فهرست
تحلیل: اوضاع فوتبال آلمان پس از رفتن پپ
تحلیل: اوضاع فوتبال آلمان پس از رفتن پپ

تحلیل: اوضاع فوتبال آلمان پس از رفتن پپ

آی اسپورت – تحلیل ها و گزارش های بسیاری پس از انتشار خبررسمی انتقال پپ به منچسترسیتی نوشته شد اما در میان تمامی این مطالب کمتر گزارشی به بررسی وضعیت فوتبال و بوندس لیگا پس از خروج گواردیولا از آلمان پرداخت.
فصل 2013-2012 را می توان فصل طلایی و اوج گیری بوندس لیگا لقب داد. فصلی که در انتهای آن دو تیم مطرح و بزرگ بوندس لیگا در فینالی تمام آلمانی در ورزشگاه ومبلی لندن برابر یکدیگر صف آرایی کردند. بایرن مونیخ و دورتموند با عبور از دو غول اسپانیایی بارسلونا و رئال مادرید به فینال رسیدند تا مشخص شود بوندس لیگا هیچ چیزی کمتر از لیگ برتر و لالیگا ندارد. تقریبا یک سال پس از این فینال نیز تیم ملی فوتبال در برزیل به قهرمانی دست یافت و به سلطه چندین ساله اسپانیایی در اروپا خاتمه داد. اما برخلاف انتظار این قهرمانی و موفقیت ها به جای اینکه به نقطه شروع فتح الفتوح ژرمن ها در اروپا و جهان تبدیل شود به نقطه پایانی موفقیت های آنها بدل شد. چه اینکه مونیخی ها با آمدن پپ گواردیولا علیرغم قهرمانی در بوندس لیگا و جام حذفی ، از رسیدن به فینال لیگ قهرمانان بازماندندو چه اینکه زردهای وست فالن با یورگن کلوپ حتی تا آستانه سقوط به بوندس لیگای 2 نیز پیش رفتند.
حال با این اوصاف و تصمیم پپ مبنی بر ترک بایرن مونیخ ، به نظر می رسد فوتبال آلمان و بوندس لیگا در آستانه یک تغییر آهنگ باشد. مسوولان بایرن هیچگاه در مصاحبه های رسمی از آوردن پپ به مونیخ اظهار پشیمانی نکرده اند و حتی در اوایل آمدن گوادریولا به مونیخ صحبت هایی در خصوص اینکه آوردن پپ تنها به قصد فتح جام ها نیست انجام شد. اما تمامی هواداران و فوتبال دوستان می توانند به این نکته اشاره کنند که بایرن قبل از پپ مقتدرتر و تاریخ ساز تر از بایرن پپ گواردیولا بود. در سمت دیگر نیز رفتن یورگن کلوپ که به نظرمی رسید در دورتموند به بن بست خورده و آمدن توخل توانسته زردها را در مسیر مناسبی قرار دهد. حالا دو تیم مطرح آلمان در آستانه یک تغییر قرار گرفته اند. تغییری که می تواند روند بوندس لیگا و در ادامه روند تیم ملی فوتبال آلمان را هم تحت تاثیر قرار دهد. تغییراتی که هم می تواند ژرمن ها را به مسیر صحیح چند سال اخیرشان برگرداند وهم آنها را درمسیر افول سال های 1998 و 2000 قراردهد. 
     
آی اسپورت
2016-02-14 01:14:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر