فهرست
گپ‌وگفت مفصل با الكساندر لوبانوف: من توپولوف نیستم! / من سبك خودم را دارم، هواداران اعتماد كنند
گپ‌وگفت مفصل با الكساندر لوبانوف: من توپولوف نیستم! / من سبك خودم را دارم، هواداران اعتماد كنند

گپ‌وگفت مفصل با الكساندر لوبانوف: من توپولوف نیستم! / من سبك خودم را دارم، هواداران اعتماد كنند

آی اسپورت- الکساندر لوبانف در بازی برابر فولاد توانست با ثبت اولین کلین‌شیت خود سهمی‌ در پیروزی سرخپوشان در برابر رقیب اهوازی‌شان داشته باشد تا هواداران پرسپولیس با آسودگی بیشتری بازی‌های آینده را دنبال کنند. دروازه‌بان ازبکستانی سرخپوشان درباره شرایط این روزهای پرسپولیس و خودش گفت‌وگویی انجام داده که به نقل از همشهری ورزشی می‌خوانید.
 


پرسپولیس با پیروزی در برابر فولاد به رده سوم جدول لیگ برتر رسید.
من از روزی که کارم را با پرسپولیس شروع کردم متوجه شدم این تیم واقعا پتانسیل بالایی دارد. از همان زمان مطمئن بودم که تنها هدف تیم ما قهرمانی است و تلاش می‌کنم در این راه به پرسپولیس کمک کنم.
 

پرسپولیس این روزها بازی زیبایی را به نمایش می‌گذارد و همین امر باعث شده تا تماشاگران زیادی به ورزشگاه بیایند.
یک هوادار زمانی که به ورزشگاه می‌رود می‌خواهد یک فوتبال زیبا و هیجان‌انگیز را تماشا کند؛ این در مورد تمام تیم‌های فوتبال در دنیا رخ می‌دهد. در فوتبال ایران متوجه شدم که تنها چند تیم این فوتبال را بازی می‌کنند اما باید بگویم به نظر من پرسپولیس فوتبالی را بازی می‌کند که در دنیا تیم‌های بزرگ بازی می‌کنند.


بازی برابر فولاد را چطور دیدی؟
فولاد تیم بسیار جوان و دونده‌ای داشت؛ اگرچه در اکثر دقایق بازی مالک توپ و زمین بودیم اما در دقایقی توانست ما را تحت فشار قرار دهد. خوشبختانه با توجه به گل زودهنگامی ‌که در بازی به ثمر رساندیم توانستیم با تمرکز بیشتری بازی کرده و بازی را کنترل کنیم که در نهایت به یک پیروزی دست پیدا کردیم.
 


پرسپولیس در حالی پیروز شد که در دو بازی قبلش نتوانسته بود پیروز شود.
من اطلاعات تیم‌ها را معمولا از کادر فنی می‌پرسم. شما باید ببینید که ما در دو بازی قبل با چه تیم‌هایی بازی کردیم. یکی از تیم‌ها همچنان در کورس قهرمانی قرار دارد و دیگری چند دوره قهرمان ایران شده است. ما در برابر این تیم‌ها بازی بسیار خوبی را برگزار کردیم و حتی این شانس را داشتیم که شکست‌شان دهیم. در بازی با فولاد هم توانستیم با یک بازی زیبا به پیروزی برسیم.
 


هنوز هم خیلی‌ها اعتقاد دارند که لوبانف اضافه وزن دارد و ناآماده است. حتی برخی‌ها به تو لقب توپولوف داده‌اند. آیا این موضوع را قبول داری؟
من زمانی که به ایران آمدم چند وقت بود که تمرین نداشتم. خودم هم قبول دارم که در آن زمان کمی ‌ناآماده بودم اما از زمان شروع کارم، هر روز تمرینات سنگینی را انجام می‌دهم و روز به روز بهتر می‌شوم. فکر می‌کنم در حال حاضر شرایط بدنی‌ام خوب است.
 


البته بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که هنوز نمی‌شود در مورد تو نظر داد.
من دروازه‌بان جوانی نیستم که بخواهم تجربه پیدا کنم؛ سابقه سه قهرمانی در لیگ ازبکستان را دارم و زمانی که از پرسپولیس پیشنهاد داشتم تمام جوانب را اندیشیدم و بعد به این تیم پرطرفدار آمدم. از همه می‌خواهم من را زود قضاوت نکنند و اجازه بدهند کارم را انجام دهم. قول می‌دهم خیال هواداران را از درون دروازه راحت کنم.
 


تو در سه بازی 4گل خوردی. روی این گل‌ها چقدر خودت را مقصر می‌دانی؟
از این 4گل یک گل روی ضربه پنالتی به ثمر رسید و فکر می‌کنم روی دیگر گل‌ها هم مقصر نبودم. اما خوشحالم که در بازی برابر فولاد کلین‌شیت کردم و به دنبال این هستم تا پایان فصل تعداد کلین‌شیت‌هایم را بالا ببرم.
 


می‌گویند تو دروازه‌بان روی خط هستی و روی ارسال‌ها جلو نمی‌آیی.
هر دروازه‌بانی برای خودش یک سبکی دارد و من هم در تمام این سال‌ها با سبک خاص خودم درون دروازه ایستاده‌ام. از هواداران می‌خواهم به من اعتماد کنند.
 


به نظرت پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود؟
به نظرم پرسپولیس تیم بسیار خوبی است که فوتبال را بسیار زیبا بازی می‌کند. در حال حاضر نتایج بسیار خوبی گرفته‌ایم و امیدوارم با حمایت هواداران به قهرمانی برسیم.
 


به عنوان سوال آخر؛ حضور 80هزار هوادار در ورزشگاه چه حسی داشت؟
حضور این همه هوادار و تشویق هواداران را با هیچ حسی نمی‌توانم بیان بکنم. واقعا در بازی برابر سپاهان و فولاد به خودم  گفتم که چقدر خوش‌شانس هستم که در تیمی ‌با این همه هوادار بازی می‌کنم. فکر می‌کنم پرسپولیس با هوادارانش برای هر تیمی ‌خطرناک است.


9411
     
آی اسپورت
2016-02-14 16:40:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر