فهرست
آنالیز: تاتنهام مدعیِ جدیِ قهرمانی است
آنالیز: تاتنهام مدعیِ جدیِ قهرمانی است

آنالیز: تاتنهام مدعیِ جدیِ قهرمانی است

نیک رایت
 
موریسیو پوچتینو مربی‌ای نیست که با یک پیروزی شروع به رویابافی کند، اما حتی خودِ او هم بعد از پیروزی مقابلِ سیتی گفت: «معنایِ این برد خیلی بیشتر از سه امتیاز است. ما تیمِ جوونی هستیم و این بازیها برایِ آیندمون خیلی خوبه.» آینده‌ای که پوچتینو ازش حرف می‌زند حالا جنگیدن برایِ قهرمانیِ لیگِ برتر است، افتخاری که تاتنهام از سالِ 1961 بدین سو بهش نرسیده است.
با اینکه تاتنهام تا قبل از شروعِ هفته در رده‌یِ دوم بود، اما هیچکس، شاید حتی خودشان هم باور نداشتند که مدعیِ جدیِ قهرمانی هستند. اما وقتی تیمی خارج از خانه مقابلِ یکی از رقبایِ اصلی چنین نمایشی دارد و پیروز می‌شود دیگر باید به خودش باور پیدا کند. این باور بی‌دلیل نیست. تاتنهام حالا در رده‌یِ دوم تنها 2 امتیاز با لسترِ صدرنشین فاصله دارد و تیمِ جوانِ پوچتینو با فوتبالِ منسجم و جنگنده‌یِ خودش نشان داد که قدرتِ بردنِ هر تیمی را در لیگِ برتر دارد. بازیکنانِ تاتنهام نود دقیقه برایِ هم می‌دوند و می‌جنگند. این تیمی است که می‌خواهد قهرمان شود.
گلِ دومِ تاتنهام نمونه‌ای بسیار خوب و بارز از نوعِ فوتبالی است که پوچتینو در تیمش جا انداخته است. یایا توره در میانه‌یِ زمین خودش را در یک لحظه در محاصره‌یِ بازیکنانِ اسپرز دید، توپ را از دست داد و بعد در یک چشم به هم زدن موسا دمبله در ضد حمله بود و توپ را به لاملا رساند و لاملا اریکسون را در موقعیتِ گل زدن قرار داد و کار تمام شد. سیتی در این بازی به هیچ وجه قادر به مقابله با انرژیِ بالایِ تاتنهام نبود. کیکه سانچز فلورس هفته‎‌یِ پیش بازیکنانِ تاتنهام را به "حیوونهایِ وحشی" شبیه دانسته بود، چیزی که در بازیِ دیروز هم دیدم. شاگردانِ پوچتینو در این بازی در مجموع 121 کیلومتر دویدند، در حالیکه این عدد برایِ سیتی تنها 112 بود. در ضمن تاتنهامی‌ها در این بازی 551 بار استارت زدند و بازیکنانِ سیتی 494 بار.
بازیکنانِ تاتنهام در این بازی در تمامیِ پست‎‌ها خوب بودند. کوین ویمر و توبی آلدروایرلد به خوبی از پسِ سرخیو آگوئرو در دفاعِ میانی برآمدند و کایل واکر و دنی روز هم نقشِ خودشان به عنوانِ فول‌بک را به درستی بازی کردند. هری کین هم طبقِ معمول نمایشی درجه یک از یک مهاجمِ پرکار و پرانرژی داشت. موسا دمبله هم که انگار آینه‌ای از 5 سالِ پیشِ یایا توره، مقابلِ خودِ توره بود، به عنوانِ بهترین بازیکنِ زمین انتخاب شد. اما به قولِ جیمی کرگر این انتخابِ سختی بود چون نمره‌یِ تمامِ بازیکنانِ تاتنهام از 10 حدقل 8 بود.
شاگردانِ پوچتینو حالا بازی‌هایِ یوروپا لیگ و اف.ای کاپ را در پیش دارد و دو هفته‌یِ دیگر باید مقابلِ سوانزی به لیگِ برتر بازگردد. تیمی که کلِ فصل را در سایه سپری کرده بود، حالا دیگر نمی‌شود چشم ازش برداشت.
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-15 12:09:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر