فهرست
بازگشت تیم ملی به دهه ۶۰
بازگشت تیم ملی به دهه ۶۰

بازگشت تیم ملی به دهه ۶۰

آی اسپورت - بعد از نمایش موفق تیم ملی در جام جهانی روسیه، تمدید قرارداد کی‌روش برای چندمین بار به ماجرایی طولانی و فرسایشی تبدیل شد. منتقدان مربی پرتغالی معتقد بودند که او با تمدید نکردن قرارداد به دنبال بازارگرمی است و می‌خواهد رقم قراردادش را بالا ببرد، ولی کی‌روش برای تمدید چند شرط مهم داشت که به عقیده او برای موفقیت تیم ملی در جام ملت‌های آسیا ضروری است. یکی از این شروط تامین بودجه‌ای است که تیم ملی برای برگزاری اردو و بازی‌های تدارکاتی به آن نیاز دارد. فدراسیون فوتبال سرانجام موفق شد رضایت کی‌روش را برای تمدید قرارداد جلب کند و او تمرینات تیم ملی را دوباره زیر نظر گرفته، ولی در تامین یکی از مهم‌ترین خواسته‌های او ناموفق بوده.

تیم ملی هر چند ماه‌هاست که رتبه اول رده‌بندی فیفا در میان تیم‌های آسیایی را در اختیار دارد و در جام جهانی روسیه هم نمایش خیلی خوبی داشت اما مثل سال‌های گذشته در پیدا کردن حریف تدارکاتی مشکل دارد و فرصت‌های آماده‌سازی جام ملت‌های آسیا را یکی بعد از دیگری هدر می‌دهد. در ماه سپتامبر تیم ملی می‌توانست در روزهای فیفا دو بازی دوستانه برگزار کند، ولی باز هم با مشکل همیشگی روبه‌رو شد و تنها توانست یک بازی مقابل ازبکستان در تاشکند داشته باشد. در روزهای فیفای پیش رو هم باز تیم ملی فقط یک حریف دارد و با بولیوی بازی خواهد کرد.

کی‌روش در نهایت دیروز مجبور شد مثل دهه 60 و 70 تیم ملی را به دو گروه تقسیم کند و شاگردانش را با بازی درون‌تیمی محک بزند. این تنها راه حلی است که او فعلا می‌تواند از آن برای آزمودن بازیکنان تیمش استفاده کند و کاری کند که آنها از تمرینات روزانه و خسته‌کننده فاصله بگیرند. در سال‌های گذشته تیم ملی گاهی مجبور می‌شد با تیم‌های ضعیف آفریقایی یا آمریکای مرکزی بازی کند. این بازی‌ها با نیش و کنایه‌های متعددی روبه‌رو می‌شد، ولی در حال حاضر حتی فرصت چنین بازی‌هایی هم از دست رفته است.

با این حال هر بازی‌ تدارکاتی، حتی با تیم‌های ضعیف در این شرایط برای تیم ملی غنیمت است. تیم ملی در این چند سال کاملا پوست انداخته و اکثر بازیکنانش تجربه بین‌المللی کمی دارند. کادر فنی معتقد است که هرکدام از بازی‌های تدارکاتی حتی با تیم‌های گمنام برای این بازیکنان جوان فرصتی است تا تجربه بین‌المللی بیشتری کسب کنند و برای تورنمنت‌های بین‌المللی پخته‌تر شوند. برخی محدودیت‌ها و مشکلات اقتصادی برگزاری بازی‌های تدارکاتی را سخت‌تر کرده، با این حال از فدراسیون انتظار می‌رود که به کمک روابط بین‌الملل قوی‌تر این موانع را پشت سر بگذارد و تیم ملی را از این وضعیت نجات دهد. متاسفانه شنیده می‌شود هماهنگی همین چند بازی هم بدون روابط سرمربی تیم ملی میسر نمی‌شد.

۸۴۱ ۱  
آی اسپورت
2018-10-13 21:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
شاهین
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۰۷:۲۲
کسی که قلم خودشو بفروشه همه چیز خودشو می فروشه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر