فهرست
گزارش روز: حمید استیلی؛ ششِ اضافه؛ هوشِ کم!
گزارش روز: حمید استیلی؛ ششِ اضافه؛ هوشِ کم!

گزارش روز: حمید استیلی؛ ششِ اضافه؛ هوشِ کم!

آی اسپورت- حمیدِ استیلی فوتبالیستِ خوبی بود. یک هافبکِ سختکوش که گاهی شماره مهاجم‌ها را بر تن می‌کرد. یک بازیکن دونده که به شوخی می‌گفتند دو شش در بدن‌اش دارد. یک بازیکن احساساتی که بیشتر از گلزنی به آمریکا، به خاطرِ شادی گل‌اش موردتوجه قرار گرفت. دوران مربیگری او اما بیشتر از واژه‌های خوب و بد، با واژه عجیب سنخیت دارد. او در همه این سال‌های مربیگری صاحب یک عادت منحصربه فرد شده است. عادت سرمربیگری تیم‌هایی که مدتی بعد از امضای قرارداد با او، به بحران شدیدِ مالی می‌رسند.
 استیلی در ملوان به بن‌بست‌رسید. خیلی زودتر از استعفای امروز. وقتی که بازیکن‌ها حاضر به تمرین با تیم نبودند. وقتی که مازیار زارع از دستور او برای ورود به زمین چشم‌پوشی کرد. در تیم تحتِ رهبری حمید، نه خبری از پول بود و نه اقتدار سرمربی. مدیران باشگاه توقع داشتند بازیکن‌های‌شان به کدام ریسمان چنگ بزنند؟ این وضعیتِ خاص، برای هر دو طرف ناآشنا نبود. نه برای ملوان که سال‌هاست خوب نتیجه نمی‌گیرد و نه برای استیلی، که استادِ مسلم رسیدن به بحران است. استیل آذین با این مربی ایده‌آل نتیجه نگرفت و مدتی بعد از جدایی‌اش سقوط کرد. درست مثل شاهین بوشهر. هواداران پرسپولیس از همان هفته اول او را پس زدند و راه‌آهن با این مربی، به بحران وحشتناک مالی رسید. آنچه این روزها در انزلی برای مربی جوان و بی‌افتخار فوتبال ایران اتفاق افتاده، هرگز غیرمنتظره تلقی نمی‌شود. حتی اگر مدیران باشگاه با استعفای او مخالفت کنند، بن‌بست استیلی در ملوان به ساختنِ راه تازه‌ای ختم نخواهد شد. او با یک تیم دیگر هم نتیجه نگرفته و شاید وقت‌اش رسیده باشد که به دنبال شغل‌های تازه‌ای برای خودش باشد.
 
ابتدایِ فصل، ملوان انزلی لیگ را با دو نمایش درخشان آغاز کرد اما قلعه‌نویی فریب این دو مسابقه را نخورد و با آینده‌نگری، از امضای قرارداد با باشگاه انصراف داد. ملوان مدت زیادی بدون مربی نماند. آن‌ها به واسطه رفاقت دنیامالی و کاشانی به سراغ استیلی رفتند و این مربی به سرعت پیشنهاد ملوان را پذیرفت. او نه می‌خواست به اندازه امیر آینده نگر باشد و نه حتی می‌توانست. استیلی بعد از راه‌آهن، از هیچ باشگاهی پیشنهاد نداشت و از شرایط رد یک پیشنهاد لیگِ برتری برخوردار نبود. نقاب‌های باشگاه اما خیلی زود کنار رفتند. ملوان دوباره همان ملوان همیشگی شد. تیمی که با استیلی فقط سه بار توانست رقبا را شکست بدهد. سه بار زیر باران شدید انزلی. سه بار در زمینی که بیشتر از هر چیزی شبیه مرداب بود! آن ها برای بردن، به این شرایط جوی نیاز داشتند. تیم استیلی، هرگز تیمی نبود که روی زمین صاف، برنده شود. کدخبر:9405
  ۴  
آی اسپورت
2016-02-15 17:24:04
نظر دهید

۴ نظر
-
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۱:۵۸
مگه بقیه که جدین چند تا شش تو بدن دارند؟
-
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۱:۵۸
مگه بقیه که جدین چند تا شش تو بدن دارند؟
-
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۰۱
این رفیقمون راست می گه. همه آدما دو تا شش دارند.
مجتبی
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۹:۲۸
لازم به یادآوریه که حمید استیلی در تهران و در هوای آفتابی راه آهن رو شکست داد.
لطفاً قبل از نگارش متن، اندکی مطالعه بفرمایید.
ضمن اینکه آقای قلعه نویی دو بازی بعنوان سرمربی ملوان بودن که بازی دوم در تهران مقابل استقلال، با یه نمایش ضعیف 0-2 بازنده شدن.پس نفرمایید "بعد از دو بازی درخشان..."
باشگاه ملوان نقابی نداشت که کنار بره؛ اگه نقابی وجود داشت قلعه نویی میموند و جاشو به استیلی نمیداد.
مشخص و عیان بود که پول توی باشگاه نیست.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر