو شکست نداده. واقعا مورینیو برای پپ آقایی خاص است.

 

دوازده

درست است که چلسی دو امتیاز لازم برای عقب نماندن از کورس قهرمانی را این هفته در خانه مقابل اورتون از دست داد، اما تساوی بدون گل دو تیم مائوریتزیو ساری را بدل به اولین مربی‌ای در تاریخ لیگ برتر کرد که در 12 بازی اولش در این لیگ بدون شکست بوده.

 

هجده

دورتموند در این فصل 18 بار توسط بازیکنان ذخیره‌اش به گل رسیده. این آمار خیره‌کننده تیم لوسین فاور بین تمام تیم‌های پنج لیگ اول اروپا بی‌مانند است و نزدیک‌ترین رقیبش تنها موفق شده 10 گل توسط بازیکنان ذخیره‌اش بزند.

 

چهل و چهار

گل سوم سیتی به یونایتد با تکل فرناندینیو شروع شد و با ضربه ایلکای گوندوگان به پایان رسید. شاگردان پپ اما بین این تکل و این ضربه تمام‌کننده 44 پاس به هم دادند. این بالاترین آمار پاسکاری در راه رسیدن به گل در سه سال اخیر در لیگ برتر است. در سپتامبر 2015 یونایتد به رهبری لویی ون گال بعد از 45 پاس با ضربه خوان ماتا دروازه ساوتهمپتون را باز کرد.

۳    
آی اسپورت
2018-11-13 11:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر