فهرست
گزارش روز: بایرن و تمامی رکوردهایی که به مسیر قهرمانی انجامید
گزارش روز: بایرن و تمامی رکوردهایی که به مسیر قهرمانی انجامید

گزارش روز: بایرن و تمامی رکوردهایی که به مسیر قهرمانی انجامید

آی اسپورت- رکوردها یکی پس از دیگری راهی جز شکسته شدن در برابر بایرن مونیخ را ندارند.این تیم سه شنبه شب عنوان قهرمانی را در برلین جشن گرفت. شاگردان پپ در تلاشند که رکورد های فصل گذشته خود را نیز بهبود ببخشند. در اینجا رکوردهایی که توسط این تیم به دست آمده را خواهید دید:

١- بایرن مونیخ در حالی به بیست و چهارمین قهرمانی در بوندسلیگا دست یافت که ٧ هفته به پایان لیگ باقی مانده است. شاگردان پپ رکورد فصل قبل بایرن مونیخ  را که در هفته ٢٨ موفق به کسب عنوان قهرمانی با مربیگری یوپ هاینکس شد را بهبود بخشید. این اولین بار در تاریخ است که یک تیم در ماه مارس موفق به فتح لیگ شده است.

٢- بایرن ٥٢ مسابقه است که در لیگ شکست نخورده است (٤٦ برد و ٦ تساوی). این رکورد سابقاً در اختیار هامبورگ در سال ٨٣-1982 (٣٦ بازی) بود که توسط بایرن شکسته شد. در ٥ لیگ برتر قاره سبز( آلمان، انگلستان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا) فقط تیم میلان آمار بهتری داشته است (٥٨ بازی بدون باخت سالهای ٩٣-٩١)

٣- بایرن پس از تساوی ١-١ برابر لورکوزن که به ٦ ماه قبل باز می گردد، نوزدهمین برد پیاپی را در بازی با هرتابرلین(سه شنبه شب) جشن گرفت. این آمار در سال ٢٠٠٥ توسط خود بایرن به دست آمده بود که ١٥ برد پیاپی بود که توسط شاگردان گوآردیولا در این فصل ارتقا داده شد.

٤- بایرن با برد در برابر هرتابرلین به دهمین پیروزی متوالی خارج از خانه در این فصل دست یافت. این رکورد فصل قبل در اختیار همین تیم و با ٩ برد پیاپی خارج از خانه بود که شکسته شد.

٥- بایرن در ٢٧ بازی این فصل در هیچ مسابقه ای شکست نخورده است ( این رکورد سابقاً در اختیار لورکوزن سال ٢٠١٠-٢٠٠٩ و با ٢٤ بازی بدون شکست بود)٦- بایرن در تمامی ٦٤ مسابقه قبلی خود در لیگ در هر بازی حداقل یک گل را به ثمر رسانده است. آخرین باری که بایرن در لیگ موفق به گل زنی نشده است، به تساوی ٠-٠ برابر ماینتس و آوریل ٢٠١٢ باز می گردد. قبلاً و در سال ٧٤-1973 بایرنن این آمار را در ٣٦ بازی تکرار کرده بود. در میان ٥ لیگ معتبر قاره اروپا تنها تیم بارسلونا با بایرن برابری می‌کند( ٦٤ مسابقه ٢٠١٣-٢٠١٢ )

٧- بایرن در ١٩ مسابقه قبلی خود در لیگ در هر مسابقه حداقل ٢ گل به مثر رسانده است. این آمار بعد از تساوی ١-١ با لورکوزن در ماه اکتبر آغاز شد.این رکورد قبلاً توسط دورتمند در سال ١٩٩٥ و در ١٤ مسابقه ثبت شده بود.

٨- بایرن با ٧٧ امتیاز از مجموع ٨١ امتیاز ممکن از ٢٧ بازی خود در لیگ رکوردی کم نظیر از خود به جای گذاشته است. این آمار قبلاً در اختیار خود بایرن و با ٧٥ امتیاز از مجموع ٨١ امتیاز ممکن بوده است ( تا اینجای فصل )

٩- بعد از گذشت ٢٧ هفته بایرن با نزدیک ترین تعقیب کننده خود یعنی دورتمند، اختلاف ٢٥ امتیازی دارد که یک رکورد کم نظیر دیگر است. این آمار در اختیار خود بایرن و به سال قبل بر می گردد( ٢٠ امتیاز با دورتمند) (تا اینجای فصل)

ترجمه: محمدرضا ملک       

     
آی اسپورت
2014-03-30 16:22:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر