فهرست
چهره ویژه: گلر پرسپولیس از راهِ دور!
چهره ویژه: گلر پرسپولیس از راهِ دور!

چهره ویژه: گلر پرسپولیس از راهِ دور!

آی اسپورت- تعطیلات زمستانی لیگ برتر برای علیرضا بیرانوند به شکلی کابوس‌وار سپری شد. او در آستانه انتقال به پرسپولیس قرار داشت و تمایل زیادی از خودش نشان داد تا مذاکرات دو باشگاه به مرحله توافق نهایی برسد. گلر سابقا استقلالی حتی در ساختمان پرسپولیس نیز دیده شد و مدتی بعد در اردوی تیمش در ترکیه دست به انواع و اقسام بی‌نظمی‌ها زد که مدیران باشگاه با حضورش در پرسپولیس موافقت کنند اما در نهایت این جابجایی هرگز انجام نشد و او درون دروازه نفت باقی ماند.  تصور می‌شد منصوریان تا مدت‌ها از این گلر پرحاشیه استفاده نکند اما علیرضا در نبرد آسیایی با الجیش مهره ثابت نفت بود و روز موفقیت‌آمیزی را نیز پشت سر نگذاشت. درست در شرایطی که حرف و حدیث‌های حذف بیرانوند از فهرست بعدی تیم ملی به گوش می‌رسیدند؛ این بازیکن فرصت درخشیدن در مقابل چشم‌های سرمربی تیم ملی را به دست آورد.
 


در نیمه اول مسابقه امروز با استقلال؛ بیرانوند با دردسر خاصی روبرو نشد و به جز یک بار مشت‌کردن توپ، واکنش خاصی درون دروازه نداشت. اوج فشار حریف به دروازه او در ابتدای نیمه دوم اتفاق افتاد. جایی که بچه‌های مظلومی با دو ضربه سر هر بار دروازه او را در آستانه فروریختن قرار دادند اما دو سوپرسیو از این دروازه‌بان، جلوی مساوی شدن مسابقه را گرفت. این دروازه بان در ثانیه‌های آخر بازی نیز با چند خروج ایده‌آل از دروازه، اجازه بازشدن دروازه نفت را نداد تا مهم‌ترین کلین‌شیت این فصل از فوتبال‌اش را تجربه کند. روز رویایی بیرانوند در شرایطی رقم خورد که اعضای کادر فنی تیم ملی نیز در ورزشگاه تختی حضور داشتند و از نزدیک، شاهدِ درخشش سنگربانی بودند که گفته می‌شد حواشی، خیلی زود فوتبال‌اش را به مسیر بن‌بست هدایت کرده‌اند. مدیران نفت  که هر چند هفته یک‌بار یکی از ستاره‌های‌ تیم را از دست می‌دهند، حالا بعد از این پیروزی غیرمنتظره بیشتر از همیشه به ارزش حضور این دروازه‌بان جوان در ترکیب ثابت تیم پی خواهند برد. آن‌ها تا همین چند روز قبل از هر بهانه‌ای برای جریمه کردن علیرضا و کاهش دادن مبلغ قرارداد او استفاده می‌کردند.
 
 


دیده شدن. این بهانه‌ کلیدی بیرانوند برای حضور درون دروازه تیم برانکو ایوانکوویچ بود. این قرارداد در تعطیلات لیگ بسته نشد اما زیاد طول نکشید که دروازه‌بان نفت یک شانس درجه‌یک برای پررنگ‌تر دیده‌شدن به دست بیاورد. او اگرچه پیراهن پرسپولیس را نپوشید و به خواسته‌اش برای حضور در این باشگاه نرسید اما امروز در لباسِ نفت تهران، تبدیل به سنگربان محبوب پرسپولیسی‌ها شد که حالا در دو قدمی استقلال در جدول قرار گرفته‌اند. تا این هفته از نیم‌فصل دوم، علیرضا بیرانوند بیشتر از الکسی لوبانوف برای رویایِ قهرمانی قرمزهای تهران موثر بوده است. با آن دست های کشیده. آن پرتاب های بلند. آن دستکش های قرمز. کدخبر:9405
  ۸  
آی اسپورت
2016-02-14 19:23:23
نظر دهید

۸ نظر
10-10-10
يكشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۳۱
با آن دستکشهای قرمز....سال دیگه به پرسپولیس محبوب میاد و با برانکو قهرمان آسیا میشیم.
حرف حساب
يكشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۳۳
خیلی جالبه! کار خدا رو میبینی؟؟ اون هم مشکل و بحران اول فصل برای پرسپولیس درست کردند! اون همه امتیاز به خاطر داوری از دست دادیم! اون همه برای ما حاشیه و شایعه ساختند! از هر دو بازی یک امتیاز میگرفتیم! ولی نتیجه اش الان فقط 2 امتیازه با تیمی که این همه ادعا داشت و همه چیز به نفعش بود از برنامه ریزی و قرعه کشی گرفته تا داوری!!!!
10-10-10
يكشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۴۵
حرف حساب ،حرف حساب زدی واقعاً...
10-10-10
يكشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۴۵
حرف حساب ،حرف حساب زدی واقعاً...
10-10-10
يكشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۴۵
حرف حساب ،حرف حساب زدی واقعاً...
سرور لنگ
يكشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴، ۲۱:۵۱
رویای پژی شده قهرمانی پرسپولیس
برزو
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۹:۱۸
اگه لیلی مرد بود پس لنگ هم قهرمان لیگ میشه!
آرش
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۰:۲۶
یه چیزی من الآن میگم شما بعداً به این حرف برسید:
کسی که دست نان دهنده خود را گاز بگیرد، روزی پای لگدزننده خود را می بوسد...!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر