فهرست
ادعای پیپل اسپورت؛ ونگر روی نیمکت فرانسه، ویرا در آرسنال
ادعای پیپل اسپورت؛ ونگر روی نیمکت فرانسه، ویرا در آرسنال

ادعای پیپل اسپورت؛ ونگر روی نیمکت فرانسه، ویرا در آرسنال

آی اسپوت- مربی گری در تیم ملی فرانسه در یورو 2016 می تواند برای " پروفسور" افتخاری فراموش نشدنی باشد. قرار داد آرسن ونگر با تیمش آرسنال تابستان امسال به پایان می رسد و این مربی می تواند سرمربی گری در تیم میزبان یورو 2016 یعنی فرانسه را تجربه کند. فدراسیون فرتبال فرانسه قصد دارد برای رقابت های اروپایی پیش رو با پیشنهاد سرمربی گری در تیم ملی قلب این مربی را تسخیر کند.

ونگر همیشه رویای سرمربی گری در تیم ملی را در سر می پرورانده اما او اخیرا به توپچی ها اعلام کرده است قصد دارد تا پایان قراردادش در کنار تیم لندنی باقی بماند.

این مربی پس از 17 سال حالا در شرایطی قرار گرفته که ممکن است تصمیم به ترک آرسال بگیرد.  مجله People Sport آشکار کرده که ونگر قصد دارد راه را برای حضور پاتریک ویرا اسطوره ی هواداران آرسنال باز کند. پاتریک ویرا که در حال حضار سکان هدایت تیم زیر 21 ساله های منچستر سیتی را بر عهده دارد و اتفاقا نتایج خیلی خوبی هم با این تیم کسب کرده می تواند انتخاب ایده آلی باشد. حالت دومی که می توان برای این سناریو در نظر گرفت، حضور ویرا در این تیم به عنوان دستیار یک مربی بزرگ است.

به احتمال زیاد اتحادیه فوتبال فرانسه ونگر را برای دوران پس از جام جهانی برزیل مدنظر دارد. فرانسه به سختی به جام جهانی رسید و آن ها قصد دارند تیم کم تجربه ی دیدیه دشان را به دست ونگر بازیکن ساز بسپارند.

اگرچه ونگر همیشه به باشگاه آرسنال وفادار بوده است اما اشتیاق مربی گری در تیم  ملی فرانسه چیزی نیست که بتوان به سادگی در برابر آن مقاومت کرد.

این مربی فرانسوی با وجود اینکه بارها گفته است پاسخ او به آرسنال در برابر این پیشنهاد روشن است، هنوز به این سوال پاسخ مشخصی نداده است:

«من بارها نظرم را درباره ی این مساله عنوان کرده ام. همیشه به تصمیمی که گرفته ام احترام می گذارم. جواب من روشن است.»

وقتی از ونگر پرسیده شد آیا این جمله به معنی ماندن او در باشگاه است او گفت:«بله، البته تا زمانی که تصمیم جدیدی بگیرم.»

بازگشت ویرا به نیمکت آرسنال می تواند هواداران این تیم را که مشتاقانه به دنبال کسب جام هستند کمی آرام کند.

ویرا از سال 1990 وارد باشگاه آرسنال شده است و تیم در دوران حضور او سه بار قهرمانی لیگ برتر و چهار بار قهرمانی در اف ای کاپ را تجربه کرده است.

البته راضی کردن ویرا به قبول سرمربی گری کار چندان ساده ای نیست. این مربی 37 ساله یکی از جوان ترین مربیان مطرح اروپاست و به نظر می رسد اینتر میلان نیز به دنبال جذب اوست. به نظر نمی رسد سیتی هم به سادگی مربی جوانش را از دست بدهد.

البته آرسنال می تواند نقشه ی دومی هم داشته باشد. یورگن کلوپ سرمربی دورتموند و روبرتو مارتینز سرمربی اورتون هم می توانند گزینه های خوبی برای سرمربی گری توپچی های لندن باشند.

شما چه فکر می کنید؟ آیا آرسن ونگر قراردادش را با توپچی ها تمدید خواهد کرد؟ 

     
آی اسپورت
2014-03-30 21:07:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر