فهرست
یادداشت: آیا رئال با زیدان پیشرفت کرده؟
یادداشت: آیا رئال با زیدان پیشرفت کرده؟

یادداشت: آیا رئال با زیدان پیشرفت کرده؟

بن هیوارد
 
جو تیمِ مثبت است، بازیکنان خوشحال‌ترند، تمرینات ساده‌ترند و تیم آماده‌تر است. این نکاتی است که خود رئالی‌ها از دورانِ زیدان می‌گویند. اما آیا آمار هم پیشرفتِ رئال با زیدان، نسبت به دورانِ بنیتز را تایید می‌کند؟
شاید هنوز برایِ قضاوت زود باشد، اما زیدان که در ژانویه جایِ بنیتز را گرفت، در 5 بازیِ اولِ خودش رویِ نیمکتِ رئال 4 پیروزی و 1 تساوی به دست آورد. درست مثلِ بنیتز. با اینکه تمامِ اخبار و جوی که از باشگاه به گوش می‌رسد مثبت است، اما نمایشِ رئال در این 5 بازی آنقدر هم قانع‌کننده نبوده است. رئال مشکلی در خانه نداشته: 5-0 مقابلِ دپورتیو لاکرونیا، 5-1 مقابلِ خیخون و 6-0 مقابلِ اسپانیول. البته این نتایجی بود که از رئال انتظار می‌رفت تحتِ هر شرایط و با هر مربی‌ای به دست بیاورد. مهم بازی‌هایِ خارج از خانه است، که رئال در آنها به زحمت می‌افتد. رئالِ زیدان یک تساویِ 1-1 با رئالِ بتیس داشت و هفته‌یِ پیش هم تنها با کمکِ گلِ شاهکارِ مودریچ 2-1 گرانادا را شکست داد، وگرنه فرمِ تیم اصلا خوب نبود.
در مجموعِ آمار تیمِ زیدان در این 5 بازی به شکلِ میانگین 63.05 درصد مالکیتِ توپ در هر بازی، 90 شوت به دروازه، 37 شوت داخلِ چهارچوب، 19 گلِ زده، 3 گلِ خورده، 3165 پاس و 88.4 درصدِ پاسِ سالم داشته است. در مقایسه، تیمِ بنیتز در 5 بازیِ اول به شکلِ میانگین 61.05 درصد مالکیتِ توپ، 105 شوت، 43 شوت در چهارچوب، 14 گل زده، 1 گلِ خورده، 2869 پاس و 87.49 درصدِ پاسِ سالم داشت.
نکته‌یِ جالب اینجاست که 4 بازی از 5 بازیِ اولِ دو مربی مقابلِ خیخون، بتیس، اسپانیول و گرانادا بوده است. رئالِ بنیتز مقابلِ خیخون به تساویِ بدونِ گل رسید، بتیس را 5-0، اسپانیول را 6-0، گرانداد را 1-0 و بیلبائو را 2-1 شکست داد. اما تفاوت اینجاست که بنتیز 3 بازی از 2 بازیِ اولش را خارج از خانه انجام داد، که آخری مقابلِ بیلبائو جدالی سخت در سن مامس بود. اما زیدان 2 بازیی خارج از خانه داشته است. با این وجود، و با اینکه تیمِ زیدان بیشتر گل زده، تیمِ بنیتز موقعیت‌هایِ گلِ بیشتری خلق کرد و کمتر گل خورد. در مواردِ دیگر مثلِ مالیکتِ توپ و درصدِ پاس‌هایِ سالم هم تفاوت زیاد نیست.
حالا زیدان در اولین چالشِ واقعی‌اش باید مقابلِ بیلبائو تیمش را به زمین بفرستد. مشکلِ بزرگِ بنیتز این بود که قادر به بردنِ تیم‌هایِ خوبِ لا لیگا نبود. بنیتز مقابلِ بیلبائو، والنسیا، ویارئال و سویا هیچ پیرزی‌ای به دست نیاورد و شکستِ تحقیرکننده 4-0 در خانه مقابلِ بارسلونا را متحمل شد. اینجاست که زیدان باید تفاوتِ خودش با بنیتز را نشان دهد و با بردنِ اولین بازیِ مهمش نشان دهد رئال به رهبریِ او پیشرفت کرده است.  
     
آی اسپورت
2016-02-13 10:07:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر