فهرست
استقلال بدون خسرو؛ استقلال بدون موقعیت
استقلال بدون خسرو؛ استقلال بدون موقعیت

استقلال بدون خسرو؛ استقلال بدون موقعیت

آی اسپورت - استقلال که دو هفته متوالی بدون خسرو حیدری مصدوم با ذوب آهن در اصفهان و استقلال اهواز در تهران مساوی کرده بود و طی دو بازی حتی به اندازه انگشتان یک دست موقعیت گلزنی نداشت، این بار بدون خسرو به نفت باخت. غیبت خسرو که در ظاهر یک هافبک کناری پا به سن گذاشته است، نباید تا این اندازه تاثیرگذار باشد که استقلال در 3 بازی 7 امتیازی از دست بدهد اما مساله اینجاست که خسرو برای استقلال بی تاکتیک که برنامه گروهی مشخصی برای گلزنی ندارد، فقط یک بازیکن نیست.
خسرو در استقلال هم پاسور گلساز است که سانتر می کند (همه توپ را به جناح خسرو می برند تا او سانتر کند) هم بازیساز است و گاهی اوقات برای تقسیم توپ به مرکز زمین متمایل می شود و هم محور عملیاتی بازی است یعنی هافبک ها و مدافعان توپ که می گیرند، اول از همه او را می بینند و اگر نزدیک شان مستقر باشد یا فارغ از یارگیری حریف و آزاد باشد، توپ را به او می دهند.
همین مساله باعث شده استقلال به حیدری متکی باشد و نتیجه اتکای بیش از حد به یک بازیکن همین می شود که وقتی او نباشد، تیم به مشکل می خورد. استقلال هم بدون خسرو به مشکل خورد تا لازم باشد به مظلومی یادآوری کنیم این که نگاه او فقط به قابلیت یک نفر باشد که نشد تاکتیک؟!

منبع: رادنیوز
     
آی اسپورت
2016-02-15 11:54:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر