فهرست
نکته روز: لیورپول چگونه به صدر جدول رسید؟
نکته روز: لیورپول چگونه به صدر جدول رسید؟

نکته روز: لیورپول چگونه به صدر جدول رسید؟

آی اسپورت- لیورپول پس از هشت برد پیاپی توانست عصر امروز به صدر جدول رقابت های لیگ برتر برسد. تیم لیورپول توانست با دوگلی که در نیمه ی اول به ثمر رساند شاگردان تیم شروود را کاملا خلع سلاح کند و با در اختیار گرفتن مالکیت توپ به سادگی حریفش را مغلوب کند. اما چه فاکتورهایی باعث شده است تیم برندن راجرز به این جایگاه برسد. در این گزارش قصد داریم به معرفی تعدادی از فاکتور های مهم برتری لیورپول در این فصل بپردازیم.

ابتدا نگاهی می اندازیم به بازی آخر این تیم با تاتنهام اسپرز. در این مسابقه لیورپولی ها به خوبی خود را به حریف تحمیل کردند و با مالکیت توپ 56 درصد و همچنین 11 مورد اقدام به شوت به سمت دروازه ی حریف آمار نسبتا خوبی از خود به جا گذاشتند. تاتنهام با 15 شوتی که به سمت دروازه ی مینیوله شلیک کرد و فقط 4 تای آن ها درون چارچوب بود نشان داد دقت کم تری نسبت به لیورپول در شوتزنی دارد.

بازیکنبرتر این مسابقه اسکرتل دفاع وسط لیورپول بود که با کم ترین درصد اشتباه از ستون های پیروزی تیمش بود. او 9 بار توپ را از بازیکنان تاتنهام ربود و 66 پاس به هم تیمی هایش ارسال کرد که 92 درصد آن ها سالم بود.

همانطور که مشاهده می کنید نمره ای که وبسایت اسکواکا به عملکرد تیمی لیورپول داده عدد 293 بوده است و نمره ی تاتنهام 74 عدد از نمره ی لیورپول کم تر است. این نمودار نشان می دهد دو تیم تقریبا تا دقیقه ی 75 روند رو به رشدی داشته اند اما شاگردان راجرز در 15 دقیقه ی انتهایی مسابقه به خوبی برتری شان را بر حریف دیکته کرده اند. تیم راجرز از نظر قدرت بدنی در وضعیت مناسبی به سر می برد.

نکته ی دیگر عملکرد غیر قابل انکار استیون جرارد کاپیتان این تیم است. در بین ده بازیکن برتر لیگ جزیره به 4 نام از بازیکنان لیورپول برمی خوریم. عملکرد استوریج و سوارس در خط حمله عالی بوده است. این دو با 49 گلی که به ثمر رسانده اند (سوارس 29 و استوریج 20) در مجموع 56 درصد گل های تیم لیورپول را به ثمر رسانده اند. لیورپول در این فصل از نظر هجومی مشکلی نداشته و در دفاع نیز حضور اسکرتل به این تیم نظم داده است. تنها جایی که به نظر می رسید لیورپول در این فصل در آن به مشکل بخورد خط میانی و جایی است که حضور یک هافبک میانی با خصوصیات تدافعی و قدرت حمل توپ  و درصد پاس سالم بالا مورد نیاز است. که اینها همگی وظایف جرارد در تیم لیورپول هستد. جرارد به خوبی از پس وظایف دفاعی و هجومی اش در این فصل برآمده و از عوامل اصلی عملکرد عالی لیورپول در این فصل است.

 

     
آی اسپورت
2014-03-31 01:33:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر