فهرست
کی‌روش‌ درپاسخ به‌سجادی:تصمیماتم همواره حرفه‌ای‌ و اخلاقی بود
کی‌روش‌ درپاسخ به‌سجادی:تصمیماتم همواره حرفه‌ای‌ و اخلاقی بود

کی‌روش‌ درپاسخ به‌سجادی:تصمیماتم همواره حرفه‌ای‌ و اخلاقی بود

آی‌اسپورت- سجادی روز گذشته در مجمع فدراسیون تکواندو در واکنش به استعفای کارلوس کی‌روش گفته بود:«من راجع به مربی خارجی صحبت کنم بهتر است. مربیان خارجی وقتی می‌آیند قرارداد ثبت می‌کنند و بر حسب قرارداد همه موارد آن‌ها مشخص است. در رشته‌های والیبال، هندبال، فوتبال، بسکتبال و واترپلو مربی خارجی داریم و قرارداد حرفه‌ای دارند و همه موارد در این قرارداد مشخص است. من فکر می‌کنم در درجه اول همه مدعیان خارجی این را می‌گویند. در چارچوبی که فدراسیون قرارداد دارند حرکت کنند. اگر یک زمانی خارج از چارچوب بیایند آن کسی که قرارداد دارد را امضا کرده فدراسیون است. فدراسیون باید دخالت کند و موضوع را مدیریت کند. در موضوع فوتبال فکر می‌کنم فدراسیون فوتبال موضوع را رها کرده و مدیریت نمی‌کند. باید مدیریت کند و زودتر جمع کند».

 حال کارلوش کی‌روش پس از اظهارات اخیر نصرالله سجادی معاون وزارت ورزش، در واکنش به این صحبت‌ها مطالبی را به شرح زیر منتشر کرد.

بعد از صحبت‌های معاون محترم وزارت ورزش جناب آقای دکتر سجادی و با کمال احترام و ادب توضیحات ذیل به منظور شفاف سازی ضروری به نظر می‌رسد:

1-این وظیفه و مسوولیت حرفه‌ای اخلاقی یک مربی فوتبال یا هر رشته دیگر چه خارجی و چه داخلی است که تمام و کمال مسوولیت‌های مرتبط به انتخاب بازیکنان و شرایط تیمی و "آماده‌سازی" بازیکنان و تیم را عهده‌دار باشد.

2-مساله‌ای که باعث دخالت یا تضعیف وظایف مورد اشاره شود، مربی را در راستای وظایفش ناگزیر به تصمیم‌گیری و انجام اقدامات لازمه مطابق با قرارداد حرفه‌ای می‌کند. (بند یک، پاراگراف یک و دو، قرارداد فی مابین فدراسیون فوتبال ج.ا.ا و کارلوس کی‌روش)

3-همانطور که واضح و روشن است همواره تصمیمات و اقداماتم را بر اساس قرارداد فی مابین و در چارچوب محدودیت‌های حرفه‌ای و اخلاقی انجام داده و طبق روال همیشه وظایفم را در راستای حمایت و حفاظت از بهترین شرایط و منافع بازیکنان، انتخاب تیم و "آماده‌سازی" بازیکنان و تیم ملی انجام داده‌ام.


کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-02-15 19:14:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر