فهرست
پیش‌بازی: منچستر سیتی – تاتنهام هاتسپرز؛ بهانه‌یِ پپ نیست
پیش‌بازی: منچستر سیتی – تاتنهام هاتسپرز؛ بهانه‌یِ پپ نیست

پیش‌بازی: منچستر سیتی – تاتنهام هاتسپرز؛ بهانه‌یِ پپ نیست

آی‌اسپورت – مانوئل پیگرینی بعد از شکستِ خانگی مقابلِ لستر گفت خیلی راحت می‌توان این نمایشِ ضعیف را به پایِ اخبارِ آمدنِ پپ گواردیولا نوشت، اما تیمش چنین بهانه‌ای را قبول نمی‌کند و شکست را به عهده‌یِ خودش می‎‌گیرد. واکنشِ تمامِ بازیکنانِ سیتی هم بعد از اعلامِ خبرِ گواردیولا اظهارِ علاقه به پیگرینی و جنگیدن برایِ رقم زدنِ خاطره‌یِ خوبی برایِ جنتلمنِ شیلیایی بود. با این حال رکوردِ سیتی این فصل مقابلِ تیم‌هایِ بالایِ جدول رکوردی نگران کننده بوده و برایِ همین این تیم حالا در رده‌یِ چهارمِ جدول قرار دارد. شکستِ دیروزِ یونایتد مقابلِ ساندرلند، حداقل خیالِ سیتی از بابتِ رده‌یِ چهارم و کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ، تا حدی راحت‌تر کرد. اما شکستِ احتمالیِ امروز سیتی می‌تواند این تیم را از کورسِ قهرمانی دور کند.
سیتی بازیِ رفت را در وایت هارت لین با نتیجه‌یِ سنگینِ 4-1 باخت، دیداری که در آن هری کین اولین گلِ فصلش را زد. کین بعد از این بازی 17 گلِ دیگر برایِ تاتنهام زد تا شاگردانِ موریسیو پوچتینو حالا با یک امتیاز بیشتر از سیتی و هم امتیاز با آرسنال و 5 امتیاز کمتر از لستر در رده‌یِ دومِ جدول قرار بگیرند. خبرِ مهم برایِ پوچتینو آماده شدنِ دلی علی برایِ 90 دقیقه بازی کردن است. علی، پدیده‌یِ این فصلِ انگلیس، هفته‌یِ پیش مقابلِ واتفورد به دلیلِ بیماری بازی را از رویِ نیمکت شروع کرد، اما با ورودش به بازی یک پاسِ گلِ عالی به کیران تریپیه داد و باعثِ پیروزیِ 1-0 تیمش شد. اما در سویِ دیگر حضورِ وینسنت کمپانی در ترکیبِ اصلی همچنان در شک و تردید است. کمپانی در 20 بازیِ اخیرِ سیتی تنها 9 دقیقه بازی کرده و مصدومیتش ضربه‌یِ شدیدی به خطِ دفاعیِ تیمش زده است. داوید سیلوا هم دیگر اسمِ بزرگی است که معلوم نیست به این بازی برسد یا نه. تاتنهام هم البته بدونِ مدافعِ میانیِ اصلی‌اش، یان ورتونگن است و یک بارِ دیگر کوین ویمر را به عنوانِ زوجِ توبی آلدروایرلد خواهد دید.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-در 9 بازیِ اخیر بینِ این دو تیم در لیگ، 41 گل به ثمر رسیده است.
2- سیتی 8 بازی از 10 بازیِ اخیر بینِ دو تیم را برده و 2 بار باخته است.
3-سیتی 5 بازیِ اخیرش در اتحاد مقابلِ تاتنهام را برده است.
4-سیتی این فصل مقابلِ هیچ کدام از 5 تیمی که در حالِ حاضرِ بینِ 6 تیمِ اولِ جدول هستند موفق به کسبِ پیروزی نشده است (3 مساوی، 4 باخت).
5-سرخیو آگوئرو در 8 بازیِ لیگ مقابلِ تاتنهام 10 گل زده است. آگوئرو این فصل بیش از هر بازیکنِ دیگری از بیرون از باکس گل زده است (4).
6-آگوئرو با میانگینِ یک گل در هر 108 دقیقه، بینِ بازیکنانی که حداقل 5 گل در لیگِ برتر زده‌اند، در تاریخِ این لیگ بالاترین رتبه را دارد.
7-موریسیو پوچتینو در 12 رویارویی‌اش با مانوئل پیگرینی، در لا لیگا و لیگِ برتر، تنها یک پیروزی به دست آورده است (2 مساوی، 9 باخت).
8-دلی علی در 14 بازیِ اخیر تاتنهام نقشِ مستقیم رویِ 11 گل داشته است (5 گل زده، 6 پاسِ گل).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-14 09:46:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر