فهرست
ستاره ایرانی‌الاصل فلیپین: اینترنت من را با فوتبال ایران آشنا کرد
ستاره ایرانی‌الاصل فلیپین: اینترنت من را با فوتبال ایران آشنا کرد

ستاره ایرانی‌الاصل فلیپین: اینترنت من را با فوتبال ایران آشنا کرد

آی اسپورت - این روزها بحث یک بازیکن ایران الاصل به نام میثاق بهادران در فوتبال ایران حسابی داغ شده است. کاپیتان ایرانی الاصل تیم گلوبال فیلیپین توانسته عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد و به عنوان بازیکن سال فوتبال فیلیپین هم انتخاب شود. بهادران پدر ایرانی و مادر فیلیپینی دارد و البته مورد توجه کی روش هم قرار گرفته بود اما چون برای تیم ملی فیلیپین بازی کرده بود، طبق قانون نمی توانست برای تیم ملی ایران بازی کند. بهادران که علاوه بر فوتبال، حسابی اهل درس خواندن هم هست، دانشجوی رشته دندان پزشکی هم هست. این گفتگو را بخوانید:
 
خب آقای بهادران، حسابی درایران مشهور شده ای، اول درباره خودت و اینکه فوتبال را چطور شروع کنی صحبت کن...
من اول در رشته فوتسال فعالیت داشتم. آن زمان که فوتسال را شروع کردم، دانشجوی پزشکی بودم و در دانشگاه هم فوتبال و فوتسال را شروع کردم. در تیم دانشگاهم چهره شدم و ۵ سال بهترین بازیکن و آقای گل مسابقات بودم. از ۱۹ سالگی وارد تیم ملی فوتسال فیلیپین شدم و خیلی زود کاپیتان تیمم شد. در ۲۴ سالگی هم دانشگاهم تمام شد. در فوتبال چمنی هم خیلی خوب توانستم در تیم دانشگاه کار کنم و چون در فیلیپین تیم های دانشگاهی مد نظر مربیان هستند، به تیم ملی فوتبال فیلیپین دعوت شدم و از سال ۲۰۱۱ بازیکن تیم ملی فیلیپین شدم.
البته خیلی زود به بهترین باشگاه فیلیپین هم پیوستی...
بله، گلوبال فیلیپین من را به خدمت گرفت. تیمی که در حال حاضر آنجا بازی می کنم از بهترین تیم های فیلیپین است و خوشحالم که کاپیتان این تیم هستم.
مثل اینکه دو بازیکن ایرانی دیگر هم این هستند...
بله، دو بازیکن ایرانی به اسم های امید نظری و میلاد نظری حضور دارند.
پول خوبی می گیری درست است؟
خب درآمد اینجا بد نیست.
نمی توانی رقم را به ما بگویی؟
رقم محرمانه است. البته می دانم که ایرانی ها دوست دارند رقم قرارداد من را بدانند اما اینجا باشگاه رضایت نداده که رقم فاش شود و به همین دلیل نمی توانم بگویم.
در مورد سطح فوتبال تیم ملی فیلیپین چه نظری داری؟
تیم ملی فیلیپین در کشوری که فوتبال خیلی محبوب و معروف نیست، بسیار خوب پیشرفت کرده است. در گذشته رشته های ورزشی بوکس و بستکبال مورد علاقه بسیاری از مردم این کشور بود اما حالا فوتبال جای خودش را باز کرده است. شاید باور نکنید ولی حدود ۸۰ درصد بازیکنان تیم ملی فیلیپین در لیگ های خارجی خوب بازی می کنند که ایان رمیزی، بازیکن تراکتور سازی تبریز یکی از آنها است. بازی اش را که دیده اید، خیلی خوب بازی می کند و اینجا خیلی محبوب است.
با ایان رمیزی در تیم ملی فیلیپین هم تیمی هستی که شنیدیم رابطه بسیار خوبی با رمزی داری...
 بله رمزی بازیکن بسیار خوبی است که هم اتاقی من هم در تیم ملی فیلیپین محسوب می شود و تیم های خوبی بازی کرده است.ایان در اول فصل در مورد تراکتور سازی سوال کرده بود که راهنمایی اش کردم.
چطور راهنمایی اش کردی؟
خب من فوتبال ایران را دنبال می کنم و البته خوب هم می دانم که رمزی خوب سانتر می کند و پاس های خیلی خوبی می دهد ولی از زمان حضور مربی جدیدش، نتوانسته توجه آقای قلعه نویی را جلب کند و با تیمش به میدان برود.در هر صورت برای دوست صمیمی ام آرزوی موفقیت می کنم.
دوست داشتی درتیم ملی فوتبال ایران بازی کنی؟
بله به عنوان یک ایرانی دوست داشتم اما خب ماجرای بازیکنان دورگه از سال ۲۰۱۲ در فوتبال ایران جدی شد و آن زمان من برای تیم ملی بزرگسالان فیلیپین بازی کرده بودم.
البته اشکان دژاگه هم برای تیم ملی آلمان بازی کرده بود...
برای تیم بزرگسالان بازی نکرده بود، برای تیم جوانان و فکر کنم امید آلمان بازی کرده بود. زمانی که می خواستند من را دعوت کنند، من برای تیم ملی بزرگسالان فیلیپین بازی کرده بودم و به همین دلیل طبق قوانین فیفا نمی توانستم برای تیم ملی فوتبال ایران بازی کنم.
از این بابت ناراحت نیستی؟
ناراحت که هستم.خب من ایرانی ام و دوست دارم برای تیم ملی ایران بازی کنم. کار کردن با کی روش را دوست دارم چون مربی بسیار بزرگی است.اما تقدیر این بوده که من در فیلیپین باشم.
فوتبال ایران را پیگیری می کنی؟
خب از طریق تلویزیون نه اما از طریق وب سایتها پیگیرم و خلاصه بازیها را می بینم. اینترنت در اینکه من با فوتبال ایران آشنا شدم خیلی تاثیر داشت. اپلیکیشنهای خوبی هم درباره فوتبال ایران هست که بازیها ونتایج و ویدیوها را نشان می دهد.
کیفیت فوتبال ایران چطور است؟
خب کیفیت فوتبال در آسیا در سطح یکسانی است و کشورها اختلاف زیادی با هم ندارند.
فوتبال در شرق آسیا سرعت و کیفیت بهتری ندارد؟
چرا دارد اما در سالهای گذشته فوتبال غرب آسیا، به شرق آسیارسیده است.همین الان رنکینگ فیفا را نگاه کنید که ایران بالای سر ژاپن است.الان در فوتبال جهان، روشهایی برای کنترل بازی تیمهای سرعتی وجود دارد.
برنامه ات برای آینده چیست؟
سعی می کنم روز به روز پیشرفت کنم و به موفقیت برسم. به بیزینس هم علاقه دارم و بعد از پایان فوتبالم، بیشتر روی این موضوع تمرکز خواهم کرد.

منبع: هفته نامه چلچراغ
     
آی اسپورت
2016-02-14 12:53:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر