فهرست
شرایط «اضطرار»ماچونی!
شرایط «اضطرار»ماچونی!

شرایط «اضطرار»ماچونی!

آی اسپورت - در شرایطی که استقلالی‌ها آرام‌تر از همیشه مشغول آماده‌سازی پیش‌فصل بودند، ناگهان تهدید جدایی استراماچونی مثل یک زلزله ارکان باشگاه را تکان داد. او سه روز پیش ۴۸ ساعت از باشگاه وقت خواست تا در مورد ادامه همکاری‌اش با استقلال تصمیم بگیرد؛ مهلتی که طبعا تمام شده، اما حداقل تا لحظه تنظیم این مطلب، خبر روشنی در مورد ماندن یا رفتن مربی ایتالیایی منتشر نشده است. با اطلاعات ناقصی که وجود دارد، تحلیل کردن رفتار استراماچونی آسان نیست، اما حتی اگر یک درصد احتمال بدهیم که آب مربی ایتالیایی با آبی‌ها به یک جوی نرود و او خیلی زودتر از موعد استقلال را ترک کند، مدیران این باشگاه با یکی از دشوارترین بحران‌های سالیان اخیر مواجه خواهند شد؛ جایی که مطلقا جانشین فوری و مناسبی برای استراماچونی در دسترس نیست.

فرهاد مجیدی و دو مشکل

پیش از شروع فصل جدید از امیر قلعه‌نویی به‌عنوان گزینه اصلی هدایت استقلال در لیگ نوزدهم یاد می‌شد، اما آبی‌ها دنبال مربی خارجی رفتند و امیر هم قراردادش را با سپاهان تمدید کرد. پرویز مظلومی هم گزینه‌ای است که هر ساعت از شبانه‌روز و تحت هر شرایطی می‌توان پیشنهاد حضور در استقلال را به او داد و مطمئن بود که می‌پذیرد. اما قطعا هواداران به آسانی با چنین انتخابی کنار نخواهند آمد. آخرین تجربه حضور مظلومی در استقلال به لیگ پانزدهم و شکست دردناک ۴-۲ برابر پرسپولیس برمی‌گردد که بزرگ‌ترهای تیم را وا داشت شبانه به خانه فرهاد مجیدی بروند و از او بخواهند جای مظلومی را در استقلال بگیرد! خود فرهاد هم البته می‌تواند گزینه باشد، اما دو نکته اساسی وجود دارد؛ نخست اینکه مجیدی هم‌اکنون سرمربی تیم المپیک ایران است و رها کردن این تیم برای گرفتن یک پست باشگاهی می‌تواند نوعی «خیانت ملی» تلقی شود. نکته دوم هم اینکه مجیدی با وجود ابراز علاقه علنی‌اش برای ادامه کار به‌عنوان سرمربی استقلال، از سوی مدیران این باشگاه رانده شد و بنابراین آغاز همکاری مجدد بین دو طرف دور از ذهن خواهد بود.

تیمی که با سلیقه «خاص» بسته شد

از ما خرده نگیرید. فقط داریم در مورد احتمالات حرف می‌زنیم. شایعه استعفای استراماچونی را هم خبرنگار ایتالیایی مطرح کرد و استثنائا رسانه‌های ایرانی نقشی در شکل‌گیری آن نداشتند. به هر حال اما اگر زمزمه جدایی استرا به حقیقت بپیوندد، مشکل بزرگ استقلال آن است که تیم لیگ نوزدهم آبی‌ها با سلیقه بسیار خاص مربی ایتالیایی بسته شده است. در این مدت یک دو جین بازیکن بزرگ و نامی مثل مهدی رحمتی، پژمان منتظری، امید نورافکن، روزبه چشمی، طارق همام، گادوین منشا و حتی روح‌الله باقری و آرمین سهرابیان از استقلال جدا شدند و به جای این گروه، بازیکنان جوان و جویای نام لیگ برتری به تیم اضافه شدند. این وضعیت برای تیمی مثل استقلال بسیار نادر است و معلوم نیست که اگر خود استراماچونی بالای سر تیم نباشد، مربی بعدی به همین راحتی با شرایط کنار بیاید. یقین بدانید جانشین احتمالی استراماچونی خیلی زودتر از حد انتظار از تغییرات وسیع تیم و سیاست‌های نقل‌وانتقالاتی باشگاه گله خواهد کرد. بنابراین شاید بهترین و امن‌ترین اتفاق برای استقلال این باشد که استرا سر جایش بماند و با رفع اختلافات، خودش تیم را هدایت کند.

همشهری ورزشی

۴ ۳  
آی اسپورت
2019-08-16 21:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
حرف حساب
جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۰۵
بابا وزیرشون نمیذاره قند تو دل استرا و همسرش!! آب بشه! هرطور شده حفظش میکنند و تمام خواسته هاش رو هم عمل میکنند. نا سلامتی بابا وزیر بهشون قول قهرمانی داده!!
۵
خربین
جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۲۵
مثل دیوث ها ریخیتن به جون استقلال.. بابا لنگ خوبه امسال هم قهرمان میشه... لوگوش هم شیردال هست (میناوند گشادوهو علیه)
۲ ۱
پدر خربین
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۴۴
استقلال لذت داره نه حرمت:)))

آنقدر که استقلال برای پرسپولیس و تیم های آسیایی لدتبخش بوده الکسیس برای جانیسینس نبوده؛)))

شل کن پسرم و لذت ببر
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر