فهرست
یادداشت/ زنگ خطر به صدا در آمد، هشدار برای نویل
یادداشت/ زنگ خطر به صدا در آمد، هشدار برای نویل

یادداشت/ زنگ خطر به صدا در آمد، هشدار برای نویل

بن هیوارد
هدف برای گری نویل به طرز دراماتیکی در والنسیا تغییر کرد. وقتی او به عنوان سرمربی انتخاب شد باشگاه هنوز در لیگ قهرمانان بود. اما تا پایان فصل آن ها باید برای ماندن در لالیگا بجنگند. بله. اوضاع همین قدر بد شده است.
بازی روز چهارشنبه هفدهمین بازی والنسیا با مربی گری نویل بود. نویل در ماه دسامبر جانشین نونویی شده بود که تنها 4 برد کسب کرده بود. همه آن بردها هم در جام حذفی بود. اما شکست 7 بر صفر اخیر مقابل بارسا مشخص کرد که پایان خوشی در انتظار والنسیا نیست و وضعیت این تیم در لالیگا بحرانی است.
نونو از سوی هواداران مورد انتقاد قرار گرفته بود و رابطه اش هم با بعضی از بازیکنان بد شده بود. از خیلی جهات نویل شلوغی های او را مرتب کرد. اگرچه مربی پرتغالی فصل گذشته والنسیا را چهارم کرده بود و این تیم را به لیگ قهرمانان فرستاده بود.
والنسیایی ها این فصل رویای تکرار فصل قبل را داشتند. در دیدار برگشت نیمه نهایی جام حذفی اما نویل و تیمش ابتدا پیش افتادند، اما در ادامه یک بازین نه چندان نام آشنا بارسا بازی را به تساوی کشاند. نویل بعد از آن بازی گفت که حق تیمش برد بوده است. اما واقعا چه اهمیتی داشت؟ اما این اتفاق در مقایسه با اتفاقاتی که در این باشگاه در حال رخ دادن است واقعا بی اهمیت است. یکی از اتفاقات این بود که خیلی از هواداران حالا تیم را تنها گذاشته اند. در بازی با بارسا نیمی از مستایا خالی بود. هواداران بیرون از ورزشگاه نویل را هو می کردند. در داخل هم بنری وجود داشت که روی آن نوشته شده بود «برو خانه گری، سرمربی جدید لطفا».
حداقل او این بار در کنفرانس مطبوعاتی نخندید. دلیلش هم این بود که مطبوعات و رسانه ها حسابی از خجالت او درآمدند. نویل فقط گفت در حال آماده شدن برای بازی با اسپانیول است و می داند که این بازی اهمیت زیادی دارد.
حالا کار برای والنسیا به جایی رسیده که بازی مقابل اسپانیول، رقیبی که در جدول از آن ها پایین تر است و هرگز در حد و اندازه های آن ها بوده، برایشان مهم شده است. اسپانیول هم اخیرا اوضاع خیلی بدی داشته و تیم نویل دیگر هیچ بهانه ای برای نبردن این بازی ندارد. نویل البته برای آن بازی هم دست به دامان هواداران شده است. او بعد از بازی با بارسا از هوادارانی که آمده بودند تشکر کرد و به آن هایی که نیامدند هم گفت برای بازی روز شنبه مستایا باید پر باشد و او به کمک آن ها نیاز دارد.
اما می توان حدس زد در سر هواداران چه می گذرد. وقتی پیتر لیم خودش را در ورزشگاه نشان نمی دهد، آن ها چرا باید این کار را بکنند؟
هر اتفاقی که بیفتد، تقریبا غیرممکن به نظر می رسد که نویل فصل آینده سرمربی والنسیا بماند. اما با او یا بدون او، هواداران امید دارند که تیمشان در رقابت های فصل 17-2016 در بالاترین سطح فوتبال رقابت کند و همین حالا هم بعضی از آن ها به این موضوع شک دارند. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-02-12 13:45:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر