فهرست
یادداشت/ لیگ قهرمانان یا جام حذفی؟ سیتی باید تصمیم بگیرد
یادداشت/ لیگ قهرمانان یا جام حذفی؟ سیتی باید تصمیم بگیرد

یادداشت/ لیگ قهرمانان یا جام حذفی؟ سیتی باید تصمیم بگیرد

سم لی
مانوئل پیگرینی مدعی شده بود که در بازی روز یکشنبه مقابل چلسی در رقابت های جام حذفی انگلیس به بازیکنان جوانش بازی می دهد. اما ممکن است با شکست مقابل تاتنهام و دور شدن از قهرمانی نظرش تغییر کند. دور پنجم بازی های جام حذفی انگلیس به طور بحث برانگیزی قرار است 3 روز بعد از بازی چلسی در لیگ قهرمانان مقابل پاری سن ژرمن و من سیتی مقابل دینامو کیف برگزار شود.
بازیکنان سیتی 24 ساعت قبل از بازی به اوکراین سفر می کنند و جالب اینجاست که قبل از آن هم باید در لیگ جزیره در لندن به میدان بروند. پیش از این پیگرینی تصمیم گرفته بود شانس هایش در جام حذفی را قربانی کند تا برای لیگ قهرمانان پرقدرت باشد.
اما در عرض 10 روز و بعد از شکست خانگی مقابل لستر و تاتنهام همه چیز برای سیتیزن ها تغییر کرد. حالا او باید نظرش را عوض کند و در جام حذفی هم پرقدرت ظاهر شود.
منطق این طور می گوید، یک هفته قبل از بازی با چلسی وقت است. این زمان مناسبی برای بازیکنان تیم اصلی است که ریکاوری کنند. در لیگ قهرمانان هم یک شانس خوب وجود دارد آن هم بازی برگشت است که در اتحاد برگزار می شود. از طرفی بازی با یک تیم اروپایی ضعیف تر برای بازیکنان اصلی تیم فرصت خوبی است که برای بازی در جام حذفی آماده شوند. این می تواند بهترین حمله به سوی جام های ممکن باشد.
سیتی در این فصل مشکلات زیادی داشته است. از لیست مصدومان طولانی اش تا کمبود بازیکن موثر در میانه میدان. همین مشکلات هم کار را برای انتخاب ترکیب پیگرینی برای بازی در لیگ قهرمانان سخت کرده است.
بهترین بازیکنان جوان میانی سیتی برسانت سلینا، مانو گارسیا و الکس گارسیا هستند. آن ها در چند بازی تیم اصلی هم روی نیمکت نشسته اند. الکس گارسیا اما در لیست تیم B ثبت نام نشده و در بازی های اروپایی نمی تواند به میدان برود و دو بازیکن دیگر هم هنوز هیچ بازی ای برای تیم بزرگسالان انجام نداده اند. بازیکنان جوان دیگر آنجلینو و توزین آدارابیویو هستند که از تیم B آمده اند. هر دوی آن ها روی هم 11 دقیقه در تیم اصلی بازی کرده اند که 9 دقیقه سهم آنجلینو بوده است. یک دفاع چپ که می تواند در پست کولاروف و کلیشی بازی کند.
پس احتمالا خط میانی از این بازیکنان تشکیل می شود: یایا توره، فرناندو و فرناندینیو و البته رحیم استرلینگ. بازیکنانی که در تیم اصلی هستند و مقابل چلسی و لیورپول هم نمایش خوبی داشتند. پس استراحتی برای آن ها در کار نیست.
اگر پیگرینی تصمیم بگیرد در مواردی خاص به بازیکنان جوان بازی دهد، مطمئنا این اتفاق نمی تواند در اروپا بیفتد. چون خیلی هایشان نمی توانند بازی کنند. اگر هم بخواهد از بازیکنان جوانی که تا به حال در تیم اصلی بازی نکرده اند استفاده کند، بازیکنانی مانند الیس پلامر، سینان بیتیگی یا تیری آمبروزه، خیلی خست می شود که آن ها برای اولین بار بخواهند مقابل 60 هزار هوادار در دمای خیلی سرد اوکراین بازی کنند.
یک دلیل دیگر هم وجود دارد که نشان می دهد سیتی باید بیشتر از جام حذفی به لیگ قهرمانان اهمیت دهد. در جام حذفی سیتی باید برای رسیدن به یک چهارم نهایی چلسی را شکست دهد و همچنین قبل از آن هم باید در لیگ برتر با نوریچ بازی کند.
پیش از این هم سرمربی شیلیایی اشاره کرده بود که در برنامه بازی هایش جایی برای بازی های لیگ وجود ندارد. انگار درست گفته بود. بازی آن ها در خانه نیوکاسل هم به خاطر بازی ای لیگ کاپ جا به جا شد.
یا ستی باید در جام حذفی ریسک کند و به جوانان بازی دهد، یا در اروپا و بازی مقابل دینامو کیف. اما بعد از آن چه؟ بازی در لیگ مقابل من یونایتد. انگار این بازی های سخت و برنامه نامرتب تمامی ندارد.
بهترین کار برای پیگرینی همین است که طبق برنامه اش پیش نرود. بازیکنان جوان او مقابل چلسی کار آسانی نخواهند داشت؛ از طرفی جام حذفی فرصت مناسبی برای این تیم است که بالاخره این فصل یک جام ببرد. شاید به زمین فرستادن یک تیم ضعیف مقابل یک تیم ضعیف دیگر در اروپا و حساب باز کردن روی بازی برگشت بهترین گزینه باشد. 


کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-16 00:43:32
نظر دهید

۱ نظر
برزو
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۰:۵۸
سیتی باید تمرکزشو بذاره واسه لیگ قهرمانان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر