فهرست
یادداشت: پیوستنِ ولبک به افسانه‌هایِ این فصل
یادداشت: پیوستنِ ولبک به افسانه‌هایِ این فصل

یادداشت: پیوستنِ ولبک به افسانه‌هایِ این فصل

نیک رایت
 
فیلم‌نامه از این بهتر نمی‌شد. دنی ولبک بعد از ده ماه مصدومیت به زمین آمد و در دقیقه‌یِ 94 گلِ دومِ آرسنال را زد و امیدهایِ این تیم برایِ قهرمانیِ لیگِ برتر بعد از دوازده سال را زنده کرد. انگار این اتفاق اجتناب‌ناپذیر بود. نیم ساعت قبل از این گل، تئو والکات که ده بازی بود گل نزده بود به زمین آمد. تماشاگران بسیار از این تعویض استقبال کردند. دوربین رفت رویِ یکی از هوادارنِ آرسنال که انگار رابرت داونی جونیوری مخفی بود و فریاد زد: "کام آن!". ده دقیقه بعد ولکات گلِ مساوی را زد و دوربین دوباره رفت رویِ بدلِ رابرت داونی جونیور. بعد ولبک به زمین آمد و دوربین دوباره رفت رویِ همان تماشاگر و دوباره فریادِ "کام آن"اش را شنیدیم. اینجا بود که به نظر رسید تماشاگرِ آرسنال نه بدلِ رابرت داونی جونیور، بلکه بدلِ نوستراداموس است. انگار دیگر چاره‌ای نبود و ولبک باید گلش را می‌زد. بعد از گل آرسنالی‌ها رفتند در آغوشِ هوادارانشان و دوربین برایِ آخر رفت رویِ نوستراداموس و ازش تاییدِ نتیجه‌یِ نهاییِ 2-1 را گرفت.
اما قبل از تمامِ این اتفاقاتِ اخراجِ دنی سیمپسون بود که پرده‌یِ دومِ این نمایشِ دراماتیک را شروع کرد. رانیری بعد از بازی گفت اگر تیمش ده نفره نمی‌شد بازی را می‌بردند. اینطور هم به نظر می‌رسید، چون لستر درست همانطوری که دوست داشت بازی می‌کرد و با یک گل هم پیش بود. ولی اخراجِ سیمپسون جدا از ده نفره کردنِ تیمش، باعثِ تعویض ریاض محرز و آمدنِ مارسین واسیلفسکیِ مدافع شد. تمامِ بارِ هجومیِ لستر با این تعویض رویِ دوشِ جیمی واردی افتاد. واردی با وجودِ دوندگیِ زیادش و نگه داشتنِ دو مدافعِ آرسنال در زمینِ خودشان، باید یک نیمه به تنهایی برایِ زدنِ گلِ دوم تلاش می‌کرد، همین باعث شد تا دقایقِ پایانیِ خستگی‌اش کاملا مشخص شود. در ضمن این واسیلفسکی بود که خطایِ بی‌موردِ دقیقه‌یِ آخر را انجام داد و فرصتِ خلقِ هفدهمینِ پاسِ گلِ فصلِ اوزیل را فراهم کرد.
تمامِ این عوامل دست به دستِ هم دادند تا رقابت در صدرِ جدول نزدیک‌تر و پیچیده‌تر از گذشته شود. حالا دو تیمِ شمالِ لندن تنها 2 امتیاز کمتر از لسترِ شگفتی‌ساز دارند، دو تیمی که یک ماهِ بعد باید حساس‌ترین داربیِ شمالِ لندنِ تاریخِ لیگِ برتر را مقابلِ هم برگزار کنند. 
     
آی اسپورت
2016-02-15 11:16:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر