فهرست
فرزانه توسلی: آنا کاترینا بهترین دروازه‌بان دنیاست / می‌گویند ما جور آقایان را کشیده‌ایم
فرزانه توسلی: آنا کاترینا بهترین دروازه‌بان دنیاست / می‌گویند ما جور آقایان را کشیده‌ایم

فرزانه توسلی: آنا کاترینا بهترین دروازه‌بان دنیاست / می‌گویند ما جور آقایان را کشیده‌ایم

آی اسپورت- فرزانه توسلی دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان که به قهرمانی آسیا رسید، حالا جزو 10دروازه‌بان برتر جهان است و حتی این شانس را دارد که عنوان بهترین دروازه‌بان جهان در سال2015 را هم کسب کند. توسلی درباره موفقیت بزرگ فردی‌اش و تیم‌ملی صحبت کرده است.


فوتبالیست‌ها و فوتسالیست‌های مرد ایران هیچ‌گاه در میان 10بازیکن برتر جهان قرار نگرفته‌اند اما شما و فرشته کریمی توانستید در میان بهترین‌ها دنیا قرار بگیرید.
اتفاقا در فضای مجازی می‌گفتند که شما جور آقایان را کشیدید. راستش من به این مساله فکر نکردم که قبل از این آقایان نتوانسته بودند جزو 10بازیکن برتر جهان قرار بگیرند؛ البته خودم فکر نمی‌کردم بعد از جام‌جهانی کوچک بتوانم به این موفقیت برسم.


برخلاف قهرمانی در آسیا چرا تیم‌ملی در جام‌جهانی کوچک عملکرد ضعیفی داشت؟
به شخصه دوست داشتم در جام‌جهانی کوچک موفق شویم اما در این رقابت‌ها حتی نتوانستیم از گروه‌مان بالا برویم؛ البته این را بگویم که روسیه، برزیل و پرتغال بزرگ‌ترین تیم‌های دنیا هستند و با تیم‌های آسیایی قابل مقایسه نیستند اما در همین مسابقات خیلی‌ها به من گفتند که خیلی خوب بازی کردم.
 

احتمالا نتیجه این عملکرد را حالا دیده‌اید...
احتمالا همین‌طور است؛ البته در جام‌جهانی دروازه‌بان‌های خوبی حضور داشتند.
 

در میان دروازه‌بان‌های نامزد، دروازه‌بان‌هایی از برزیل حضور دارند و البته با حضور دروازه‌بان‌هایی از پرتغال، اسپانیا و... با این حساب احتمال می‌دهید عنوان بهترین را به دست بیاورید؟
برزیل تیم قدرتمندی است و به همین دلیل دروازه‌بان‌های این تیم معمولا کم گل می‌خورند. شاید آنها بتوانند این عنوان را به دست بیاورند اما من دروازه‌بان پرتغال را خیلی دوست دارم؛ آنا کاترینا خیلی چابک و خوب است؛ من که خیلی از عملکرد این دروازه‌بان خوشم می‌آید اما در مورد خودم نمی‌توانم چیزی بگویم، به‌خصوص که عملکرد بقیه نامزدها را ندیدم.
 

قهرمانی با تیم‌ملی در آسیا دلچسب بود یا کسب این موفقیت فردی؟
هر دو به یک اندازه برای من خوشایند بود. اسم ما بعد از قهرمانی در آسیا بر سر زبان‌ها افتاد و به خاطر بازی در تیم‌ملی است که جزو بهترین‌های جهان قرار گرفتم اما این موفقیت فردی هم عالی است.


منبع: همشهری ورزشی


9411
     
آی اسپورت
2016-02-15 18:13:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر