فهرست
بدترین شروع مادرید در هفده سال گذشته
بدترین شروع مادرید در هفده سال گذشته

بدترین شروع مادرید در هفده سال گذشته

آی اسپورت - با پیروزی 2-0 مقابل رم در هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا، رئال 12 امتیازی شد تا در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت های مرحله گروهی، شاگردان سولاری صدرنشینی خود را در گروه G مسجل کنند. اما در بازگشت به لالیگا، وضعیت رئال اصلا ایده آل نیست.

رئال مادرید که شنبه شب در سانتیاگو برنابئو پذیرای والنسیا خواهد بود بعد از گذشت 13 هفته از رقابت ها 20 امتیاز اندوخته و با فاصله ای 6 امتیازی نسبت به صدر جدول، در جایگاه ششم جدول حضور دارد. در 17 سال گذشته سابقه نداشته که رئال مادرید در 13 هفته نخست امتیازاتی چنین کم را از آن خود کند.

آخرین باری که امتیازات رئال در مقطع مشابه از حالا کمتر بود، در فصل 02-2001 بود که شاگردان ویسنته دل بوسکه با 5 برد، 4 تساوی و 4 شکست از 13 بازی ابتدایی، تنها 19 امتیاز اندوخته بودند و در مکان هفتم جدول قرار داشتند.

با دو شکست 1-0 مقابل والنسیا و 3-1 مقابل رئال بتیس، رئال مادرید با تنها یک امتیاز تا پایان هفته سوم فصل 02-2001 طعم حضور در مکان هجدهم جدول را هم چشید. یک پیروزی 5-1 مقابل اسپانیول و تساوی 2-2 مقابل وایادولید شرایط را اندکی بهتر کرد اما رئال در هفته ششم، سومین شکست فصل را هم با نتیجه 4-2 مقابل لاس پالماس متحمل شد تا در رده چهاردهم قرار گیرد.

رئال در 5 هفته بعد به 3 پیروزی و 2 تساوی رسید تا به رده هفتم صعود کند اما یک شکست دیگر در هفته دوازدهم و با نتیجه 2-1 مقابل رئال ساراگوسا، رئال را دوباره وارد نیمه دوم جدول کرد و کهکشانی ها را در رده یازدهم نشاند. البته این آخرین شکست رئال مادرید تا هفته بیست و سوم بود و رئال در ادامه فصل به کلی آن روزها را پشت سر گذاشت.

رئال تحت هدایت دل‌بوسکه با پیروزی 2-1 مقابل سویا در هفته سیزدهم 19 امتیازی شد و با پیروزی 3-0 مقابل رایو وایکانو در هفته چهاردهم به امتیاز 22 رسید. این به معنای آن است که هر نتیجه ای به جز پیروزی مقابل والنسیا، شاگردان سولاری را حتی از آن فصل هم عقب تر خواهد انداخت و کار رئال را در ادامه سخت تر خواهد کرد.

البته نکته امیدوارکننده برای لوس بلانکوس آن است که رئال در فصل 02-2001، مجموعا 10 هفته صدرنشینی را تجربه کرد. اتفاقی که با فصل فشرده کنونی لالیگا چندان دور از انتظار نخواهد بود.

شاگردان دل بوسکه که در هفته دوازدهم در پله یازدهم نشسته بودند، در هفته هفدهم به صدر جدول رسیدند و در هفته های نوزدهم تا بیست و دوم نیز صدرنشین لالیگا بودند. رئال مادرید در آن فصل هفته سی و چهارم فصل را هم در مکان نخست آغاز کرد اما شکست 3-1 مقابل اوساسونا همه چیز را به هم ریخت تا رئال در نهایت با 66 امتیاز و اختلافی 9 امتیازی نسبت به والنسیای قهرمان، به جایگاه سوم بسنده کند.

جدول فشزده لالیگا در فصل 19-2018 که همگان را به یاد همان فصل 02-2001 و قهرمانی خاطره انگیز والنسیا انداخته، رئالی ها را علیرغم شروعی ضعیف به همراه لوپتگی به بازگشت سریع به رده های بالایی امیدوار می‌کند. به خصوص آن که دو تیم بالایی رئال مادرید، آلاوز و اسپانیول، شانس بالایی برای حضور مداوم در این جایگاه نخواهند داشت.

نود

۱    
آی اسپورت
2018-12-01 23:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر