فهرست
گزارش روز: عبور بارسا و اتلتیکو از آزمون های سخت و نا امیدی رئال
گزارش روز: عبور بارسا و اتلتیکو از آزمون های سخت و نا امیدی رئال

گزارش روز: عبور بارسا و اتلتیکو از آزمون های سخت و نا امیدی رئال

آی اسپورت - پیروزی پر گل دقیقا همان چیزی بود که آن ها نیاز داشتند. بعد از 2 شکست پیاپی و نا امید کننده، پیروزی بر وایکانو خبر خوشی برای مادریدی ها محسوب می شد. اما پیروزی های سخت بارسا و اتلتیکومادرید در بازی های خارج از خانه همچنان این دو تیم را بالاتر از رئال در جدول نگه داشت.

بارسا در دربی کاتالونیا و در خانه اسپانیول با تک گل مسی پیروزی حیاتی را به دست آورد. تاتا پس از این پیروزی سخت اذعان داشت:" دربی ها همیشه سخت بوده اند. اما شما باید در این بازی ها برنده باشید."


بارسا در مجموع لیاقت این پیروزی را داشت هر چند که این نتیجه بدون حرف و حدیث هم نبود. نیمار که در نیمه ی اول یک موقعیت مسلم گل را از دست داده بود در موقعیتی بسیار مشکوک باعث اعلام یک ضربه ی پنالتی برای بارسلونا شد. در حالی که در آن سوی میدان به نظر می رسید که ماسکرانو نیز بر روی بازیکن اسپانیول خطای مشابهی را انجام داده است و داور می توانست به سود این تیم اعلام پنالتی کند.گرچه تماس در بیرون از محوطه انجام شده بود اما به نظر می رسید که تا رسیدن به محوطه ی جریمه ادامه داشت.در مجموع بارسا تیم بهتر بود اما هر دو تصمیم شک بر انگیز بازی به نفع آن ها سوت زده شد.

تاتا نیز از قضاوت در مورد این صحنه ها سر باز زد:" به هیچ عنوان مشتاق نیستم که در مورد این بخش از مسائل حرف بزنم. در آرژانتین نیز همین گونه عمل می کردم و اینجا هم شرایط همین گونه است."

با این حال تاتا قبول داشته باشد یا نداشته باشد 3 پنالتی که مسی در 2 دیدار حساس برای بارسا به ثمر رسانده است به کلی شرایط جدول و کورس قهرمانی در لا لیگا را تغییر داده است.

اتلتیکو مادرید نیز در دیداری بسیار دشوار تر توانست سر بلند از زمین خارج شود. شاگردان سیمئونه اولین تیمی هستند که توانستند اتلتیکو را در سن مامس جدید از ماه ژانویه به این سمت شکست دهند. آخرین تیمی که توانسته بود این مهم را انجام دهد نیز همین اتلتیکو مادرید بود که در کوپا دل ری توانسته بود بیلبائو را در خانه شکست دهد. آن ها در حالی موفق به کسب این پیروزی فوق العاده کلیدی شدند که با گل مونیائین عقب افتاده بودند.

کسی جز دیگو کاستا نمی توانست ناجی اتلتیکو شود. او گل تساوی را برای تیمش به ثمر رساند و در ادامه نیز این کوکه بود که تیز خلاص را بر فلب بیلبائو شلیک کرد. هر چند از واکنش خیره کننده ی کورتوا نیز نباید به سادگی گذشت. او به زیبایی ضربه ی سر آدوریز را مهار کرد تا 3 امتیاز این دیدار حساس را برای تیمش بیمه کند.

اتلتیکو اکنون پیشتاز لا لیگا است و تنها 7 بازی نیز با قهرمانی فاصله دارد. با این حال سیمئونه هنوز از قهرمانی صحبت نمی کند:" بگذارید فعلا از زندگیمان لذت ببریم. هر بازی، هر دقیقه و هر جلسه تمرینی برای ما بسیار لذت بخش است. اگر به عقب برگردیم و دوباره فکر کنیم، می بینیم که هیچ فردی برای ما شانسی قائل نبود تا در کورس قهرمانی قرار بگیریم."

بعد از همه ی این اتفاقات پیروزی مادرید در برابر وایکانو در خانه چندان دور از ذهن نبود. با این حال این پیروزی تنها اتفاق مهم برنابئو نبود. هواداران در زیر باران بنزما، دیه گو لوپس و در عین نا باوری کریستیانو رونالدو را "هو" کردند. ستاره پرتغالی گرچه گل اول را به ثمر رساند و گل دوم را نیز ساخت اما باز هم توسط هواداران مورد سرزنش قرار گرفت. او در زمانی که می توانست پاس دهد تصمیم به تکروی گرفت و همین مسئله کافی بود تا هواداران رئال به او واکنش نشان دهند.

گرچه شاید کمی نا سپاسی به نظر می رسید اما این یک واکنش طبیعی از هواداران به علت دو نمایش اسفناک در برابر سویا و همچنین بارسلونا بود. این حرکت غیر منتظره هوادارتن واکنش کارلتو را نیز در پی داشت:" من درک می کنم که ما هو شویم اگر لیاقتش را داشته باشیم. اما در این مورد به هیچ عنوان علت حرکت هواداران را متوجه نمی شوم. ما نمایش های خوبی داشتیم و هو کردن رونالدو حقیقتا غیر منطقی بود."

سرمربی ایتالیایی اما همچنان با امیدواری خاصی صحبت می کند:" ما از لحاظ فیزیکی شرایط خوبی داریم. پس می توانیم امیدوار باشیم که در بازی های باقی مانده پیروز شویم و حداقل 2 جام را به دست بیاوریم."

اما به نظر نمی رسد که منظور او از این 2 جام لا لیگا باشد چرا که در حال حاضر این عنوان دور از دسترس آن ها به نظر می رسد. پیروزی های خارج از خانه بارسا و اتلتیکو مادرید در روز شنبه تا حدود زیادی لا لیگا را از دسترس رئال خارج کرده است.

بن هیوارد- سایت گل

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-03-31 00:29:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر