فهرست
یادداشت روز : تفاوت چقدر است، رئال مادرید با دی ماریا و بدون دی ماریا !
یادداشت روز : تفاوت چقدر است، رئال مادرید با دی ماریا و بدون دی ماریا !

یادداشت روز : تفاوت چقدر است، رئال مادرید با دی ماریا و بدون دی ماریا !

آی اسپورت - بدون شک دی ماریا در حال حاضر برای رئال مادرید حکم یک جواهر را دارد. درخشش مثال زدنی او در ال کلاسیکو و نابود کردن دنی آلوز در جناح راست بارسا و دو پاس گلی که او به بنزما داد سبب شد که همگان به این باور برسند که چه خوب شد رئال او را در ابتدای فصل حفظ کرد. نبود او در بازی با سویا برای رئال گران تمام شد اما بازگشت او در بازی با رایووایکانو ، رئال را کاملا دگرگون کرده بود. پدرو سن مارتین تحلیلگر آ اس نگاهی داشته به تاثیر دی ماریا در ترکیب رئال مادرید :

" دی ماریا با خود تمام آنچه را که رئال در بازی با سویا از فقدانشان رنج می برد ، برگرداند : سرعت عمل ، شوروشوق ، میل تهاجمی و مهمتر از همه گل ! این آرژانتینی در حال تبدیل شدن به دومین مهره کلیدی تیم آنچلوتی پس از رونالدو است. وقتی نیست با تمام وجود غیبتش به چشم می آید و وقتی که در بازی حضور دارد تاثیرگذاریش غیر قابل انکار است.مثل دیروز ! چرا که از همان دقیقه 1 بازی در جناح چپ رئال مثل یک جرقه بود . یک لحظه او را در زمین خودی می دیدی و چند لحظه بعد در محوطه جریمه رایو حضور داشت. کاری نبود که دیروز انجام نداده باشد ! حمایت از کریس ، همکاری با کوئنترائو و کمک به او در حمله و دفاع ، ارسال پاس گل به بنزما که به سادگی از دست داد و هدیه دادن گل سوم به گرت بیل در شب بارانی برنابئو ! نمره او در بازی دیشب مثل همیشه 20 بود. آنخل در میانه میدان به چابی آلونسو در انتقال بازی از دفاع به حمله و در توپگیری کمک می کرد و باعث می شد که تیم توازنش را از دست ندهد . همان چیزهایی که رئال در بازی با سویا از نبودشان رنج برد و بخصوص چابی را به ضعیفترین بازیکن سانچیس پیسخوان تبدیل کرده بود. در واقع بازیکنان رایو وایکانو نمی دانستند که برای مهار او چه باید بکنند . دیروز یار وفادار مادرید یکبار دیگر در کنارش بود! برای رئال اینکه دی ماریا در این مقطع از فصل به اوج آمادگی رسیده ، بسیار مهم است.بدون شک دی ماریا دیشب بهترین بازیکن زمین بود و نقش اول را در تهییج هواداران در برنابئو ایفا می کرد. ال فیدئو وقتی که در زمین حضور دارد به همه نقاط سرکشی می کند ، مرتب در حال ورود و خروج از زمین خودی به زمین حریف است ، توپ می گیرد ، بخوبی برای مهاجمان توپ رسانی می کند و اجازه می دهد که چابی آلونسو بخوبی کارش را انجام دهد. چابی بیش ازهر بازیکنی قدر حضور او در زمین را می داند. آنخل در صحنه گل سوم با جا گذاشتن مدافعین رایو و پاس گلی که در جلوی دروازه برای گرت بیل مهیا کرد هم گرت را از بحران نجات داد و هم اندک امیدهای رایو برای بازگشت را ، نقش بر آب کرد.

دیشب بیل هم به نوعی مدیون دی ماریا شد .گل نکردن توپ در صحنه گل سوم بسیار سخت تر از گل کردنش بود ! آن گل ساده ای که بیل به کمک دی ماریا به ثمر رساند ، او را چنان آزاد کرد که در صحنه گل چهارم بوضوح دیدیم که بیل در مصاف تک به تک بدون کوچکترین استرسی به توپ ضربه زد. بازیکن ولزی مشابه این صحنه را در نیمه اول به بدترین شکل ممکن از دست داده بود. در این مقطع از فصل ، رئال مادرید با دی ماریا تفاوت آشکاری با رئال مادرید بدون دی ماریا دارد . اگر رئال جام می خواهد باید آرزو کند که دی ماریا تا انتهای فصل مصدومیتی را تجربه نکند.

Análisis de la jornada

پدرو سن مارتین : آ اس

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-30 18:23:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر